Mamici casnice (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

eu sper sa fie vreme frumoasa daca tot e week-end prelungit acum.ne-am propus sa iesim la un castel super fain din zona.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

saluty si de la mine!
ce e fetelor cu uraganele astea? de dimineata a fost la noi grindina, era alb pe jos:(
spaga sa dai cupilu' la gradi?! hai ca pe asta nu am mai auzit-o!!!

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


cami gata bagajele? spor la impachetat.

andreea pai daca ai fost prima de ce nu facu-si cafeaua?asa ne astepti?

mmiha in legatura cu gradinita cred ca nu trebuie sa-ti faci probleme,dar pentru linistea ta poti sa-i suni.

danelutza nu stiu ce s zic ca si mie mi-e groaza de bolile copiilariei,fata le-a cam avut dar am avut-o pe mama langa mine,dar daca nu se extinde pe tot corpul si mai ales daca nu face febra nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.

georgisi pe la noi e o vreme de kk,ploua si bate vantul tare.

svetlanacred ca tu ai trimis vremea asta urata la noi

dana banana ce mai faci,dar colegul

cuscra unde umblii?sau iara nu ai net?

va pe toate si revin

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Iaca cu ce mi-am batut io capul toata ziua. www.dropshots.com/day.php?userid=122476&cdate=20060601&ctime=064144" target="_blank">Cu asta!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!






mai miha eu nu vad nimic

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Ce faceti mamicilor???
O vreme tare naspa azi nici sa dorm parca nu imi vine





www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atât de mult ceea ce faci, ci câta dragoste pui în ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:



mihaela si pe la noi o vreme tare urata,eu as vrea sa dorm dar nu ma lasa copii,fata imediat pleaca la serbarea scolii,vine colegul dar nu sta decat sa manance si pleca iar si mai am si atata treaba....sau mai bine hai la mine la o cafea si asa scap de treaba

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

neata si de la mine
pai bagaje fac si desfac de o sapt. si m-ai am inca 2 sapt. pt. "afacerea" asta
Aseara am facut curat in sifonier la Maia.Am disperat-o de cate ori am pus-o sa se imbrace si sa se dezbrace.La un moment dat a zis:.mami da nu poti sa-mi iei doar o rochitza si un pantalonas scurt pt. Ro?"
Aseara am primit un telefon de la scaoala de balet a Maiei cum ca sambata maia este invitata sa faca un spectacol in aer liber intr-un cartier de aici de la noi pt. nu stiu ce adunat de fonduri...A fost tare incantata cand i-zm dat vestea.Ii place tare mult sa danseze pe scena.Maine poimaine auziti de Maia mea ca danseaza "lacul lebedelor" pe nu stiu ce scena renumita din lume.Am zis-o!

azi vine tati.maine avem spectacolul asta de balet apoi dupa amiaza suntem invitati la un gratar la niste preteni,duminica la piscina si de luni Maia incepe examenele finale pana pe 16 iunie cand decolam

Si nu am cum sa nu ma dau mare cu fata mea sapt. asta au avut un test ceva mai greu decat nivelul clasei tocmai pt. a observa ei unde se situeaza fiecare copil.Sunt 2 clase de "clasa1" si Maia mea a fost singura care a luat 100%.Inca odata emigrantul a invins!
A fost aplaudata de colegii de clasa,a primit diploma de excelenta de la director si invatatoarea clasei a 2-a(cea la care va fi Maia la anul) a mers personal la ea sa o felicite.
Am indurat niste emotii cu colegul de nu va spun.Ala nu face altceva decat sa planga cand afla de rezultatele Maiei.De data asta si Maia a fost tare "miscata".
Gata am zis-o si pe asta.Sa nu radeti de mine dar dar bucuria unei mame cand e vorba de copilul ei nu are limite

pup la voi.
o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Fetelor Isa doarme, astept sa vad cind se trezeste daca mai are ceva pe obrajori, avea destul de multe bubitze roshii ca la rujeola , dar mai trag nadejde ca daca nu face febra, o fi de la iaurt, sau un dulce care l-a papat ieri. Ufff, asha imi trebuie daca am cumparat. iaca de aia azi sint gospodina si fac tarta cu mere, am facut piine, mai incolo fac testoase cu cioco...

Georgi multzumesc pentru ... Isei, sper sa nu apara pe burtica, spate...
Cuscra sper si eu sa fie de la durerea mea, dar... oi vedea cind s-o trezi . Pupici lui ginerica, danseaza foarte frumos... si nora ta stie sa danseze, dar mai mult din funduletz ca la lambada
Dana ch e bine ca ai avut ajutor linga tine cind era bolnavioara, dar eu... eu mi-s mama, eu mi-s tata
Svetlana si aici e sarbatoare luni, e libera toata lumea. Dar stii de ce e sarbatoare natzionala sau inter... ia sa vad daca ghicesti , pentru Isabella mai au dat liber la toata lumea.

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Bravo Ange
Bravo Maia
Iar tu mamico, fii mandra, ai de ce. Si e normal sa fii fericita.
la amandoua.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ange felicitari Maiei!Da-te mare ca ai de ce cu asa comoara in casa!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput