Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mai, Noki, e totalaaaaaaaaaaaa Sarah! E super dulce !
Si noi suntem slabutze, dar si cam micutze ... doar suntem codasii "galaxiei"de bebici! Este foarte miscacioasa Daria se suceste pe toate partile, insa in fundic nu prea e cazul sa stam ! O mai tin eu cateva secunde dar se apleaca automat in fata ... maii vedem peste vreo luna!


Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

CristinaN- raspunsul tau il asteptam, sa-mi confirme teoria!Ca si Irisuca la fel face! Hmmm..3-0 pentru slabanoage!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara

Camelia- cerealele se pot introduce primele. Numai ca trebe puse in bibele de lapte. Daca te mulgi...e mai complicat! Dar daca tot zici ca e maraita si nu-i ajunge lapticul, nu-i dai sumpliment?

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah



Ai dreptate, cred ca o sa-i dau supliment, la masa de seara cel putin ! O sa vad ce laptic ii iau , o sa caut Lactana, ca am inteles ca este buuuun!

Pupicei!

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Camelia- cam tot pe la varsta asta i-am bagat si io bibele de lapte, seara. Nu-i mai ajungea lapticul, era clar. Io-i dau Milumil acuma, si doamre tare bine cu el. La inceput ii pui in bibe o jumate de linguritza de cereale - io i-am dat Orez de la Milumil, fara gluten si alte gusturi..., apoi cresti la 1 linguritza, 1,5 , pana la 2. Noi cu 2 suntem si acuma, la 2 luni de atuncea.
de compliment!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Camelia, eu as zice sa incepi cu supa de legume. Eu am inceput cu sucul si fructele iar acum nu reusesc sub nicio forma sa o fac sa manance legume. Iar cereale pune-i in supa, dar dupa ce se obisnuieste cu gustul ei. Asteapta sa vezi ce-ti zic si fetele mai experimentate.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

negaracristina tu ma pui pe ganduri si mie care mi se parea ca papa putin!!!Da acu ce sa fac? Sa ii dau oare mai putin? Lapte Mateea bea cam 400 ml pe zi, rar 500. Dr a zis ca e binisor. II mai dau branza calcica ca sa acopar necesarul de lapte, plus ca in legumele pasate ii pun mereu o masura de lapte.Ata ete .


Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

gabitaco, eu zic sa nu-ti faci griji. Daca se dezvolta armonios, nu infometa copilul.
Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara

Camelia- cam tot pe la varsta asta i-am bagat si io bibele de lapte, seara. Nu-i mai ajungea lapticul, era clar. Io-i dau Milumil acuma, si doamre tare bine cu el...................
Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah



Multumesc mult, Noki!

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

CristinaN Mateea era cam slabuta un timp si a trebuit sa incepem diversificarea mai repede- pe la 3 luni jumate. Acum are 7 kg
Ii merge tare bine diversificata sa nu fi de deochi.La noi chinuiala e cu lapticul ca la lingurita papa orice.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Hop si eu cu un sondaj. Stiti voi ca se spune ca exista legea compensatiei. Eu vreau sa vad daca se adevereste.
Cat am fost insarcinata, aproape 39 de saptamani, nu am avut nicio problema. Fara greturi, fara dureri de spate inainte de 8 luni, fara sangerari (dar cu o placenta aproape de col pana in sapt 27), fara a avea macar o durere de cap... Deci fara nicio grija. Insa acum am griji cat sa-mi umple 29 de ani: fata nu papa cum trebuie, nu creste ca ceilalti copii... (insa e sanatoasa, vioaie, vorbeste, se joaca dar eu tot imi fac griji si ma consum). Sondajul ar fi urmatorul: cate dintre voi ati avut diverse neplaceri cat ati fost gravi iar acum aveti copii papaciosi? La voi se aplica legea compensatiei? Ca la mine da!

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput