Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Bai cat sunt de ! Pai nu puteam eu sa ma duc la "edit smile list" si sa-mi aleg iconitzele pe care le folosesc mai des?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

incerc sa raspund.. sper sa ma si lase teroristii...

mirabilis,

quote:
Poate daca as avea net si camera video....
net trb sa gasesti, iar tati sa-si ia in tara un webcam... adica si tati al nostru pleaca o luna, si si-a "aranjat" deja cum sa-si vada "progeniturile" de departe...

buluci
quote:
Citi dintre bebelusi iau suzeta (si daca simtiti ca sunt deja dependenti de ea)si cum, cind credeti ca veti scapa de ea!
iris si-o scoate si si-o baga singura, o cauta prin patut.. adoarme cu ea, dar adoarme si fara... nu stiu cand vom scapa, inca nu mi-am pus problema.. andrei a scapat la 2 ani jumate... ii las si ei placerea... macar pana nu mai suge degetul

am si io o rugaminte... ca tot laudati pe-aici si mi-ati facut pofta...
cum gatiti (pt oameni mari si copii mici) conopida si broccoli?? e piata plina.. si m-ar tenta sa incerc... anticipat pt retete!

ps. n-am prea mai primit date pt tabel pe mail...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Maraki,LA MULTI ANI PENTRU MAINE!MULTA SANATATE TIE SI BEBICULUI!!
Cuscra ,multumim pentru urari ,cu lungimea spune-i te rog lu' normea sa mai stea un pic pe loc sa o depaseasca barbasu' macar un pic!
Melku ,unde in Dr .Taberei stai ??Eu stau la Valea Ialomitei ...
Buluci ,al meu e dependent de suzy ,fara ea nu adoarme si cind plinge nu tace pina nu i-o dau ,nu-mi fac probleme ,o sa se dezvete el ,i-am dat-o din maternitate pentru ca mi-era frica sa nu mosteneasca suptu' degetelor de la mine ,m-am lasat de ele acu' citiva ani ....,tare greu a fost

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Saluti fetele
Felicia a fost priveghi in toata regula. S-a stins nasa mea de cununie si nana lui Dragos. Dumnezeu s-o odihneasca.
Cuscra dar ce bine arata Daria.... si vad ca deja e curtata.
Avem si noi ceva pozici noi.


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Madutza, nu-mi pot inchipui cam ce este in sufletul tau. Dar lasa, fii tare ca o sa treceti voi si peste asta. Sincera sa fiu, m-ai cam speriat cu intoleranta la lactoza... sa fie de la Milumil 2? Cum se manifesta? Ca si Elise imi mananca din ce in ce mai putin, de vreo doua dimineti nu depaseste 70 ml, iar in restul zilei rar atinge 150. Cat despre babit... 27 de ani e o varsta frumoasa, "La multi ani!" cu bucurii, fericire si impliniri. Iar cadoul cel mai frumos sa-ti fie un Orlando nemucios si sanatos, tot numai un zambet si papacios.
addya, cred ca singura necurtata de pe aici a ramas Elise a mea. Si zau ca urata nu e! Si mai are si dinti iar la 6 luni cantarea 6920g. Asteptam impresii.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

LA MULTI ANI BEBELUSILOR CARE AZI MAI ADAUGA O LUNA LA NUMARATOARE!

Buluci, noi nu acceptam deloc suzeta, desi mami i-o vara tot timpul in gura si nu cred ca sunt sanse s-o ia.

Referitor la icon-uri, daca deschizi Show... si bifezi casuta din dreptul icon-ului pe care il doresti, el iti va apare de fiecare data cand deschzi fereastra pentru postere.Eu , de ex, le-am bifat pe toate si nu mai deschid deloc Show..., ci le am in stanga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

MARAKI, LA MULTI ANI SI TIE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata! O zi plina de sarbatoriti!Dar s-o luam metodic:

LEEA- LA MUUUUULTI ANI, SANATOSI, PLINI DE IUBIRE - A FIULUI TAU SI A IUBITULUI TAU - FERICIRE SI IMPLINIRI! M-a emotionat teribil mesajul tau, mi-am dat seama inca o data ce poate sa insemne un grup de prieteni, chiar si virtuali! Iti doresc sa te super-mega-distrezi astazi, alaturi de persoanele cele mai dragi din viata ta!

Anda77 si Madutza- sa va traisca micutii, sa se faca barbati mari si falnici, sanatosi si iubitori!

Ioana77 - multa sanatate, sa te faci repede-repede bine ca bebelacul tau mic are nevoie de laptic de mami si de o mami santoasa!

Madutza- sanatate muuuult de tot si lui orlando. Am mai auzit de cazuri de intolerantza la latoza. Are si sotul meu, si asa se manifesta. Da' nu-i bai, ca se face el baiat mare si cu laptic fara lactoza!

Feli- mai, urticarie "personala", nu? Oooof, io votez pentru capsuni. Ele ti-au copt-o!

Buluci- noi suntem mare iubitoare de suzi. Dar mami prefera asa, decat cu degetele in gura: in primul rand ca nu o pot spala pe maini tot timpul si in al doilea rand, are tendintza de a si le baga atat de adanc pe gat, pana vomita. Deci, traisca suzi-ul. Adormim cu el sau fara, dar de cand cu dintii...daca nu e suzi in guritza, sunt degetele, deci mami indeasa de zor la suzi!Nu ma gandesc inca la modul cum vom scapa de ea...sa zic drept mi se pare muuult mai complicat sa renuntzam la pampersi, de exemplu, decat la suzi!

Melc-cotobelc- stiiim cu experientza "cantarul". la noi functioneaza destul de bine sa-i dau suzeta pe cantar. O linisteste. Plus ca am rabdare, nu gluma...

Mirabilis- scumpa de tine, prin ce treci. Ce nedreapta e viatza...cand ma gandesc ca mie de multe ori imi vine sa-mi iau campii si sa plec, macar pentru o perioada...iar tu, saracutza de tine cand ai experimentat chestia asta, ti-ai dat seama cat e de rau fara micutza langa tine. Poate ca ideea cu web cam-ul nu e rea...dar daca zici ca-ti vine sa plangi numai cand ii auzi vocea, ma intreb daca nu va fi la fel de rau, daca o sa o si vezi. Oooofff...timpul va decide daca o sa rezisti sau nu!






Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by melku

neata!

Camelia Daniela, de unde din cora zici c-ai luat pasta aia de modelaj? de la rechizite scolare sau de la materiale de constructii sau pe unde crezi c-as putea s-o gasesc. ti-a iesit pana la urma? ai pus in rama sau cum?

melku & bebe Daria (2 noiembrie 2005)

POZICI PROASPETE - AVEM 7 LUNI

Varsta Daria



Mulku-le, in Cora era la rechizite, pe unde sunt si acuarelele, undeva mai jos ... acolo era acum vreo luna, daca nu mai bine Mai, eu nu i-am mai facut nimic, "mulajul" a ramas fix asa cum l-am facut, adica nu l-am pus in rama. Eu doar am intis pasta, ca pe o coca si am pus piciorusul Dariei; si a ramas asa. Acum ma gandesc poate gasesc o bucata de lemn, ceva, si sa incerc sa lipesc placuta asta pe ea ...nu stiu!

Monica, LA MULTI ANI !! Multa sanatate alaturi de ingerasul tau, "Angelo"!



Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Bai, io-s nervoasa si amarāta: Dara-mi nu vrea decat sān. Refuza orice altceva ce-i dau - am incercat nu stiu cate combinatzii de fructe/legume si CANCI! Nu pune gura, ba mai face si scandal dac-o fortzez(nu vrea cu linguritza, nu vrea cu biberonu', nu vrea nici macar cu urechile lui iepurila cauciucat muiate in piure de fructe). Pediatra mi-a spus sa fac pauza sa nu cumva sa dea-n anorexie, in semn de revolta fatza de tratamentul aplicat (adica stat cu linguritza la gura ei si implorat/cantat/cotcodacit/maimutzarit, doar-doar o deschide si-o infuleca macar o linguritza-doo). Ce curu' meu ma fac daca asta mika o sa refuze cu ostentatzie tot ceea ce-i dau in afara de sān, al carui fana inraita este?
SUUUUUUUPER NASHPA SITUATZIE! Are 6 luni jumate, de-acuma, si papa tot lapte si-atat. Voi aveti ceva idei pt. salvarea situatziei?

Mergi la inceput