Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna dimineata

vin si eu cu o intrebare....daca duc copilul la analize sa-i ia sange trebuie sa fie nemancat??

si pentru ex urinar si coproparazitologic(asta e kkuta??)tr. sa-mi dea ei recipient?

astazi sunt cu capul in nori..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

...am pus mai multe intrebari...

Papadie, sa-ti traiasca fetita, sa aibe parte numai de lucruri bune in viata!

Dana, pupici lui Victor vorbaretul ....noi la stadiu de cuvintele...

de cateva zile andreea mea are o preocupare care ma dispera(bine fara mine n-ar putea s-o aibe dar tipa si nu pot scapa de ea)...imi cere apa sa-i pun in paharul ei de bucatarie apa apoi apa aia o tot vantura prin cratite(tot ale ei din plastic)pana cand intr-un final apa ajunge ori pe jos ori pe hainutele ei.Si eu trebuie sa umblu cu carpa dupa mine si sa-i tot spun sa aibe grija sa nu verse apa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

azi avem sarbatoare mare in grupa, implineste Catrina 2 ani!!!!!!!!!!!!! La multi ani, sa cresti mare, sanatoasa, sa ai noroc in viata si sa-ti iubesti surioara si parintii!

Marcela, iti doresc tot binele din lume si sa te bucuri de familia ta!

Multumesc tare mult pentru urari, eu am schimbat prefixul, ma gandeam ca ma voi simti mai matura, dar eu tot copil sunt Am sarbatorit super fain, am fost la restaurant, am fost si la o nunta sambata seara (deci am dansat de ziua mea) si am primit 30 de trandafiri absolut superbi, am poza drept dovada, sper diseara sa reusesc sa le pun pe net.

Stefi este bine, i-au trecut bubitele, alearga, vorbeste toata ziua, mai mult pe limba ei, dar a inceput sa spuna si diverse cuvinte, problema este ca ea spune numai sfarsitul si noi nu prea o intelegem (vai este tramvai, hai este Mihai si asa mai departe). Inca doarme in pat cu gratii, de cand cu peritolul doarme si ea mai bine, si tot asa ca restul grupei, inainte de culcare intreaba de toata familia si, bineinteles, numai daca toata lumea face nani face si Stefi nani.

Sper sa mai revin, oricum eu va doresc o saptamana buna!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Felicia,la coproparazitologic au ei vase speciale,dar la sumar de urina nu-i musai doar daca vrei urocultura.Eu anul trecut cand i-am luat sange ii dadusem ceva sa pape, anul asta cred ca nu-i dau,dar am sa merg sambata sa-i iau ca nu-i aglomerat si scapam repede!Super harnica Andreea ta,a mea intr-o seara ii facea supitza lui tati dar imaginar,se ducea la cutia de jucarii si zicea ca ia molcovei si caltofioi,dupa care ii punea in castronel!!
Papadie


http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Felicia, eu am intrebat la laboratorul de analize si mi-a spus ca nu conteaza foarte mult daca este mancata sau nu, atata timp cit ii fac o hemoleucograma, o calcemie si o siderimie. Iar pentru urina si scaun iti dau iei recipiente, la unele laboratoare poate fi contra cost. Si apropo de apa, noi spalam vasele impreuna si nu iti spun cum storc hainele ei dupa. Dar eu o las pentru ca ea vrea sa ma ajute si se bucura foarte mult.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Andrea, Victor spune, de regula, doar inceputul de cuvant. In situatia asta Victor si cu Stefi vorbesc bine impreuna

Felicia, cum spunea si Ioana, iti dau ei vase, pentru ca tre' sa fie sterile. Noi cand i-am facut analize de sange i-am dat sa manance inainte si medicul nu a avut alte recomandari sau interdictii, dar la vremea aia manca doar lapte dimineatza. Ar trebui sa intrebi doctorul. Despre jucatul cu apa, asa face si Vic. In situatiile astea io i-am luat acuarele si il las sa picteze. Si dupa o perioada se plictiseste, mai ales ca e "cu voie". Si atunci il schimb si sterg toata apa varsata.

Nicole, o sa-i treaca moatei. Si Vicu urla si se tranteste. Mai nou are scheme si figuri de actor de drama, plange ca in desene animate cu tone de lacrimi. In momentul in care ii faci pe plac s-a potolit instantaneu. Functioneaza perfect 2 scheme: ignoranta totala (desi imi vine sa ma iau cu mainile de cap si sa fac la fel ca el ) sau ma spuar taaare pe el, foarte evident si atunci uita, ca trebe sa ma impace pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Intrebare: Ce dimensiuni faceti la patutul de copil? Le mai faceti cu aparatori sa nu cada? Io-s hotarata sa-i fac patut da nu ma pot hotarai la dimensiuni si model

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

multumesc mult de raspunsuri...m-am edificat....inseamna ca trebuie sa fac 2 drumuri pana la laborator...

deci si ai vostrii cu apa...of...io ma mai supar pe ea ca atat insista si nu se termina pana nu-i schimb hainutele.
Ioana , chiar puteai sa-i pui acolo niste morcovei...hehe
Ina, noi inca nu ne gandin la pat dar cand o sa fie o sa-l iau cu aparatori cam de 20 cm inalte fara de saltea...la dimensiuni, nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Si noi,si noi pe lista la teatrisme si negativime,o intreb daca vrea sa manance banana,raspuns "nu veau,nu veau!!",dar ce vrei sa mananci,"nimic"!!Si la noi tot ignorantza merge,daca vede ca nu o bag in seama striga"mama, vino s-o ridici pe Maiia!",eu indiferenta"da cine a dat-o jos?" "Maiia","pai atunci,Maiia s-o ridice",
A mea de vreo cateva zie si-a redescoperit caruciorul,asa ca-si plimba toate papusile cu el,si ma pune sa agatz sfoara la toate jucariile ca sa le traga dupa ea,are activitate intensa
Am vazut poze cu Giulia mancacioasa,pupam ochisorii ei frumosi si cu Stefanutz la bunici,la fel pupam cavaler frumos!!!


http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetita colegei mele a facut varicela de i-a trecut ieri. Si sor`sa colegei are acum eruptiile specifice, tot colega cu noi, si o alta colega are febra maaare, eu nu am facut inca varicela. Credeti ca o pot contamina pe Giulia ??? Care`i faza cu vaccinul primit de ea ??? Io n`am bai, dar imi este de bebelina mea ...


P.S. In rest, ne distram la maxim azi in office ... si asteptam ...


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput