REGIMUL SCARSDALE...2 saptamani -7Kg

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Adevarul e ca eu am dat 16 kile jos instant, adica in mai putin de o saptamina - edemele mele uriase. Apoi am mai dat jos citeva si de la aproape 100 am ramas pe la 80. Dar nu am fost in viata mea asa! Chiar si la prima sarcina am fost genul scindura, doar cu burta...




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Simina, noi suntem aici, alaturi de tine si iti facem galerie !!!





Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Mai bine m-ati trimite la culcare, ca deja azi e maine...





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

salutare pe azi...

eu de dimin am papat doar o cafa cu indulcitor...iar la pranz imi fac piept de pui la gratar.

spor la nemancare!

Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Am reusit sa mananc spanacul direct din conserva !

N-a fost rau.... dar nici bun !

Oricum am trecut si de pranzul asta... !!!



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Eu am mancat tot spanac din ala . F. putin. Ma duc sa bag si un morcov ca sa nu-mi vina rau. Era mai bun pranzul alternativ.



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Acum vreo 3 luni aAm tinut Dieta Daneza aprox 11 zile si a trebuit sa renunt ca mi-a fost rau de foame (rau-rau - cu lesin în toata regula :-))- am slabit 4,5kg apoi dupa 2 sapt de pauza am tinut Dieta Scarsdale si în 10 zile am slabit 5kg lejer. M-am oprit pt ca nu am simtit nevoia sa dau jos mai mult (am ajuns la exact cât eram când am ramas însarcinata).
Doresc sa precizez câteva lucruri:
- am luat pe parcursul ambelor diete multivitamine pt a nu spolia organismul de vitamine;
- am folosit ulei de masline si lamâie la toate salatele (fie ca au fost salate de rosii, sau de fasole sau salata verde);
- am folosit ceapa si usturoi din belsug - la Dieta Scarsdale;
- mi-am împartit mâncarea dupa principiul: "manânca putin si des" - adica daca micul dejun era la 8am si aprox pe 10am îmi era deja foame atunci mâncam un picut din ceea ce trebuia sa manânc la amiaz; la aprox 12 luam amiazul (restul de salata de rosii cu felii de carne de pasare - de ex, sau salata de fructe, etc); pe la ora 14 sau 15 mâncam o gustare cu ceea ce aveam în meniu la cina si cel târziu la ora 17 mâncam cina... In felul acesta stomacul nu este încarcat si nici nu ti se face foame disperata între mese astfel încât la masa urmatoare nu simti nevoia sa manânci pâna te saturi... Tatal meu avea o vorba: "Micul dejun manânca-l singur, prânzul împarte-l cu un prieten si... cina da-o la dusman"... Deci la cina se manânca cel mai putin si daca se poate nu se depaseste ora 17 - max 18. Pe tot parcursul dietelor (si am continuat si dupa aceea) am baut 2-2,5l de apa (apa "chioara" - plata, nu minerala) zilnic - aprox 250ml (un pahar obisnuit)la fiecare 2h. Am remarcat ca în zilele în care nu beam suficienta apa nu dadeam jos gramele pe care mi le calculasem ca ar trebui eliminate...
- dupa Dieta Scarsdale nu am tinut absolut nici un regim de "mentinere" am mâncat si manânc absolut normal (daca o tabla de cicolata cu lapte Lindt dimineata înseamna normal :-) si înghetata de vanilie învelita-n cioco... la amiaz... plus ca din când în când mai scap la câte o pizza cât roata carului - pe care o împart cu sotiorul :-)) si nu numai ca nu m-am re-îngrasat dar am slabit aprox câte 0,5kg/sapt usurel-usurel... Am respectata doar: 2-2,5l de apa zilnic si nu manânc mâncare dupa orele 17-18h seara (dar mi se întâmpla - rar - sa manânc vreo 2-3 înghetate (mici - de 50g) pe bat... :-(... surprinzator fara efecte negative...);
- rosiile contin "calori negative" - adica "manânca" caloriile celorlalte alimente... asa ca mâncati rosii cât se poate de mult alaturi de alte salate... o salata de rosii cu ardei gras (tot rosu, sau portocaliu), cu ceapa si un picut de ulei de masline si sare e un adevarat festin atunci când vrei sa-ti umpli burta si nu vrei sa te îngrasi... poti adauga un picut de brânza rasa si bineînteles condimentele (frunzele) preferate; de asemenea o salata de fasole verde cu mujdei de usturoi, cu ulei de masline, cu un pic de frunza de patrunjel si sare este o alternativa delicioasa..
Daca aveti întrebari ref la Dieta Scarsdale - va pot spune ce am facut eu si cum mi-a mers. Eu nu am mâncat TOT ce scrie în meniu - pt ca nu-i obligatoriu tot... De ex am evitat spanacul pt ca nu-mi place...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Saru'mana de schimbare!
Tare sunt curioasa cat voi slabi!!


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Lorelai Anca, asa ma bucur ca mai gasesc admiratori ai acestei cure...,


Ca eu de cand am testat-o prima data acum 7 ani sunt chiar foarte foarte multumita. Chiar daca am mancat normal nu m-am ingrasat si cred ca asta este SUPER !

Daneza mie mi se pare foarte grea si nu m-am bagat niciodata ! Aici parca sunt mai multe categorii de alimente si poti manca mai mult fara sa faci foamea la greu !

Pupici si multumim de incurajari !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by andre_ea

Eu am mancat tot spanac din ala . F. putin. Ma duc sa bag si un morcov ca sa nu-mi vina rau. Era mai bun pranzul alternativ.




Hai ca deseara avem peste....yamiii !!!!

AM terminat saptamana asta cu spanacul....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput