Mamici casnice (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Aproape paginaaaaa 3?????

Dana multumim frumos

Somnoroaseleeeee trezireaaaaa

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Neata !
La loc comanda pe pagina 1 ! Pai se poate ???

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Mai fetelor...ce ma sfatuiti sa fac....eu am inscris-o pe Maria la gradi tocmai din martie......pentru sept 2006.
Si de dimineata m-am uitat la tv, la stiri si ce-mi vad ochii....parintii s-au asezat de aseara de la 5 la coada pt inscrierile de azi de dimineata... la o gradi de cartier din buc.

Pentru 4o de locuri, 30 pentru grupa mica si 10 pentru cea pregatitoare....si candidati sunt 50....deci 10 raman pe dinafara...sau cum?

Am depus actele, mi-a facut diosar, dam dat si atentia, si mi-a recomandat sa sun in august sa aflu ultimele detalii si ce acte trebuie sa aduc in prima zii (avizul epidemiologic si adev de salariata).Doamna directoare mi sa parut o femeie serioasa ...foarte oki, comunicativa, intelegatoare...

Ce sa fac...sa sun sa ma interesez....mi-e sa nu fi luat vreo teapa...

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

... buna dimineatza si multzumesc de cafea
am dormit ca... k-uru... am avut dureri de burta, crampi, de urlam pe la miezul noptii, nu stiu de la ce. Pe la ora 4 a inceput Isabella sa urle, i-am dat tzitza, a adormit, s-a trezit la 8.30... si am vazut ca are niste punctisoare roshii parca-s facute cu acul, dar doar pe obrajori. Vad ca-i vesela, se cearta cu mine. Oare de la ce or fi ? Stitzi ceva boli ale copilariei care se manifesta asha ?
Gata, cetit tot, ma duc sa fac piine, am framintat, ma duc sa pun in tavi.-

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Neatza!Ce ziceti de vremea asta?Miha nu stiu ce sa zic, succes, sa o rezolvati cumva! Inscrierile se fac dupa cum le tuna la fiecare. La unele gradinite in mrtie, la altele aprilie sau mai asa ca nu cred ca trebuie sa te sperii.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza si de la mine.
La mine bate vantuuuul...raaaaau.

Miha Maria la bubite sa-i treaca.Si io ma gandeam la ce jelanii ma vor astepta cand si-o juli Stef genunchii prima data....In legatura cu gradi, nush ce sa zic.Io de ex. am fost sa o duc din septembrie si mi-a zis sa vin in jur de 25 august.
Din cate am auzit, exact cum zice si Lucia, fiecare face inscrieri cand vrea.

Danelutza nush ce sa zic de bubite.N-am patit-o dar urmareste sa vezi daca mai apar pe burtica sau pe spate(Doamne fereste!). si pe Isabella.

Va pe toate si revin.Cu vremea de-afara....n-am chef de nimic.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Si de dimineata m-am uitat la tv, la stiri si ce-mi vad ochii....parintii s-au asezat de aseara de la 5 la coada pt inscrierile de azi de dimineata... la o gradi de cartier din buc.


Tocmai din cauza la nebunia asta(la gradinita de langa mine e la fel) o sa o inscriu ( de la anul) la o gradi particulara.scap de balamucul asta.
cica la gradi de langa noi vrea si spaga.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Buna buna!!

Mai fetelor la noi e o vreme naspa rau de tot! Astazi suntem consemnati la domiciliu.

Cuscra,nu cred sa fie vreo boala de-a copilariei.Poate ca are vreo legatura cu durerea ta de burta.Poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit si drept urmare nici ei. Va pup pe amandoua!

Miha,pupici la micuta julita la genunchi.Trebuie sa ne obisnuim si cu de astea! Cate or sa mai fie de-acu incolo...Despre gradinita nu stiu ce sa zic,nu suntem inca la faza asta,dar oare atat de...fara obraz sa fie madam directoarea?Ar fi crasa rau de tot!

Cami,spor la facut bagaje.Mai ai,mai ai? Ca de vreo saptamana tot bagaje faci! Nici o prajiturica nik? Eu am facut o placinta cu iaurt delicioasa,da'daca n-am poze tot degeaba,nu?

Adriana,unde ai plecat mama draga?Asa tare te-ai suparat pe noi?Daca-ti dau un iti trece?

Banana,dar tu?A venit sotul acasa?

Va pup.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata cu intirziere si de la mine,dar io dimineata dorm ca noaptea imi pazesc sotul cum sforaie

multumesc de cafea!
aici a iesit soarele ce bine iar luni fiind sarbatoare este zi libera,nu-i cool???

va pup si revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Svetlana,ce bine ca a iesit soarele la tine.
aici sta sa ploua.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput