Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

joy, pischi, ela si silvia la multi ani pentru 6 luni !!!!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Meems, da am mutat-o, ca e cam maricica, iar din scoica ii atirnau pur si simplu piciorusele. E mai greu asa, in sexul ca ea adoarme pe drum, iar cind ajungem la destinatie nu o mai poti lua cu scoica cu tot, fara sa o trezesti. Dar asta e... cresc bebelasii... [emoticon melancolic - acelasi ca al lui Lavi!]





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Roxi, scuze daca te-am suparat,probabil ca ai vrut sa spui ca ai scris aproape 300 de mesaje cu caracterele asa si nimeni nu ti-a spus nimik!Am crezut ca asa scrii pe forumul nostru, nu m-am gandit asa departe!
Oricum, mie imi pasa de mesajele tale si vreau sa le citesc si ti-am spus parerea mea ref. la asta!fara rautate sau pentru ca sunt diferite si nu accept ce nu e la fel ca toata lumea!pur si simplu abia puteam sa citesc!si Feli cred ca tot la asta s-a gandit!

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La un mouse optic nu are ce piese sa-i cada, iar tastatura a fost incercata inainte, ca am vrut sa-i scot tastele sa le spal... dar cum nu am putut eu, ma gandesc ca nici Elise nu o sa fie in stare.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Roxi, si pe mine ma deranjeaza la ochi fontul-stilul-culoarea folosite de tine. Nu stiu cum e pentru cineva care nu are probleme cu ochii, dar mie chiar imi vine greu sa citesc. Dar sa stii ca am citit toate mesajele tale, chiar daca mi-a luat mai mult timp. si nu te supara pe noi, astea mai babutze [mi-ar fi prins bine un emoticon cu ochelari...]

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Din ciclul "Fiecare cu ce-l doare", pe mine ma dor... umerii! Am carat-o pe Rianna in marsupiu in magazin si m-a rupt! Am citit pe eticheta ca se pot cara bebeii pana la 25 de lbs. Pai a mea n-are nici 20 inca si ma cocoseaza in halul asta!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Simina, ai dreptate, trebuie s-o iei in brate acum pe Raluca, nu mai merge s-o scoti cu scoica cu tot din masina. Rianna mea oricum se trezeste cand opresc masina, sau in cel mai bun caz se trezeste cand asez pe canapea scoica cu ea adormita inauntru. Va trebui sa instalam si noi car seat-ul mare in curand, dar nu stiu cum va incape in masinuta mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

F. interesant subiectul cum ne distram copii!Vroiam si eu sa scriu si acu' am timp:
-il tin in oglinda
-jocul pasarica zboara
-il arunc in sus pe diferite onomatopee
-ii fac ca toate animalele
-i-am luat cuburi si inele din acelea care se baga pe un suport
-ii dau numai 2 jucarii o data si daca plange nu il iau in brate ci numai ii dau altele noi
-ii fac gimnastica
-are o carte cu animale si aia e preferata lui( spunem povesti si muscam din ea la greu)
-o cutie goala de crema am umplut-o cu orez si ii place ca face zgomot cand se joaca cu ea

Haideti si voi fetele, povestiti cum va distrati copii, ca doar ii distrati, nu-i asa?

Intreba cineva de pat tip tarc.Am vazut super ieftin la mica publicitate.Ce ai facut, ai luat?Ce model?

Eu cred ca tot de acolo o sa iau , daca iau, carut sport!

Parca mai vroiam sa zic ceva, dar.. am uitat!


Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

A, tot io:ati fost fetili , la tibco? cum a fost?

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Alte activitati impreuna cu bebe:
- asezate pe pat, fata in fata, eu ii "recit" alfabetul... ii place la nebunie, nu zice nici māc si rade cand ajung la rrrr, sh, tz; la fel se comporta cand ii cant... saracutza, nu stie ca mami e afona... sau poate ca de aia rade?
- eu asezata pe spate cu genunchii indoiti, ea in poala mea; eu ma apropii de ea si, in acelasi timp o apropii si pe ea de mine; fac si abdomene si o distrez si pe ea; bineinteles ca scot fel si fel de sunete, ca altfel se plictiseste repede;
- i-a cumparat tati ieri o minge acoperita cu material: iau mingea si o imping spre ea, iar ea incepe sa o loveasca...
Plus altele care s-au mai scris (animalelele le imita tati, tzii-bau fie in patut, fie pe patul nostru cu o paturica...)


Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput