REGIMUL SCARSDALE...2 saptamani -7Kg

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

LORELAI, esti o norocoasa, 5 kg in 10 zile - nici in visele mele cele mai roze nu mi'se intampla asta. Daneza am tinut-o toata si abia 4 kg si alea trase de par.

Brianamica, vad ca m-ai trecut pe lista , eu am inceput pe 4 iunie cu 70 kg si astazi cand m-am cantarit aveam 69 . Vad ca si tu ai slabit mult cu dieta asta, felicitari.

Tinta mea este 58 kg, dar in ritmul asta in care slabesc probabil ca o sa tin Scarsdale de muuuulte ori, daca nu pe viata





Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Brianamica - DS este īntr-adevar o dieta facuta cu "cap"... si eu le-am propus-o acum cāteva sapt la fetele de la Dieta Daneza... ca o alternativa decenta la o cura de slabire "fulger"... Eu sincer nu sunt adepta a īnfometarii - ca dupa aceea manānci cu disperare si pui dublu la loc!
As dori doar un lucru sa va mai spun - NU eliminati complet grasimile vegetale din alimentatie - mai ales uleiul de masline care este sanatate curata! Si nici toate tipurile de "zaharuri" - īncercati mierea īn loc de zahar - are virtuti extraordinare! Atentie mare - īnlocuitori de tip zaharina sunt cancerigeni...
Multa bafta tuturor!
De burta se poate scapa cu Yoga - cine are cartea de N.C.Tufoi va gasi un exercitiu de respiratie cu sugerea stomacului & burtii si "lipirea acestuia" de spate... In max 2 sapt faci o burta super-plata si reglezi si tranzitul intestinal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Ica1975 - īncearca aprox 1 sapt sa NU manānci dupa orele 17 seara! O sa vezi diferenta... Si portioneaza-ti māncarea astfel īncāt sa manānci īn jur de 5 mese pe zii - cantitatile sa fie descrescatoare. Manānca cāte poti de bine la micul dejun (sa zicem ora 8am), la ora 10am si la 12 amiaz. Apoi taie usurel-usurel din cantitati. Multa bafta! Daca vrei trimite-mi e-mail sau PM si mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

brianamica multu mult ca m-ai trecut in lista , abia astept sa incep sa scap de kg astea muuulte, eu nu vreau s ascap de 7 de de 5 tot vreau sper sa reusesc
si succes in continuare

aaa am o intrebare ...cum ne mentinem dupa????

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

fetelor, din cite vad eu, desi in regulile dietei se spune ca nu ai voie ulei decit acolo unde se specifica, vad ca nu conteaza prea mult din moment ce Lorelai a slabit asa de bine folosind ulei.Si cind zic ulei ma gindesc numai la folosirea uleiului la prepararea legumelor, nu la carne.

Briana, tu nu ai folosit ulei deloc la salate?

Ma gindesc ca daca se poate folosi ulei la salate sau pentru prepararea spanacului, dieta este foarte usor de tinut.
Si eu am incercat sa tin dieta daneza si la fel ca si Lorelai am lesinat de foame dupa o saptamina. O alta problema cu dieta daneza e lipsa fructelor.Cred ca de la asta sunt si starile de lesin - nivelul de zahar in singe probabil ca scade foarte mult.

probabil ca o sa ma alatur si eu voua de duminica sau de maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mai, fetelor, asa as rontai ceva!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Trebuie sa slabesc 20 de kg pana in octombrie (merg la o nunta) si deloc nu ma trage inima sa ma apuc de vreun regim

Am 1.59 si peste 80 de kile (nici nu ma mai cantaresc, ca ma simt vinovata ), mananc tot ce mi-e pofta (ultima masa si la 10-11 noaptea), lucrez la birou si nu fac miscare mai niciodata ... deci e groaznica treaba, dar totusi nu gasesc o motivatie sa ma tin de o dieta! Am slabit vreo 2 kile cu o cura de detoxifiere in primavara, a fost super pentru ca ma simteam mult mai bine si dormeam mai bine si respiram mai bine, dar nu m-a tinut mult elanul.

Asa ca vin si va intreb: ce va motiveaza sa slabiti? Eu ma simt bine in pielea mea, sunt iubita, sunt fericita, prietenii si familia ma accepta asa cum sunt, slava Domnului sunt sanatoasa, haine sa ma cuprinda inca mai gasesc (cu greu)... deci e complicat.

Ce va motiveaza?



Smilla



Come to the dark side: we have cookies!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Eu sunt adepta a dietelor facute cu moderatie si bun simt... mai ales dupa ce am avut acea experienta f negativa cu Dieta Daneza... Asa ca eu zic ca uleiul de masline folosit cu moderatie (1-2 lingurita) nu face decāt sa sporeasca aportul de vitamina E si nu de calorii īntr-un meniu īncarcat de salate de legume.
Daca o sa cititi cartile Dr. Perricone o sa vedeti ca el nu este de acord cu scoaterea totala a grasimilor vegetale (ulei de masline, amande, nuci, alune - natur nu sarate) dar si animale (recomanda somon - care este un peste gras) din alimentatia femeii care doreste sa-si mentina pielea frageda si elastica si sa se protejeze ģmpotriva aparitiei ridurilor...
Totul cu masura!
Eu recunos ca la ora actuala fac prostioare cu carul: manānc zilnic ciocolata Lindt (asa am māncat si īn timpul sarcinii), pāine cu unt - dar nu multa - ci doar cāt sa-mi satisfac pofta - si īnsotita īntotdeauna de rosie si ardei.
In rest manānc fructe (cirese, prune, nectarine/piersici, capsuni, grepfruit, mandarine, ...mai rar mere si pere) foarte multe. Beau iaurt si kefir bio de 3% - aprox 250lm/zilnic. Din pacate nu prea manānc legume... aici va trebui sa ma corectez un pic...
Manānc o singura data pe sapt (duminica cānd mergem la cumparaturi) o baclava mica! Pt mine cel mai mare dusman al siluetei a fost este si probabil va ramāne tarta cu pere, migdale si unt... Noroc ca acum sunt īn Suedia si aici nu am gasit asa ceva... La Montreal aveam abonament la Premier Moisson! mai ales pe perioada sarcinii... si s-a vazut... am luat 25kg!
Dar - repet - NU manānc dupa ora 5pm (seara) s beau 2-2,5l apa plata pe zii... - si reusesc sa slabesc lent īn continuare aprox 0,5kg/sapt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Brianamica,te rog sa ma treci si pe mine pe lista('').De luni,incep cura ,deja pi-am scris regimul pe coli si le-am lipit in bucatarie sa sa-mi aminteasca ca e momentul sa dau jos.A.60kg.
Acum vrea si sotul meu sa slabeasca('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Fetelor treceti-ma si pe mine pe lista pentru ca vreau si eu sa incep de luni.eu am 150 si 45 de kg si sper ca sa mearga dieta si la mine.Duminica ma voi duce la cumparaturi.....imi e teama ca poate nu reusesc.In orice caz sper sa nu ma razgandesc.Eu ma mai uitam si la celelalte diete dar nu le-am incercat pentru ca prea te infometai si pe mine ma doare capul daca nu pap.Va pup si pana luni o sa citesc toate paginile...sunt la a treia acum.Mult succes in continuare la felete care sunt la regim acum.Va pup.

Mergi la inceput