Gravidele d-nei doctor Magda Petrache/ Polizu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Sanziana, doctorita Petrache este considerata printre cei mai buni, si obstretic si ca ginecolog. Eu am avut probleme destul de naspa si pana sa raman insarcinata si tot cu dumneaei le-am rezolvat. Fa-ti programare la Medicover la tel.310.15.99, specificand clar pentru d-na doctor Petrache, la ginecologie (daca nu esti insarcinata). Dupa control, va decide daca-ti face ecografie sau anumite tipuri de analize. Te va chema si la Polizu, daca e nevoie. Aici, insa, o astepti cam mult, pentru ca e foarte prinsa. Uneori m-a prins ora 13.00 asteptand la ecografie, deci aloca-ti cel putin o jumatate de zi atunci cand te cheama la Polizu. Eu, cam pe parcursul unui an, mi-am rezolvat problemele hormonale si am ramas insarcinata. Ti-o recomand cu caldura. Cu drag, Cod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Multumesc frumos pentru precizari Cod. Am reusit sa ma programez la dna Petrache prin 19 septembrie. Dar nu am precizat ca la ginecologie, ca nu sunt insarcinata. Sper ca nu fie greo problema.

Eu as prefera sa ma trateze la Medicover ca sunt abonata acolo prin firma si e si mai aproape de mine. De fapt, unde e Polizu ?
Eu as vrea sa imi faca un test HPV si ce o mai fi de facut ca mi se pare mie ca am niste probleme cu colul.

Momentan am o fetita tare dulce de crescut si inca nu e programat urmatorul bebelus. Dar pe viitor as vrea sa ii fac si un fratior, asa ca trebuie sa mentin aparatul reproductiv in stare de functionare.

Sarcina usoara si asteptare placuta!



Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Fetelor, nu stiu care e treaba cu miscarile fetale, dar bebelusul meu sughite foarte mult (de 4-5 ori pe zi, in reprize de cateva minute bune) si acum, la 29 de saptamani, parca se misca mai putin si face pauze de somn mai dese. E normal? Voi cum contorizati miscarile fetale in asa fel incat sa se inscrie in normalitate? Conteaza si forta cu care loveste bebelusul?
Scrieti-mi si mie despre experienta voastra pentru ca stau ingrijorata, avand in vedere faptul ca, la ultima ecogafie, bebe avea o circulara de cordon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Fetele, stie cineva cand e ziua de nastere a dr. petrache? va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Buna fetelor! Sunt in saptamana 31 si sunt mare! 15 kg am luat pana acum! Voi ce mai faceti? Cum va descurcati? Cum dormiti? A facut vreuna din voi cezariana inainte de 36 de saptamani? Cum a fost? A stat bebe la incubator? Au fost probleme? Va intreb ptr ca la a doua nastere prin cezariana, se intervine mai devreme decat la prima cezariana, din cate am auzit. Ati avut asemenea experiente? Scrieti-mi! Cu drag, Cod!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

A mai trecut o saptamana - acum - 32 +. Nu stiu de ce nu-mi dati nici un semn de viata... Nu cred ca sunt singura gravida a d-nei doctor Petrache, la ce aglomeratie e la dansa la cabinet. Si nu cred ca sunt singura in prenatal, astfel ca am mai mult timp sa navighez pe net. bebita mea este din ce in ce mai puternica si-mi loveste ficatul cu picioarele - e un sport nou, preferat de ea. Inca am probleme mari cu si am dureri mari unde impinge cu capul, jos. Nu ma lasa sa ma aplec - se incordeaza puternic si ma izbeste cu picioarele. Am luat in greutate destul de mult, aprox. 16 kg. si, cand ma asez, simt ca ma rostogolesc. Toate astea or fi normale, dar ma obosesc teribil. Si in plus, nu pot sa dorm prea bine. Uneori stau ca zuza si astept sa vina somnul, da' nimic! Si timpul trece, bebe danseaza in burta... In fine, cam atat despre mine, spuneti-mi de voi! Cu drag, Cod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imi_ spune:

quote:
Originally posted by Cod

A mai trecut o saptamana - acum - 32 +. Nu stiu de ce nu-mi dati nici un semn de viata... Nu cred ca sunt singura gravida a d-nei doctor Petrache, la ce aglomeratie e la dansa la cabinet. Si nu cred ca sunt singura in prenatal, astfel ca am mai mult timp sa navighez pe net. bebita mea este din ce in ce mai puternica si-mi loveste ficatul cu picioarele - e un sport nou, preferat de ea. Inca am probleme mari cu si am dureri mari unde impinge cu capul, jos. Nu ma lasa sa ma aplec - se incordeaza puternic si ma izbeste cu picioarele. Am luat in greutate destul de mult, aprox. 16 kg. si, cand ma asez, simt ca ma rostogolesc. Toate astea or fi normale, dar ma obosesc teribil. Si in plus, nu pot sa dorm prea bine. Uneori stau ca zuza si astept sa vina somnul, da' nimic! Si timpul trece, bebe danseaza in burta... In fine, cam atat despre mine, spuneti-mi de voi! Cu drag, Cod.




Servus Cod,

Am si eu o bebelusa jucausa si sunt pacienta Doamnei Doctor. Nu am ajuns inca la spital sa vad rezervele dar trebuie sa vorbesc pentru o rezervare cat de curand. Ma gadeam sa dau de ea la spital numai ca mi-a spus ca nu mai este voie sa intrii in spital, doar in sala de asteptare....S-au adunat o sumedenie de intrebari mai ales ca trebuie sa fac cezariana. Daca ai timp si vrei, mi-ar face placere sa vorbim pe messenger. Imi trimiti tu sau iti scriu eu id-ul? Si eu am luat in greutate si nu i-a placut Doamnei Doctor dar asa a vrut organismul sa asmilieze pentru ca nu am exagerat cu mancarea. Mi-ar prinde bine mai multa plimbare dar nu am avut vreme, inca lucrez si am mai amanat concediul prenatal.
Sarcina usoara si multa BAFTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Pentru Iuliana, in legatura cu ce am vorbit vineri:
http://www.nicolici.ro/horoscop/astrograma.php
Acolo poti sa bagi data probabila a nasterii copilului si afli harta astrologica a zilei respective. Mai vorbim pe aceasta tema, oricum. Cu drag, Cod!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Salut! Ma intereseaza sa cumpar o paturica de mohair roz sau alba, daca vinde! In maxim o saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Revin, ptr ca am dat enter din greseala. Deci, daca vinde cineva in maxim o saptamana sa-mi dea de stire ptr ca ma concentrez acum pe bagajul meu si al bebitei. Peste trei saptamani fac cezariana si vreau sa cumpar si un sterilizator (dar nou). Va doresc multa sanatate si succes!

Mergi la inceput