Mamici casnice (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Pai asta e solutia, Flavia. Daca nu ii dai regim STRICT, nu o sa ii treaca.Eu m-am grabit, am vazut ca ii e bine dupa 3 zile si i-am dat supa de carne si a luat-o de la capat si iar de la capat cu regimul.In prima zi doar paine prajita, stixuri, grisine, a doua zi la fel + cereale de orez fara lapte, apoi orez fiert cu morcov si ardei si telina calite usor in ulei de masline, apoi dupa 3-4 zile carne fripta, fiarta si dupa 5 zile poti sa ii dai ou fiert tare, supa de legume si carne separt, fara cartof. Daca nu respecti regimul va chinuiti mult, cum am patit-o noi. Apoi noua ne-a recomandat debridat pentru dureri de burtica si hidrasec impotriva diareei.Daca e cumva bacteriana, atunci nu trece decat cu antibiotic.Sanatate multa si tine-ti-va de regim!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza fetele
Va multumesc de incurajari.Si io sper sa fie bine pana la urma.Nu pot sa o ajut mai mult de-atat.

si revin ca am dezastru in casaaaaaa

ISA

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Flavia, ca tot te plangeai de diaree cu Sara. Stai sa ne vezi pe noi, Liviu saracu urla de durere ca nu poate sa faca kk, e constipat, a plans pana i-a venit sa vomite, i-am bagat un supozitor cu glicerina, cred ca l-a dat afara, i-am mai bagat unul si nimic. Urla si urla ca ii vine sa faca si nu poate. Ne-am chinuit juma de ora, voiam sa iesim afara dar am renuntat. Acum ii fac un ceai.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

hai mai ca nu sunt suparata pe voi, ca sunteti fete faine, nu asta e adevaratul motiv...
Ideea e ca nu sunt suparata pe voi, va citesc in continuare, la fel ca inainte, nu m-am rupt definitiv de voi, ca nu pot...
Vad ca nu m-ati sters de la catalog, asa ca inca mai pot posta! :)
Sunt un pic cu nervii la pamant ca Andrei e f. rau si ma seaca... iin fine, am ceva probleme cu bibilica(a se citi capul)... Ieri, apre exemplu am avut o stare depresiva... si m-am cerata si cu sotul, ne-am impacat dar eu tot depresiva am ramas...:) Azi sunt ceva mai bine!
lasa ca va povestesc mai multe altadata ca acum sta sotul la calc. sa lucreze!
Pa!

Flavia, cred ca m-am reantors, esti o fata minunata, oricum, as vrea ca o data sa ma recompensez fata de tine ca m-ai ajutat mult, mi-ai fost alaturi in momente dificile, cand cautam un raspuns, un sfat, tu mi-ai dat ...
gata acuma fug ca sotul e langa mine si tre sa lucreze!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Adinelu, ca tot esti inscrisa tu la optimiste, ia incearca sa vezi lucrurile un pic altfel. Zici ca esti suparata ca Andrei e foarte rau. Eu insa la prima vedere am crezut ca te referi la faptul ca Andrei e rau, se simte rau, e bolnavior. Asa ca din astea doua variante, ar trebui sa fii fericita ca nu ai probleme de sanatate cu el. si lasa-l tu , chiar daca e rau, o rezolvati voi intr-un fel sau altul dar fii fericita ca sunteti sanatosi sa treceti peste probleme banale.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

da, sunt inscrisa la optimiste dar ca orice om nu sunt tot timpul cu moralul sus, mai am si eu caderile mele... Asta e! las ca trec eu peste asta,...sper!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Asa e, si pe mine ma mai lasa nervii uneori si ma supar si imi vine sa dau cu toate de pereti dar imediat imi aduc aminte ca Liviu e bine, se simte bine si ii multumesc Lui Dumnezeu pentru asta si realizez ca supararile mele sunt de fapt banale acum cand copilul e bine si nu mai trec prin cosmarul de asta toamna-iarna.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Ma inscriu si io in club....Ca si io am momente cand imi vine sa urluuuuuuuu...Dar la fel ma repliez.Sunt multumita ca e sanatoasa, ca suntem sanatosi.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Flavia baga orez cat cuprinde.eu lui alex cand am avut pb cu el ii fierbeam orez si zeama aia o combinam cu lapte mai mult zeama decat lapte si intr-o zi era inchegat la burtica ca el nu oprea se impaca cu mancari de regim.de asemeni la lapte ca fainos fol cereale tot orez.
de asemeni mai gasesti la farm calciu carbonic,este un praf alb ca varul si ii dai un varf de cutit in putina apa sau ceai de 3 ori pe zi.banane, mere coapte si astea strange la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

ISA LA MULTI ANI

Flavia ,cand are fii-mea diaree(foarte rar) eu o dreg cu mucilagiu de orez,banane,supa de pui,biscuiti, grisine si alte de astea,mere coapte si ceai de menta.
trebuie bine hidratata.
Adinela ,nici fii-mea nu era cuminte deloc(nici acum nu prea e) ,dar incet ,incet a trecut perioada rea.tine-l mai m ult afara ,poate il obosesti bine si e mai linistit.prin ce treci tu ,am trecut si noi si stim cum e.
sa fie sanatos Andrei ,ca o sa se faca el mare si cuminte.
Georgi,imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. cred ca ti-a fost tare greu.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput