Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Ioana_77, al meu nu vrea nimic la borcanas! Numai pregatit de mine! Si am gustat si eu din borcanse (nestle si hipp) dar au un gust nasol, dupa parerea mea. Si probabil ca e chiar preferabil ca copilul sa se obisnuiasca cu gusturile meselor noastre obisnuite. Precizez ca eu de felul meu gatesc, nu cumpar preparat! Eu am incercat borcanase ca m-am gandit sa se obisnuiasca cu gustul, daca e sa fim plecati la drum.
Roxi, am vazut textul pe care l-ai pus, insa il voi citi putin mai tarziu!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NOKI- daca acum cateva zile o admiram pe saricica,de aseara si fii mea face miscarile f---cioase,am ras cu lacrimi si ea radea la fel de tare

LAVI-OFFFFFFFFFFFFFFFFF si la voi,eu am avut vreo 5 episoade de genul asta Oricum bine ca pana la urma v-ati distrat

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Roxi, am citit! Aproape tot. Constat ca Bogdan e precoce in ale rasului, dar nu pot decat sa ma bucur! Tare mi-ar placea sa ma plimb cu niste mamici de pe forum. Sa vedeti cum ne jucam noi pe drum si ce chiote de veselie tragem!!! iar acasa, e o nebunie, intr-adevar as vrea sa opresc timpul in loc. Are niste hohote de ras de ma dor pe mine falcile si burta!

In premergator e o poezie! Deja a inceput sa exploreze. Pe unde ajunge, trage de toate, se prinde cu mainile de mobila si se trage inspre ea. Face muschi la bara de la premergator! Adica se ridica tinandu-se de ea. Mami va trebui sa traga un pic de timp sa-l

Spuneti-mi si mie cum pot pune filmulete cu link. PM, ca sa nu mai deranjez iar pe aici si sa umpleti pagini intregi cu ceva care n-are sens si nici nu prezinta interes. Multam! Ca nu am timp sa ma uit in urma, cand s-a explicat pe forum.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

uite cum s-a ridicat si cum se tine

Lui Stefan ii plac si borcanasele si mancarea gatita de mine.
Azi papam la amiaza legume fara carne. Ieri i-am dat suc azi ii dau apa plata ca nu mai am suc.
E vreme de kk, afara nu putem iesi.
Voi dati ca si fe?
Eu ii dau 3 ml de calciu gluconic 1 zi da una nu, si Fier 3 pic/zi ca altfel nexam pofta de papa de la calciu.
Pana acum am facut numai reactii la vaccinul de la 4 luni si d ela 6...s-a lasat cu nas infundat, maraiala, muci la greu, fara febra. Am tratat cu Panadol, Sumetrolim, Vibrocil

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna dimineata.
Mandra inca doarme asa ca imi fac de cap si eu nitel.
Ieri am fost la gratar, cam putin ce-i drept ca pe la 4 ne-a gonit ploaia care se apropia amenintatoare, dar tot a fost super. Miruna a fost foarte cuminte, ceea ce in ultimul timp nu prea se mai aplica, a devenit foarte maraita si miorlaita de vreo saptamana. Parca nu-i mai intram in gratzii cu nimic. O fi de la vreun dintisor, o fi de la Calciu ( ca i-a crescut doza, luam 10 ml odata ), habar nu am, plus ca se si agita in somn ceea ce ea nu facea. In fine...sper sa ne revenim la normal

Lavi citeam postul tau cu plecatul la nunta si ma gandesc de pe acum cum o sa fac cu Miruna pe 23 iunie, ca plecam la concert la Depeche Mode, si incepe de la ora 20, deci va trebui sa o las cu mama. De papa nu-i problema ca ii da bibe, dar cu culcatul mi-e cam teama, ca eu o culc tinand-o pe burta mea...bla, bla si la mama nu tine faza. Sper sa nu trebuiasca sa ne intoarcem si noi acasa....ca la cat am dat pe bilete...

Steriletul trebuia sa ma duc sa-l pun maine...dar mi-a tras tzeapa CM care trebuia sa vina pe 1 si a venit abia azi. Deci amanam

Ma duc sa curat niste cirese ca acu' se trezeste miorlaici si tre sa papam.


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Cam pustiu pe aici . La noi e o vreme tare nasoala -ploua, bate vantul si deci trebiue sa stam in casa.
Mateea zice TATA la greu, pe langa baba, nana si un singur mama
Eu am de invatat pt examen la master si tre sa fac si lucrarea de disertatie- si am un chef nebunnnnnnnnnnn

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata si de la noi! Io deja am facut curatenie, mai ales la titilici in camera si am infipt-o pentru prima data in patul mare, cel noi - ma rog, deja are vreo luna, dar nu am pus-o acolo pana acuma...azi a fost prima zi, deci reactii:
1. regurcitare de bun-venit
2. explorat sistemul de inchidere-deschidere - poate-poate reusim sa-l dovedim si sa evadam!
3. dupa lupte seculare de o ora, a dormit

Negara- felicitari pentru ercelusi! Sa-i porte sanatoasa si MANCACIOASA! Si felicitari pentru dintisor! Asta da! realizari la 6 luni! mama Elizutzul!

Roxi- io o sa aman iaurtul dat la ora 18 ca-mi tot face figuri la mancarea diversificate. Si ca sa nu innebunesc de tot, o sa raman "doar" cu 2 mese diversificate - 10 si 14 - si la 18 o sa-i dau tot laptic. Ca daca si la aia incep cu linguritza...o s-o iau razna...
Am citit articlolul - interesant. Mai pune cand mai gasesti de astea. Utile!

Hildegard- felicitari pentru voinicul miscacios!Asteptam si noi momentul explorarii camerei...de peste garduletz!Mai ales ca avem acuma si de ce sa ne tinem!

Roxi + Dayssy- fetelor, nu va mai suparati pe micuti cu ta-ta-ul lor! La varsta asta nu sunt cuvinte adresate. Dupa 9-10 luni in colo, and se vor uita fix la voi si vor spune cu directei, ma-ma auncea sa vedeti ce frumos va fi! Sau ma rog, daca se uita la tati, e clara treaba! Dara acuma serios, am citit in Capraru ca pana pe la varsta aia, nu se adreseaza direct si sunt doar silabe alaturate, fara nici o noima alta decat ca inainteaza in ale discutiei.



Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Noki, Bogdan cand il vede pe tati zice "ta-ta" sau "tai-tai", iar cand ma vede pe mine zice "ma-ma". In week-end a inceput. Nu stiu cat o sa-l tina, ca a mai facut el progrese si alta data, apoi a revenit la situatia dinainte.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

buna fetitele dragalase cu bebicei frumusei!!!
eu am fost la tzara,unde...in pofida vremii nashpete...a fost super,bebele s-a razgait tot,mama l-a tinut tot intr-un rasfat...dar e ok,doarme si el ca omu',adik de la 10 PM la 6 AM-super.
manank bine,am doua mese diversificate,la 10 Am si la 5 PM.
am inceput sa bag iaurt Milli la masa de dimin,de fructe,bag mar fiert,sau copt..cand zic mar fiert,ma refer la mar compot,ca ii bag si sucul de la compot!
la masa de 5-piure de legume,cu supa,cu branzik calcica,sau out,sau putina carnita,bine,nu toate odata!
carnita nu prea i-am dat pana acum,numai de 2 ori,atat!

cand o sa facem vaccinul de 6 luni-adik peste cateva zile-o s-o-ntreb pe dr de fe,ca bebelacii mici au deseori pb cu fe,si sa vedem,poate-mi da fe haussmann picaturi;kiar,voua vi s-a recomandat!?
specific ca nu am citit nimik din urma,asha ca daca ati vb de asta,scuze ca mai tb sa repetati inka o data!

cam asta!
aaa,parca am zarit o discutie cu cereale,care cu lapte,cara fara lapte...sa va zic o kestie:la cat ii pun eu,adik fix 2 masuri de nan in bibele de lapte,kiar NU conteaza ca au lapte,nu au lapte,sau ca-s alta firma,apropos de formula...asha ca eu,de ex,ii dau de la milupa,cereale cu mar si morcov,CU LAPTE,in bibele de lapte de seara!
deci,are deja lapte,si are lapte Milumil...si ce??ce se poate-ntampla din doua masuri!??kiar nimik...

PUPICI.revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

cand zic masuri de nan-ma refer ca lingurita dozatoare din nan...ma exprim pe fuga din cauza de bebe care-si striga mama pentru o joaca mica.striga si el:mem-mem,manca-l-ar mama!
tata nu prea zice...
mai zice ba-ba=baba,fiind mamaitza!

Mergi la inceput