Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Orlando-Andreeas si Nichita Andrei La multi ani !!! Sa cresteti mari sanatosi si frumosi!!!
Anda, tu ce mai faci, mami de poet?
Addya, foooooarte dulcel Razvanel !!!! Eu i l-am prezentat Dariucai mele ... in poza ... si ea intindea manutzele catre el(a se citi catre monitor) Acuma, eu nu stiu, ceva-ceva poate iese!

Madutza, La Multi Ani !! (anticipat)

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mama, ce mesaj colorat am scris .... Sper sa nu va doara ochii!

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

NEATA FETELE!!
PENTRU NICHITA !SA CREASCA MERE SI SANATOS!
Multumim pentru urari ,sinteti niste scumpe ,m-am bucurat tare mult sa va vad mesajele azi .
Raportez la 6 luni 8350 kg si 70cm ,cred ca luna trecuta nu ne-a masurat bine ,ca acu; tot 70 cm avem si nu-mi vine sa cred ca nu a mai crescut deloc intr-o luna!
Orlando iar mi-a urlat azi noapte pina pe la 2:00 ,apoi i-am bagat un supozitor novocalmin ,buna idee am avut ,dupa asta s-a linistit si a dormit pina la 8:00,aleluia !!Am reusit si noi sa dormim dupa multe nopti de urlete ,..abia astept sa plecam la mare ,bag somn pina nu mai pot :)))
Acu' mai nou a inceput sa tuseasca mai tare dar rupe si am sunat dr. dimineata ,mi-a zis sa-i dau Ambroxol ,picaturi ,a mai dat cineva la pui ???

Va pup ,ma duc la epilat ca poate e caldura la mare si tre' sa-mi expun trupul la soare




ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Siminaf, si eu ador sa citesc postarile tale, intr-un timp te-am urmarit si pe la alte capitole dar acu nu mai am timp...Ma oftic ca postezi asa rar pe la noi!

Meems, cuscra draga,trebuie sa fii multumita cu una bucata ginere serios, asa trebuie sa fie barbatii!Mai, ride cu mare pofta la tasu , la mine cam greu, ti-am mai zis eu fac parte din rutina, ca vrea ca nu vrea io tot tre sa fiu linga el, sa-l hranesc, sa-l imbaiez, sa-i schimb pampersul...in schimb tati e ceva special!
Ma bucur sa aud ca nora mea s-a facut fata cuminte!Era si timpul!
Vacanta placuta in Ro!
Eu plec luni , singurica(adica cu Simon), sper sa fie cuminte!

Leea, scumpa mama, "La multi ani!", plin de bucurii si satisfactii de pe urma micutzului T .M-ai impresionat pina la lacrimi cu mesajul tau!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

As vrea sa fac un sondaj:

Citi dintre bebelusi iau suzeta (si daca simtiti ca sunt deja dependenti de ea)si cum, cind credeti ca veti scapa de ea!


Feli,(intrebai acum un secol) eu cind editez un raspuns imi apar in stinga doar o parte din Smiles,daca le vreau pe toate tre sa clickuiesc Show entire list!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

neata!

frumos mesaj ai scris, Leea! La multi ani, sa fii fericita si multa sanatate odorului tau!
La multi ani si prichindeilor care azi mai bifeaza o luna in cont!

Camelia Daniela, de unde din cora zici c-ai luat pasta aia de modelaj? de la rechizite scolare sau de la materiale de constructii sau pe unde crezi c-as putea s-o gasesc. ti-a iesit pana la urma? ai pus in rama sau cum?

mai mamici, noi nu ne mai putem cantari odorul! avem una bucata cantar clasic Balanta de Sibiu cu care am cantarit foarte bine pana acum. Insa, am vrut s-o cantaresc sa stiu cat are la 7 luni si nu se mai poate: se foieste si da din picioare, ii atarna picioarele in afara incat tati s-a lasat pagubas. a zis ca el nu mai poate s-o cantareasca ca se misca acul mereu. ne-am oprit la 8kg 200g de acum 2 sapt.
voi aveti alta metoda? cum stapaniti cantarul ala sa nu se mai miste acul? treaba e ca si doctorul tot cantar clasic are...sunt tare curioasa cum o va cantari. da' mai sunt vreo 3 sapt pana sa mergem iar.



melku & bebe Daria (2 noiembrie 2005)

POZICI PROASPETE - AVEM 7 LUNI

Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cuscra sa-mi traiasca ginerele, sa se faca bine si sa mai creasca nitel in inaltime ( ca Miruna mea are tot 70 cm, si io vreau sa poarte si tocuri)
Si tu sa fii sanatoasa sa te bucuri de el, sa fii iubita si fericita. Vreme minunata la mare

La multe lunutze si ptr "poetul" nostru NICHITA, sa creasca mare si talentat!!

Leea la multi ani alaturi de mica ta "comoara"!! El e tot ce-ti trebuie ca sa fi fericita si implinita. Ia un si o de la mine.

Felicia io cred ca e de la capsuni. Si eu faceam la greu inainte dar de cand am ramas gravi, vad ca m-a ocolit. Eu ma tratam cu Clorocalcin si mixtura mentolata. Succes si cat mai putine mancarimi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

A, Felicia, eu stau in Dr. Taberei.

Buluci, Daria adoarme numai cu suzeta, si-o arunca singura in somn de-o gasesc dimineata prin diferite locuri. In general i-o scot io inainte de a ma culca, dar mai uit...
Nu--mi fac probleme de cand o sa dezobisnuiasca...daca nu i-o dau, n-o cere, dar adoarme mai greu si cu degetul in gura.
Eu zic ca mai bine sa aiba suzeta in gura decat degetelele de la mana pe care cine stie pe unde a bagat-o.

melku & bebe Daria (2 noiembrie 2005)

POZICI PROASPETE - AVEM 7 LUNI

Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Maduta La multi ani Sa fii iubita si fericita alaturi de bebic si familie maine este si ziua mea sant mai mare decat tine cu fix 10 ani

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:



Bonjur mamici. Nu v-am mai citit de mult, ca nu am avut vreme. Ca eu in loc sa-mi vad de traba si sa stau cu fata caut cai verzi pe pereti. Cu alte cuvinte, am plecat la Nancy sa inchiriez un apart. ceva, pentru ca imi trebuia contractul pentru ambasada, ca altfel nu imi dau viza. Dar planul de accasa a diferit foarte mult de socoteala din targ. Pentru ca mi s-a facut tare dor de Iulia. Adica, ceva inimaginabil. La un moment dat, dupa vreo 3 zile, cand m-a sunat sotul, am auzit-o gangurind si mi s-a facut rau. Fizic. Pur si simplu am izbucnit in lacrimi. Si asta mai ales ca am avut o revelatie, adica asa va fi pentru mult timp daca vreau sa plec. Oribil. Singura solutie ar fi sa incerc pur si simplu sa o uit. Cat sunt acolo, n-am copil....Ceea ce mi se pare f mutilant pentru sufletul meu...Asa ca nu stiu ce sa fac...
Eu inca sunt in Germania, la cumnata mea, diseara am avion si in asteptare nu mai pot face nimic....

Sunt tare tare dezolata, pentru ca am investit efort si bani in planul asta si iata ca nu sunt in stare sa-l duc pana la capat. Ma tot gandesc cum sa fac...Poate daca as avea net si camera video....

Asta e. E f fain aici asa, ca civilizatie, etc...Nu se compare cu orasul ala plin de praf, tigani, manele, caini si altele...le stiti prea bine...si as vrea sa o scot pe iulia de acolo, dar...se pare ca metoda asta e prea pentru mine.O sa ma gandesc la altceva..

Va pupic, aveti grija si bucurati-va de copilasi

Mergi la inceput