Mamici casnice (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Isa,La multi ani copila frumoasa!

adinell,ooooooo bun revenit.Si yupiii ca nu esti necajita pe noi.Ne-ai speriat
Stari depresive avem toate.Eu una acum cand va scriu am 5 min. de cand unul tragea de mine sa ma violeze(in vis)
Sunt ametita.Am sarit din pat urgent numai sa treaca repede starea aia nasoala pe care o ai cand ai cosmaruri
Brrrr
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Lucia, am mai recitit mesajul de la tine, si ziceai ceva de genul "probleme banale". M-am simtit obligata sa iti spun ca starea care o am nu este numai din cauza unor simple probleme, mai am ceva nereguli care m-au dat peste cap... poate altadata o sa am stare sa va povestesc...
Adevarul e ca chiar am niste probleme chiar daca nu as vrea sa recunosc... ok, am sa revin ca sotul e langa mine si lucreaza :)

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Da mai Adriana, asa e, nu am de unde sa stiu, si fereasca Dumnezeu de probleme grave, ma gandeam ca daca esti intr-o pasa proasta din cauza ca face fitze Andrei, atunci nu e problema, insa daca tu ai probleme mai serioase, atunci chiar imi pare rau si iti doresc succes sa le depasesti.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

1. Diareea
Mersi mult de sfaturi Lucia, Dana, Andreea.
Voi mi-ai zis mai multe decat un medic. Pediatra mi-a spus doar a nu-i dau lapte si dulciuri. In rest... i-am dat de toate
Ma rog, mai putin fructe, in afara de mere si banane nimic altceva.
Dimineata si seara am inlocuit biberonul de lapte cu orez fiert si morcovi, in care pun cereale.
Iar ziua biscuiti (simpli, oare e voie?) branza de vaca, paine cu unt, piure de cartofi (Lucia, cartofi zici ca nu e indicat?) sau orez cu carne fiarta, mamaliga cu branza si ou...
Am renuntat la Smecta. Am primit de la matusa-mea (dr) un sirop foarte bun, i-am dat cateva zile si am crezut ca i-a trecut asa ca am inceput sa ii dau iar lapte si a revenit distractia :(
Siropul respectiv se ia maxim 7 zile, maine le implinim si trebuie sa fac pauza.
Asa ca iau in calcul hidrasec si calciu carbonic, banui ca nu pot amandoua deodata, o a intreb la farmacie.

2. Voiam sa mai zic ceva dar m-am razgandit

Adriana Tu esti o scumpa, abia astept sa ne dai vesti bune. Toate trecem pe aici, avem perioade si perioade... important e sa fim optimiste.

Danelutza cand incepeti petrecerea? Zici ca musafirii va fac surprize?
Azi ne gandim la voi

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Flavia, repet, daca vrei sa scapati repede de problema, ca zici ca si asa dureaaza de 2 saptamani, incearca totusi pentru 5 zile regim strict cum am scris in mai devreme. Alimente interzise:- cartof - ptr ca fermenteaza- fructe- dulciuri- unt- smantana- branza las-o pe mai tarziu- iaurt (doar in primele 4-5 zile si daca isi revine, e ok)- ou ( la fel ca si iaurtul, il dai mai tarziu dupa ce isi revine)Alimente permise:- orez- telina si morcov fierte- carne fiarta- cereale orez- biscuiti simpli- banane din a 2a, a 3-a zi- mere coapteSi ca sa te mai informezi, caut si iti dau eu imediat un link pe care l-am salvat unde o mamica de pe DC povestea ca si mine ca au tot avut probleme si pana nu a recurs la regim strict, nu si-a revenit copilul.Am cautat da nu am gasit decat ceva legat de refacerea florei intestinale cu Ecoflorina. Mai caut eu, daca gasesc iti dau linkul.Sanatate multa!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Fetelor,ma primiti si pe mine aici?Sunt din P Neamt,am 2 copilasi,deocamdata sunt in concediu de crestere a copilului(in sept nu voi mai fi ),noroc cu internetul asta ca altfel as fi inebunit acasa.

Dana cu Paul (8.09.2000)& Ana Maria (6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Luna,bine ai venit!
Cami , ce mai faci ,mai ? nu ti-ai revenit?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

lunna27,bun venit la noi si sedere indelungata

Dana,mi-am revenit.Primele minute dupa cosmar sunt dificile.Acum am si uitat.Am baut o stacana de cafea si acum sunt frech

adinell,imi pare rau ca nu esti tocmai bine...
cand simti tu nevoia sa te descarci suntem aici si te ascultam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Luna bine ai venit!ASa e, Adinell, cand ai chef, poti sa te descarci aici la noi!Flavia, am gsit subiectul despre care vorbeam, citeste ce spune Denisa:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73584


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:




Isaaaaaa......mamicoo sa-ti traiasca minunea de fetita, sa va bucurati de ea si cel mai important.....sa fie sanatoasa!

mmiha

Mergi la inceput