Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nasti spune:



Sintem aici, din pacate destul de rar, insa sper ca de acum o sa ne facem cu mai multa constiinciozitate temele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

Cu putina intirziere, cele mai frumoase ginduri pentru motanik, sanatate si tot ce poate fi mai bun, la multi ani frumosi si luminosi, draguto!

Sper sa ne putem intilni cind ajungeti acasa, de sarbatori. De fapt, nici nu ma pot gindi ca n-o sa ne intilnim. Tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

Sarumina Sim, sper (de fapt, sint sigur ) ca esti ok, te imbratisez de la distanta... ce mai face tizul meu ?

Acum citeva zile m-am intilnit cu cu sora si mamica lui Florin, m-am bucurat sa le vad, cu ocazia asta m-am gindit ca minunatul tau sot este una dintre cele mai simpatice si fascinante personaje pe care le cunosc... de fapt amindoi, plus minunea voastra mica... iar de tizul meu, ce sa mai zic... toate cele bune acolo la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

Si nu in ultimul rind, un pupic pe obraz la toate prietenele noastre de pe aceasta sectiune a forumului DC, si cu placere sa mai impartasim ginduri bune aici, din cind in cind.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Nasti ce placere sa trec pe aici si sa vad ganduri frumoase de la tine! Multumesc tare, tare mult! O sa-i transmit lui Florin tot ce ai scris. Eii, cat despre puiul mic, alta treaba acum nu are decat sa ia in greutate si sa-mi transmita printr-un fel de cod doar de el stiut ceva mesaje din cand in cand. Chiar ma minunam ca este suficient sa gandesc la el si deindata incepe sa-mi semnalizeze ca este ok si ca isi vede de ale lui. Sper ca si pe la voi este totul bine. Tare m-as bucura sa mai dati semnale cand aveti drum la Bucuresti. Este intotdeauna o placere sa va intalnim pe toti cinci. Transmite-i te rog si lui Lori ca o pupam si o mai asteptam pe aici ca tare ni se face dor sa citim despre Focsani asa cum numai ea stie sa ne spuna.

Noi am avut niste zile mai putin placute saptamana care tocmai s-a incheiat. Ruxi a facut febra de nu mai stiam de unde sa fie. La inceput am crezut ca este doar o viroza, insa dupa 3 zile de antitermice date la 4 ore care abia - abia ii calmau frisoanele, am hotarat ca e vremea pentru antibiotic. Asta si dupa ce dr. ne-a spus cu vreo 2 zile inainte ca ar putea fi un inceput de amigdalita si ne-a dat reteta de augmentin pe care sa o punem in aplicare doar daca nu cedeaza febra dupa 3 zile. Slava Domnului acum e mult mai bine, iar antitermicul dat la 8 ore isi face fara probleme efectul. Sper sa scapam cat mai curand de treaba asta.

Va trimit ganduri bune tuturor si va doresc o saptamana linistita!

Simona 27+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu a fost ziua mea inca, dar multumesc oricum pt urari!

Simo, sper ca e bine Ruxi acum, da-ne vesti!
Restul lumii??

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ce se intampla pe aici, oameni buni? Pe unde sunteti?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Nu am mai intrat de multicel pe-aci. Am vrut sa scriu cum am pertecut Halloween-ul (am mers 3 mamici si 4 fetite "mascate" pe un loc de joaca pt copii-. L-am decorat cu decoratiuni de Halloween, fetele s-au jucat, noi am vb, iar cind s-a lasat seara, am venit la noi sa le dam dulciuri, dupa care a luat vecinii la "colindat").
Numai ca a doua zi s-a imbolnavit. A durut-o rau capul, a vomat, ma fost pe la dr, a luat antibiotic si am crezut ca-si revine. Nuami ca simbata i-a fost f rau, am ajuns la spital si ne-au oprit acolo........pt observatii.......Duminica era mai bine is ne-au dat drumul acasa. Iar de luni e iar la scoal (nu alipsit decat vineri).

Ieri am avut dictare si a primit o stampila (care e echivalent cu un FB).

Azi a fost la doua St. Martin Fest, o sarbatoare la care copii merg cu niste lanterne confectionate de ei, cinta si apoi se bea vin fiert sau ceai si se maninca covrigi. Afost frumos. Una din serbari a fost la fosta ei gradi, iar alta la Hort. Luni avem la scoala aceeasi serbare.
Ieri, toti copii care au mers anul asta la scoala au fost invitati in fosta gradinita, sa se joace cu fostii colegi, sa-si vada educatoarele, dar sa le si arate celor mici ghiozdanele si cartile. A fost frumos ca a avut ocazia sa se intilneasca cu colegi pe care nu-i poate vedea toata ziua!

In rest, la mate ei au facut pina la 10, iar la germana au deja 10 litere invatate (spre deosebire de colegi de la alte scoli, unde, desi sunt mai putini in clasa, au facut numai 5 litere).

Saptamina asta, mai pricis maine va reusi sa termine prima ei carte citita singura in germana! Se descurca binisor cu cititul....eu sunt multumita!


Altfel, eu sunt obosita. Alerg toata ziua sa rezolv niste pb f urgente in perioada asta,.....mai merg si la serv.........mai lectii cu Bianca (desi si le face singura in Hort, trebuie sa o controlez mereu).....ajung numai noaptea acasa si nu mai am timp decat sa citesc ce se scrie....si nu prea s-a mai scris in ultima perioada!

Ce faceti??? Sunteti bine???

Motanik, felicitari pt visa si sa aveti parte de sarbatorile pe care le visati alaturi de cei dragi!

Sim, cum mai esti? Speram ca bine si pupam carliontata mica!

Dana, Flori, Roxi, Pet, Lori, Katalina unde sunteti???

Alex esti ok cu sarcina? Sarcina usoara in continuare si bb sanatos!


Va pupam pe toate/toti si va dorim multa sanatate si WE placut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari, fetelor! Vroiam doar sa va zic ca sunt bine si ca nu am nici un fel de probleme, deci sa nu va faceti griji pentru mine! Imi pare rau ca nu am mai postat, dar cum nu gaseam nimic interesant de povestit, va lasam doar pe voi sa scrieti!
Ca de obicei, am iarasi la serviciu o perioada mai incarcata!Credeam ca am scapat, dar am trecut de la bugete la calculul primei de sfarsit de an si tot asa... Am profitat de toate we din octombrie, care au fost incredibil de calde, si ne-am mai incarcat si noi bateriile! Noi nu mergem in tara de sarbatori, dar o sa avem vizita nasilor nostri...Apoi o sa ne mutam si incepem cu curatenia...ce sa va mai zic! Cam asta ar fi tot!
Andreia, felicitari pentru toate reusitele Biei si sa iti rezolvi cu brio toate problemele!
Sim si DidiAlex, sanatate mult si sarcina usoar in continuare!
Andra, distractie placuta acasa de Sarbatori si pana atunci am citit ca o sa va duceti intr-o mini-escapada ...deci distractie frumoasa si acolo si neaparat sa ne povestesti ce ati vizitat! Si sa ne exemplifici bineinteles si cu cateva pozici!

Le pup si pe restul fetelor si va urez numai bine!


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bun gasit!

Si noi suntem bine si ne gandim din ce in ce mai mult la luna ianuarie.

Andreia iti citesc mesajele cu mare drag si ma tot gandesc la cate lucruri frumoase facti voi acolo, cate obiceiuri interesante pe care le si respectati! Imi dau seama ca uneori te ajunge oboseala si ca nu-ti este deloc simplu sa tii pasul si cu programul Biancai si cu al tau. Ce sa mai spun, te admir si iti doresc forta si energia de a le duce pe toate cu bucuria mamei mandra de puiul pe care il are si al unei femei frumoase si cu un suflet minunat! Va pup pe amandoua.

Roxana multumesc tare mult! Inca putin si ajungem la termen. Cum pana atunci mai este Decembrie cu toate minunatiile stiu ca timpul va trece foarte repede. Daca mai faci poze in perioada Sarbatorilor sa stii ca eu abia astept sa le vad.

Motanik, saru'mana de intrebare! Ruxi e bine acum si merge iar la gradi. A inceput deja repetitiile pentru serbare. Are vreo 3 roluri: prezentatoare, Fecioara Maria (in sceneta nasterii Pruncului Iisus) si zana iarna. Astazi chiar probam rochitele pe care le va imbraca si e tare incantata. Tu cum mai stai cu tratamentul? Ma rog sa dea rezultate cat mai curand!

O zi linistita va doresc!

Simona 30+ si Ruxi

Mergi la inceput