Nasterea lui bebe Rares-Costin!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Vina ta, draga Anisia e ca nu te-ai uitat cu atentie pe tablita pe care o avea doctorul de git si pe care scria "doctor incompetent si cazatura umana". Daca n-o avea de git, atunci e vina lui.

(Incerc sa-mi imaginez cu ce viteza s-ar petrece un proces (cu daune de milioane si ridicare de licenta) pe aici, daca s-ar intimpla ceva asemanator (mai pe departe) cu povestea ta, si m-apuca ameteala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Bine ai revenit Adinuta!
Multa sanatate lui Rares puiul nostru drag:-)
(îl lasi sa fie putin si al nostru, nu? )
Tu ai fost o mämica tare curajoasa
Stiu c-o sa aveti un Paste minunat cu mogâldeatza prin preajma :-))))
Cât despre dom doctor...suflet de hingher :-( Mare rusine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Draga Adina,

In primul rand iti doresc tot binele din lume de acum incolo, atit tie ca proaspata mamica, cit si baietelului tau.
Dar faptul ca ai trecut peste spitalizare nu trebuie sa te faca sa uiti prin ce ai trecut. Toate cele care nastem in Ro ne bucuram cind ajungem acasa cu bebeii nostrii si catalogam perioada din maternitate ca pe un vis urit, un cosmar care din fericire s-a terminat repede. N-ar trebui sa ne lasam, fetelor. In felul acesta nu vom schimba niciodata nimic.
Adina, povestea ta merita facuta cunoscuta. A ta si a viitoarei mamici X, a viitoarei mamici Y, etc. etc. O femeie care naste trebuie tratata ca un OM nu ca un animal. Cineva trebuie sa urneasca rotitele acestui sistem odata si odata…..

Pentru cine nu a citit inca, vedeti subiectul cu « Denuntam oficial medicii care cer mita » , deschis de catre Admin.

Adina, eu inteleg ca dr. Ionescu nu ti-a cerut –explicit- banii, dar este foarte relevanta plecarea lui exact atunci cind tu aveai cea mai mare nevoie de el…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Scumpa Anisia,

M-a infuriat la culme tratamentul inuman la care te-au supus!!! Cine le da dreptul sa trateze asa fiintele umane? Doamne, ma intreb cum de au ajuns ca tocmai ei sa fie cei in care ne incredintam vietile, sanatatea si mai mult decat orice, viata copilasilor nostri? Imi pare nespus de rau ca a trebuit sa treci prin toate astea Anisia si sper ca tu sa fi fost ULTIMA care a trebuit sa suporte prostia si ignoranta unor neoameni! Poate vor fi de-acum inainte cazuri cum a fost al meu, pentru ca, desi sunt intr-un capat de tara, am avut norocul sa da peste oameni extraordinari care m-au respectat si care cred cu adevarat in miracolul vietii!
Sunt sigura ca viata iti va rezerva de acum numai bucurii, scumpa mea, si micutzul Rares este prima mare mare bucurie dintr-un lung, lung sir de impliniri!
Sa ai o viata frumoasa asa cum e si sufletul tau si sa ai parte de zile senine!!! Multa sanatate si FELICITARI, MAMICO!!!

Cu mult, mult drag,
Lara si Ioana mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Adina..eu te cred ,pt ca si eu am trecut prin momente asemanatoare:am stat in sala de nasteri in travalui cu dureri cumplite 24 ore.Ma urcau pe masa si apoi ma trimiteau la pat si ele plecau.Nu puteam sa ma mai tin pe picioare si stateam minute in sir..ore??1!! cazutra jos in fata patului ,pe gresie in balta de sange asteptand salvarea de la cineva..si nimik....Am dat si bani si degeaba...
Eu inteleg f bine ce spui tu acolo..si tot dintr-o asa inconstienta a venit si baietelul meu mai tarziu pe lume cu 15??!!! zile...ca spuneau ca nu conteaza si el facuse si caca si pipi acolo in apa aia...si din cauza asta se deshidratase si nu a facut pipi o saptamana intreaga
Vorba Vilmei...esti la mila lui Dumnezeu....!ca a semenilor tai in nici un caz!!!

sanatate multa acum tie,lui bb Rares....si incredere in viitor!!

KORINA & BB STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Doamne,fetelor,(ma refer si la Korinna),cat de puternice ati putut fi in fata "vulturilor"!!!Citind toate astea nu poti spune decat ca Dumnezeu e mare!!!
Adina,bine ai venit acasa cu bebe Rares si sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun pe lume!!!
Nu ne-ai spus ce face acum bebe Rares.Sau poate ai spus,dar nu stiu eu pe la care subiect...
pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Doamne,bine ca s-a sfarsit cu bine totul.Eu am nascut la 32 de saptamani dar prin cezariana.I-am dar dr 100 $ si totul a fost bine.Rares e o minunatie de baietel si o sa se faca mare si sanatos.Simonica este cea mai rezistenta fetita...nu ne-am imbolnavit toata iarna fata de alti bb de 9 luni,nici rosu in gat nu am facut ...probleme au fost de alt gen dar poate ca la tine va fi perfect.

Te pup,

Gabi.

PS:Tu de ce crezi ca am nascut la 7 luni oare?Ma simteam bine si deodata s-a u fisurat membranele...dimineata la ora 6.00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Dumnezeu a fost langa voi si asa s-a terminat totul cu bine. Va doresc din tot sufletul meu, tot binele din lume!
Nu stiu de ce in Ro unii medici au uitat sa fie oameni. Eu am nascut prin cezariana si (cu toate ca ma vor "jumuli" unele fete), ma felicit pentru asta. Se pare ca in Ro femeile sunt obligate sa nasca prin cezariana tocmai pentru a nu pune in pericol viata copilului si a lor. Am avut parte de o doctorita super, dar anestezista a fost "jale mare". Am mai spus povestea mea in ceea ce priveste anestezia.
Pupici multi din tot sufletul,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Hai ca ne tot intrebam si vinovatii isi vor vedea de ale lor.
Sanatate tie si lui VODA RARES, ca el a fost invingatorul.

Pupici si sa aveti grija de voi.

Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Hai ca ne tot intrebam si vinovatii isi vor vedea de ale lor.
Sanatate tie si lui VODA RARES, ca el a fost invingatorul.

Pupici si sa aveti grija de voi.

Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput