Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna Domanelor si Nasti!!!


Multzumim de urari! noi suntem bine, mai exista o oarecare oboseala dar...trec.
imi pare rau ca nu am mai scris pe aici, dar cum voi faceti parte dintr-un grup anume, pe care as vrea sa il cunosc si in viata de zi cu zi, efectiv nu am putut.
La inceputul lu octombrie ni s-a confirmat un lucru pe care il banuiam de multa vreme dar nici un medic nu a reusit sa ne ajute la acel moment. Sora mea are tunoare la sani. Zile astea e internata la Institutul Oncologic, intr-o stare de nu tocmai zile mari. V-a fi operata de Dr. Blidaru. Din cate am cautat noi asta ar fi cel mai bun la momentul actual. Dar ce nu imi convine e faptul ca sunt prea departe sa ii fiu alaturi. Ea este genul, de altfel toti fratii mei, care efectiv se uita pe ea si te ajuta pe tine. Mi-a fost mereu alaturi si ma simt tare neputincioasa zilele astea, si toate perioada trecuta. Mai rau este faptul ca ea are 2 copii de crescut. si se intreaba daca operatie ii va face mai rau.

Cam atat.Vroiam sa scriu aici fara sa am ceva pe suflet, de ceva vreme il avem si pe Gaza mik racit si cum face febra de cateva zile, azi stam acasa amandoi si dupa amiaza mergem la pediatru. Oricum, e vina mea ca l-am dus intr-o zi la cresa pe bicicleta si nu era tocmai timpu bun. Si cum el nu inghite nici un medicament raceala nu a trecut de la sine.

Andreia, ma bucur tare mult pt voi si va citm cu drag!

Sim, se apropie termenul pt marea iltalneala.

Motanik-ule, as vrea sa ma iei si pe mine in zbor de Craciun. Noi tre sa le facem aici pt ca e sotzul la servici.

restul fetlor si va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Alex am citit mesajul tau si tare m-am mai intristat! Imi pare sincer tare rau pentru sora ta, dar sa speram ca operatia va decurge cu bine si ca nu vor exista probleme de nici un fel! Te inteleg ca iti este greu si ca nu stii cum poti sa o ajuti, dar sunt convinsa ca fratii tai nu o vor lasa si ea va fi ingrijita foarte bine! Nu te mai zbuciuma si gandeste-te ca e pe maini bune!
Ii transmit multa sanatate si la fel si lui Robert! Numai bine si te asteptam cu vesti bune!

O saptamana buna tuturor fetelor!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alexandra, si pe mine m-a intistat mesajul tau. Multa sanatate sorei tale, sa treaca cu bine peste aceasta incercare, iar tie si alor tai multa putere sa-i fiti alaturim, chiar daca si numai cu gindul!

O saptamina frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Alex, Doamne ajuta sa fie totul bine, fii tare si cu incredere!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Multumesc mult de gandurile voastre.
Azi, intre 11 si 14 a fost operata. Greu mai merge sistemu'
Pana la rezultate analizelor, asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Alex, tinem pumnii ca totul sa fie bine in continuare! Multa sanatate si sa ne dai vesti bune!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Alex Doamne ajuta sa fie totul bine! Of, tare-i mai greu sa fii departe de cei dragi mai ales in momente de felul asta. Imi pare tare rau ca v-a fost dat sa treceti prin incercari atat de grele si surorii tale si tie care stai cu gandul la ea. Multa sanatate si sa dea Domnul sa se faca bine! Iar tu ai grija mare la puiul mic din burtica.

Simona 31+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Va salut si eu azi, ultima zi cand pot spune ca am 25 de ani Nu imi vine sa cred ce repede trece timpul, of si iara of!

Maine seara vreau sa fac un diplomat, desi sambata iesim la restaurant ca nu am chef sa petrec ziua gatind, punand si strangand masa. In rest, astept cu nerabdare w/e urmator sa ii vad fatza lui Lari cand va vedea ce cadouri i-am pregatit!

Sper ca sunteti bine, va pup, aveti grija de voi, numai bine!

--------------------

Andra

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Tot io! ma apucat harnicia acum.
Andra, pe 8 noiembrie m-au apucat cautarile ca nu eram sigura daca esti sau nu Gabriela. Si stiam ca ziua ta e pe 25. M-am inselat se pare..e pe 24. Distractie maxima.

Noi suntem mai binisor, sora mea a fost externata azi marti revine la pansat si poate atunci afla si rezultatele biopsiei. Stiti cumva un psiholog bun in bucuresti. Io stiu o tipa super dar vroiam pe cineva strain, ca e fiica prietenii mele.

Mergi la inceput