Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (64)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata! urasc dependentza de DC! Da asta nu m-a impiedicat ca dupa papa-ul lui titit de 7 sa nu ma mai culc la loc ca sa pot citi forumul! Asa ca iacata raspunsuri:

Melc-Cotobelc - io scot ceapa din supa. Nici mie nu prea-mi place, deci nu o pasez. La fel, ardeiul. Rosie nu i-am dat inca. Dintisori avem, dar nu-i periem inca. Asteptam sa ajunga mari de tot si apoi facem plauri.

Ela- cantitatea de lapte pe zi - 400-600 ml - by Capraru. Noi bem intre 500-600 + ceva minuscul de la mami. Cu Daria, ce sa mai zic, poate sa facem schimb, numa' ca a mea e mai belea, asa ca nu am facut nici o afacere!

Anda77- ce realizarea ca poetul sa adorma singur. Perfect de acord cu tine ca e cm important lucru. Tinem pumnii sa se extinda si la restul sclafen-urilor de peste zi!

Feli- noi punem un varf de cutit de sare. Asa mi-a zis doctorul meu bun,am incredere in el si asa fac. Iese suuuper piureul meu, il pap io ce ramane! Il fac din: cartof, morcovi, dovlecel, telina, patrunjel - frunze. Plus unt, ultima data. Plus carnitza, zilnic data.

Tania- Stefan e un scump! Am vazut si filuletzul cu Anutzache - cum o tine el de pantalonasi sa nu care cumva sa o ia la sanatoasa..dupa alti baietei!Iar cu saitul, ce sa zic, mi-l si imaginez!

Joy- ehehe...noroc ca nu ma biruie pe mine lacrimile asa de repede! Numai cand e vorba de chestii emotive, gen 1 iunie ALTFEL!

Lordra+Gandacul- cunooostem Regentul. Suuuuper eficient. Si noi la fel ca Lavi facem, soltia la 2 litri, sticla de plastic, gaura in mijloc. Sfat important insa: dai dedimineatza si pleci toata ziua din casa. e f toxic. Daca ati citit eticheta, se pune la daunatorii de cartofi si ajunge solutia la o suprafatza extrem de mare...nu-mi amintesc acum exact, dar muuult mai mare ca un apartament. deci atentie, ca e f toxic! Noi dadeam cand plecat in excursii, la Bistritza, la mare...

Leea- io zic sa-i dai cat vrea. Ma og, ii faci un castron mare, care are cam 200ml si-i dai de acolo. Daca mai vrea in plus...nu stiu ce sa-ti zic, ca nou asemenea efecte paranormale nu ni s-au intamplat!

Fetelor, io azi ii introduc iaurtul. Voi l-ati bagat simplu, sau cu fructe? Io ma gandesc sa-i dau cu ceva fructe, ca simplu nu stiu dacail va vrea!




Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

of, iar spicuiesc pe ici colo, ca stau prost cu timpul pe subiectul asta...
vad ca iar e razboi cu biata lista de la inceput...
stiti ca nu sunt de acord cu coloraturile, stergerile, pr ca e un forum public, daca trecerea pe lista s-a facut la "cerere", si scoaterea cred ca ar trebui facuta la fel.
ma rog, acum daca sunt persoane care vor sa figureze pe listele de la mai multe subiecte, e dorinta lor...
dar, cum nu mai muncesc de vreo 3 luni la listutza, decat cand imi merge netu traznet mai modific cate ceva, comentez de pe margine... mi se pare un pic cam deplasata prezenta... ca doar nu e scoala sa dam cate-un semn luna de luna... e un forum doar. dar daca are cineva timp de pierdur cu facut prezente si evitentieri...
cat despre "retrogradarea" unora din divizia A in divizia B, pt ca nu sunt active... iar nu-mi place.

ca sa fie corect, parerea mea, ar trebui dat un mail persoanei avertizate, intrebata frumos ce face, daca e ok, sa nu aiba alte necazuri, si daca doreste sa fie stearsa de pe lista... da
' asta e alta "rezerva de timp" consumata pt cine o are.

daca doar spatiul este cel care incomodeaza, promit ca-mi gasesc eu o ora in care sa iau listutza, sa o aranjez frumos, si s=-o transform intr-un simplu link. asa poate nu mai deranjeaza pe nimeni.
dar daca incepeti cu decolorari pt lipsa de activitate, chiar va rog sa incepeti cu mine... pt eu n-o sa mai pot scrie.

in alta ordine de idei, am vrajit-o pe fi-mea sa inghita cerealele, dar numai daca au fructe in ele. ii plac, dar nu le inghite, le suge... io i le bag in gura, ea le scoate pe buza, apoi le soarbe cu miscarea de la supt. s-a schimbat si la noi kk, e solid, si-mi place cum arata.
in rest, copil cuminte, sa de obicei.

tuturor! ma duc la treaba...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Buna fetelor! Noi suntem bucuroasele posesoare ale unui scaun de masa de la miniblu! Mateea e ffffff incantata de el si papa fara nici un fel de circ in el. Are un castronel cu desene pe care il tine pe masa ca sa nu bage mana in cana de supa si papa de mama focului.Tati nu mai face pe bufonul la masa si mami e tare incantata cand vede cum papa fata . Mateea a inceput sa lele si ea cate ceva aba ba, eha, ama ma ma, ala la si nu mai inteleg . Si noi radem in oglinda, ne jucam cu un catelus de plus, stam in fundulet bine da nu singura , ca lui mami ii e frica sa o lase, ci rezemata de spatarul canapelei. Dr a zis ca neurologic si-a depasit varsta si cam pe la 6-6,5 luni sa o punem in premergator.Asta ca sa ne mai laudam si noi un pic
A si LA MULTI ANI ! pt bebelusii zilei de 2.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Iar cu oglinda functioneaza de minune intotdeauna; numai ca noi ne jucam asa cand mergem la baie sa ne spalam pe ochi si maini: eu pun un picior pe cada, pe ea o pun pe piciorul meu, cu o mana o sustin si cu cealalta o spal; ii vorbesc si ea se distreaza ca ma vede si in oglinda si in dreapta ei. Cand plecam, o tin aproape de oglinda si, vorbindu-i, imi misc capul de o parte si de alta a corpului ei, si mai vede si un bebe acolo, in oglinda, pe care incearca sa il atinga.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Mai fetelor - referitor la cat tre sa pape,Mateea papa la masa de pranz o cana de apa de 250 ml plina cu legume pasare cu carnita sau cu out si bea 120 ml de suc. E mult oare? da papa fara sa o indes.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Sondaj in lumea bebeleasca:
PLOZII MAI SLABUTZI - gen fii-mea- STAU SINGUREI IN FUNDIC????
Incerc sa elaborez o teorie, cum ca bebelacii mai dolofani, care au un fundic "sustinator" stau mai bine pe el. La noi nu prea merge treaba, ca nici nu-i place...in schimb facem orice altceva, mai nou
facem flotari in carucior!
Cred totusi ca va fi infirmata...sa vedem!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Gabitaco, ... 370 ml???? Mie mi se pare mult... dar sa stii ca doar din cauza ca Elise a mea mananca putin... daca atinge 170 ml (lapte, ca legume...) sunt fericita...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumim pentru urari ! [b]
LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti ai zilei de 2!


Dragelor cred ca o diversific si eu pe Daria ca mi se pare ca nu se mai satura doar cu laptic de mami! Cel putin la ultima masa e maraita rau ... suge ce suge, trage capul, maraie, iar mai suge si tot asa - nu stiu ce sa zic, dar pare ca nu se satura, asa ca o sa incercam cu diverisficarea !
Si acum o intrebare: cerealele cand trebuie sa le bag ? Dupa ce o sa-i dau si supitza ? Incepem cu suculetul incetisor, apoi la cateva zile -o saptamana supica si abia dupa aceea cerealele? Daca are cineva timp si chef sa mai raspunda la aceasta "dilema", multumesc anticipat!


Pupici la mamici si bebici!

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Noki, hop si eu... Daca nu sta in fund si face flotari... tot e bine. Si cum fiica-mea se incadreaza in categoria fulg imi dau si eu cu parerea: cand o pun in fund se face gramada; adica se pleosteste ca o balegutza proaspat turnata. Si eu ma gandeam ca nu este prea multa carnitza pe acolo sa sustina. Plus ca spatele nu-l poate tine drept, sta oarecum oblic fata de verticala...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Camelia- cerealele se pot introduce primele. Numai ca trebe puse in bibele de lapte. Daca te mulgi...e mai complicat! Dar daca tot zici ca e maraita si nu-i ajunge lapticul, nu-i dai sumpliment?

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput