Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!!!
Cam slaba prezenta pe aici.
Aici este asa soare si frumos afara!Se pare ca a venit primavara!
Sunt tare fericita ca mai este putin si vin parintii mei, aici la noi, sa petrecem Pastele impreuna.Deabia astept!

O saptamana frumoasa va doresc!


------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Eu va citesc zilnic(ma rog de cate ori apare ceva nou)insa nu pot intra ca musca-n lapte intr-o prietenie care dureaza de muuuult.V-am scris sa va multumesc ca m-ati primit in familia voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Bine-ai venit Nina!Esti de-a noastra,gata!!!!!
Bine v-am gasit fetelor.Nu ma certtazi!Ma gindesc la voi, si atit..mi-e greu sa mai deschid forumul la birou, iar acasa ma asteapta teroristii.
Vreau sa o salut intii pe Dana,te pupik si te imbratisez,am uitat sa-ti raspund chiar si la mail, mi-e dor de voi, ...si ...pozele sunt superbe.,ca si voi.
O salut si pe Motanik, nu mai stiu ce mai faci,ce ai mai facut, important ca esti bine sanatoasa.
Simona draga, bucura-te muuuult de timpul petrecut acasa cu bebe, l-am vazut in pozica...seamana cu tine leit.Te pupik.
Pe Flori o vad zilnic pe mess, dar nu indraznesc sa o deranjez...ti-am trimis pe 8 martie niste trandafiri virtuali...mi i-ai refuzat
Lorena,Didi,nasti,prixi, va salut pe toate si pe toti.vva pup dulce.
Noi suntem bine sanatosi, copiii cresc ,sunt veseli,frumosi si fericiti.De acum incep aniversarile.

pe curind~!!!!!!

Catalina, ROBERT si CATALIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Ah,Kata,mii de scuze Nu stiu cum se face,dar nu mai am adresa ta de mess ...Imi amintesc,ca cineva a incercat sa-mi trimita ceva,insa...scuze,n-am stiut ca esti tu.Pupici si sper ca ma ierti,n-a fost cu intentie.

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Aaaa, de cand nu v-am mai vazut pe aici pe amandoua, Kata si Flori, ce bucurie! Mai veniti, mai veniti si mai spuneti ce mai faceti, totul ok?

Nina indrazneste caci suntem prietenoase toate si te bagam in gashca imediat. Tu unde stai in Focsani? Nu stiu daca stii dar eu sunt intrusa aici caci nu sunt din Focasni, nici macar din Vrancea si nici nu am rude pe acolo dar asa mi-a fost drag de oamenii astia de la inceput ca acum nici nu ma gandesc cum ar fi fost sa nu dau de ei.

Danutza, inteleg nerabdarea ta, eu acum o am pe mama aici, impreuna cu verii mei si stau ca pe ace la munca sa ajung seara acasa la ei. Din pacate stau doar pana pe 21 dar mama mi-a promis ca il convinge pe tata sa mai vina la vara si cu el (ii e frica la avion deci sa vina cu masina).
Ai tai cat stau si cand vin? Iti doresc de pe acum sa te bucuri de fiecare clipa petrecuta alaturi de ei si sa va distrati bine!

Tu cu bb cum stai? Cum e cu tratamentul? Sper sa dea roade cat mai repede.
Eu nu am ajuns la ginecolog caci am avut altele pe cap, intai am facut radiografia la plamani sa ne asiguram ca nu am nimic (tuseam rau), apoi dr mi-a interzis sa mai merg la gym din cauza durerilor de spate si m-a trimis la fizioterapie, vinerea viitoare am prima sedinta.
Cm nu mi-a venit nici acum, depasesc recordul deci de pe 30 dec anul trecut sunt seaca si trebuie sa incep tratamentul cu duphaston iar dar nu am luat ca am zis sa treaca si vacanta asta cu ai mei ca e de alergat cu ei si apoi ma ocup de mine cum trebuie.

Simo, spune-ne acum, ca v-ati acomodat toti, cum e cu doi copii? Ce face juniorul, e cuminte? Ruxi cum se comporta fatza de el, geloasa e?
Mai vino cu vesti si poze, pupa-i pe amandoi de la noi, sa fiti sanatosi cu totii!


Doamna Didialex, inteleg ca pe 4 aprilie dai de baut, sa nu crezi ca scapi (sperai ca am uitat, ha?) ca eu deja ma pregatesc sa vin la sampanie si tort!
Ce face Robertutzu' si ce face burtica?

Roxi, nu ai mai dat nici un semn, ce faci?
Am mai vb cu o prietena draga de la fetele din Belgia, Carmita, o stii? Am luat nr ei de telefon si sper sa ne intalnim intr-o seara acolo, daca vrei da-mi si tu un pm cu nr tau sa te sun sa ne vedem.
Abia astept vacanta, desi scurta si sper sa te cunosc atunci, daca ai timp.

Andreia, nu te-am mai vazut nici pe tine de ceva vreme, ai intrat scurt, zi-ne ce faceti, totul ok? Aveti grija de voi, numai bine!

Doru si Lorena, sper ca sunteti bine si sper sa ne mai dati de veste despre voi cand aveti timp.

Aici a venit primavara, toata saptamana a fost tare cald si frumos, cer senin si soare, am iesit in tricou si ghetele de iarna sunt deja istorie. Sper sa tina vremea ca ne gandim duminica sa iesim la o plimbare toti la malul marii in sudul Angliei.

Va pup si desi e joi va doresc un w/e minunat, primavara sa fie mai frumoasa ca toate pe care le-ati trait pana acum si sa fiti sanatosi!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Oaau ce de lume noua...Bine ati revenit fetelor!!!

Katalina,si noua ne este dor.Ce mai fac prichindeii?Am sa incerc sa te contactez pe mess.Pupici la toata familia.
Flori,te mai asteptam pe la noi!
Nina,dupa cum spunea si Motanik ...indrazneste.Toate fetele de aici sunt minunate.Asa m-am simtit si eu la inceput dar ele m-au primit cu bratele deschise.Nici eu nu sunt din Focsani.Sotul meu este de acolo.Bine ai venit!!!
Motanik,ai mei vin la inceputul lui aprilie si stau vreo 2 saptamani.suntem cu totii emotionati fiindca pana acum nu ne-au mai vizitat.
Cu tratamentul sper sa se rezolve.Luna trecuta nu s-a legat nimic.Singurul lucru bun a fost ca mi-a venit Cm-ul dar la 35 de zile.Luna asta fac iar tratament , zilele astea merg la monotorizare si ar trebui sa se produca ovulatia.
Multa bafta si tie!

Haideti fetelor ca odata cu venirea primaverii sa readucem si topicul nostru la viata...

Pupici la toata lumea!


------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Va salut si eu pe toate si ma bucur sa le "revad" pe Kata si Flori!

Nina, bine ai venit! NBici eu ca si Motanik, nu am rude in Vrancea, dar si mie imi e tare drag sa intru aici. Toata lumea e primitoare!

Pt toate fetele "aspirante", va doresc din suflet sa vi se implineasca cit mai curind cea mai frumoasa dorinta, aceea de a avea un bb.

Sim ce mai faceti? Alex cum e Robert (sa stii, spre rusinea mea, eu tot nu stiu de ce l-ai operat) si ce face bb? Pe cind ai Terminul?

Roxi, Pet si retul pe unde sunteti?

Si aici a fost tare frumos zilele astea, dar azi am auzit ca de maine incepe iar sa ploua si ca pe WE va ninge Spe ca nu, ca m-am saturat de iarna!

Noi suntem bine. Bianca cu scoala, mai are 2 saptamini si apoi are vacanta de Paste 2 sapt.
Eu cu alergatul si mobilatul casei, care sper sa nu mai dureze prea mult (ce a depins de mine, e rezolvat de mult. Mai am insa livrari de asteptat, care nu mai depinde de mine, asa ca........mai asteptam!)

Va pup si eu pe toate si va doresc un WE placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Ups,am gafat.Sunt vranceanca,locuiesc in Focsani,muncesc in Focsani,sotul vrancean si el.Am vrut sa spun doar ca voi va cunoasteti de multa vreme si nu prea isi are rostul sa ma bag .Locuiesc in Sud,muncesc undeva in spatele mag.Milcov pe Stefan Cel Mare,sotul lucreaza la o firma de cablu(cea mare care are si net)ca sa nu fac reclama,fiul nostru are 6 ani si merge la camin la Nr.1(tot in Sud).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari, fetelor!

Daca ati stii de cand tot imi promit sa scriu si eu cateva randuri... Dar, asa se intampla, ba una, ba alta si nu mai ajungeam sa scriu nimic!

Oricum, nici nu aveam prea multe de spus, asa ca preferam doar sa ma delectez cu randurile voastre...

Vreau doar sa va salut pe fiecare in parte, sa va urez o primavara frumoasa si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta cu cei dragi!
Va promit ca am sa mai intru, mai ales ca totul a reintrat in normal (nu am avut telefon, net si cablu din cauza mutatului) si va doresc la toate sa aveti o saptamana minunata!

Va pup pe toate si numai bine!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Buna seara, fetelor!

Cum a fost timpul pe la voi? La noi a nins de toata frumusetea si chiar vorbeam cu colegele ca nu am vazut toata iarna o ninsoare asa ca in povesti ...Ne-am oprit toate din lucru si ne uitam pe fereastra la spectacol... Colindatorii mai lipseau... Dar cum orice minune nu tine decat 3 zile, astazi cand m-am trezit nu am mai vazut nici urma de zapada...Dar nu imi pare rau, ca eu astept sa vina primavara si timpul frumos! E placerea mea cea mai mare sa ies sa ma plimb si sa ma uit la fiecare copac in floare...

Sim, ce mai face minunea mica? Ti-am mai citit postarile si de la celalalt subiect si m-am bucurat sa vad ca sunteti bine ... Tu vei sta acasa pana cand Tudor face 2 ani? Asa de mult regret ca nu am facut si eu un copil cat am stat acasa...Aici concediul de maternitate e de 15 saptamani si mi se pare atat de putin... am o colega care tocmai s-a intors din concediu si mi-e asa de mila de ea cand o vad ca se duce sa traga laptic pt ala mic ... Ce lege inumana au si belgienii astia...Dar nu ai ce sa faci...
Pupici la toata familia si multa sanatate!!!

Andreia, felicitari pentru casa noua si inca o data felicitari pentru ca singura ai reusit sa faci atatea lucruri! Si la noi tot ce a depins de noi e rezolvat, singurul lucru care mai trebuie rezolvat e bucataria... Alesesem initial o bucatarie si dupa 3 saptamani de asteptari ne-au anuntat ca au dat faliment...ce, ghinion, iar acum am luat-o de la inceput cu asteptatul...sper sa nu avem acelasi ghinion pentru ca de Paste vroiam si eu sa pregatesc ceva ca pe la noi ...ca ce poti sa faci numai cu un cuptor cu micro-unde? Eventual sa incalzesti o supa de la cutie si sa faci o pizza
Vacanta frumoasa Biei si poate reusesti sa ne mai arati cateva fotografii cu voi doua!

Andra, ti-am trimis pm...Distractie placuta cu mama ta si te asteptam sa ne povestesti pe unde v-ati plimbat!

Alex, ce de peripetii ai avut la spital ...sper ca acum Robert se simte foarte bine si tu la fel!!! V-ti gandit la un nume pentru fratiorul lui Robert? Parca termenul era prin iunie, nu? Pupici si o sarcina usoara in continuare!

Dana, ti-am vazut pozele din Cuba...Super frumoase si voi la fel! Distractie placuta alaturi de familia ta!

Le salut si pe Kata si pe Flori si de asemenea ii urez bun-venit lui ni-na si la cat mai multe postari!

Inchei acum ca e destul de tarziu...Sper sa nu fi uitat pe nimeni si pana la o noua "recitire", va urez o saptamana frumoasa!



Roxana

Mergi la inceput