Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Draga Alex felicitari din toata inima si din partea mea! Eu stiam, dar am tacut pana a confirmat mami Alex. Sa-ti dea Domnul o sarcina usoara, nastere la termen si pui sanatos! Sper sa treaca repejor perioada asta de greturi si sa te bucuri cu tot dragul de minunea care iti creste in burtica. Eu asa mi-am promis: daca la Ruxi am fost cu totul nestiutoare de cele care mi se intamplau, de data asta mi-am zis ca voi fi cea mai fericita gravidutza.

Dragele mele, imi cer iertare ca n-am mai scris in ultima vreme, dar am trecut prin niste emotii de n-am cuvinte. N-am vrut sa va bag si pe voi la idei, pentru ca ajutor nu puteam spera decat de la Bunul Dumnezu. Pe scurt: la eco de 22 de saptamani din pricina pozitiei puiului (avand coloana spre exterior) nu s-a vazut inimioara si ca sa ma asigur ca este totul ok, am zis ca mai merg o data dar la alt doctor. Cum timp nu prea am de pierdut pe la cozile de masini care umplu Bucurestiul am vrut sa merg la un eco aproape si cat mai curand, fara sa-mi pese la ce doctor ajung.
Buuun, si ce sa vezi dupa ce au reusit sa-mi si incurce programarea la Sanador (ca acolo am fost), am dat peste o doctoreasa care mi-a zis ca bebe e ok, dar eu nu prea: am colul deschis si mult scurtat. M-a trimis urgent acasa, sa stau in pat si sa merg la doctorul meu ca sa discut cu el problema asta. Uof, numai om n-am fost eu in noaptea aia. In sfarsit, a doua zi, dr. meu mi-a zis ca lui nu i se par prea concludente rezultatele respective si ca ar fi bine ca in 2 saptamani sa repetem eco. Asa ca nu ma intrebati cum am asteptat eu ziua de azi... dar in sfarsit dupa ce mi-a facut 2 eco ca sa fie sigur, mi-a zis ca nu are nici un semn de scurtare col, iar placenta pe care doctoreasa aia o vedea jos spre iesire...e bine merci tooocmai sus. Colul e cat se poate de inchis, iar eu sa-mi vad de treaba.
Cam asta a fost... ii multumesc lui Dumnezeu ca e totul bine!

Va pup pe toate si promit sa mai scriu, dar acum trebuie sa-mi revin dupa toata starea asta de stres.

Simona 24+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Draga Sim, eu stau cam prost cu timpul in perioada asta si, desi imi promit in fiecare seara ca maine iti scriu, nu reusesc inca sa gasesc timp. Dar, azi chiar m-am gindit iar la tine, cind de dimineatza am sta de vorba cu o "burtica de 22-23 sapt":-) Si ma intrebam ce mai faci?!

Slava Domnului ca e totul ok cu tine is cu bb si ca te-ai linistit acum! Sper sa nu mai treci prin astfel de momente si sa te bucuri din plin si de acum inainte de aceasta perioada. Te pup cu drag, iar din partea Biei un pupic pt cretzulina blonda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Andreia draga iti multumesc tare mult. Gandul tau bun inseamna enorm pentru mine. Si noi va imbratisam cu drag pe amandoua: si pe scolarita noastra draga si pe mami.

Roxanica stiu ca am ramas datoare cu ceva ganduri despre concert. In conditii normale cred ca dupa ce as fi ajuns acasa v-as fi facut capul calendar cu cat de grozav m-am simtit si cat de bine canta baiatul asta la vioara, insa eu stateam cu urechile acolo si cu gandul tot la vestile aiurea pe care le primisem. Dar trecand peste asta, Edvin canta la vioara de parca s-ar fi nascut impreuna cu ea si se vede bine ca face cu maxima bucurie tot ceea ce face pe scena. Singurul lucru pe care cred ca trebuie sa-l mai gandeasca este genul de spectacol pe care il propune: el este mai mult decat talentat, insa n-a pus mana pe el producatorul care trebuie. Show-ul este mai curand de genul celor pe care le vezi la un restaurant luxos stand la o masa, sa zicem ca se apropie de cabaret oarecum. Fireste vorbesc din punctul meu de vedere. Am mai vazut spectacole facute de instrumentisti care vroiau sa depasessca nivelul cunoscatorilor din sala si sa ajunga la sufletele celor mai putin initiati, dar parca au cazut ceva mai putin in comercial (iertata sa-mi fie exprimarea de cei care au o alta parere). De exemplu, cand am fost la concertul lui Steve Vai (un super-chitarist) am vazut nu numai instrumentistul desavarsit, ci si un artist care stie sa umple scena si sa duca la delir artistic o sala intreaga (aceeasi Sala a Palatului).

Florin inca n-a fost la concertul din Barcelona. Urmeaza sa mearga la sfarsitul lunii noiembrie. Va fi unul din concertele turneului pe care il fac in Europa Iron Maiden. Imi pare rau ca nu pot ajunge de data asta, insa am o misiune mult mai importanta.

Va pup si va doresc o zi minunata!

Simona 25+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hop si eu!
Ce faceti dragelor? Va era dor de mine?
Eu fac ce fac si zic o sa scriu, ca la Vrancea trebuie sa scriu mai mult, nu asa...ca la orice alt subiect, si pana la urma inchid computerul fara sa fi postat. Ei acum, sunt la pauza si ma apuc de treaba.

Vesti despre mine nu am f multe, sunt pe tratament cu duphaston, asta e a doua zi din 10 si sper sa avem noroc luna asta.
In w/e am avut o criza de ovare, cred ca am racit ca ma dureau de numa'. Acum sunt bine.

Simo, ma bucur ca nu e nik grav cu tine si ca amandoi sunteti bine. Transmite-i lui Tudor ca noi asteptam baietel cuminte si foarte sanatos asa ca sa nu incerce altceva.
Ce face Ruxi? Ce mai zice de fratior? Va pupic pe amandoua si astept vesti numai bune!

Didi, acum pot sa ma desfasor (desi vorbim chiar acum si pe messenger). Multe, multe felicitari pt bb, stiu cat de mult va doreati. Spune-ne ce faci, cum e burtika, ce reactie a avut Robert sau nu stie inca nik? Sper sa mearga totul brici si sa avem o fetita frumoasa de la tine!

Andreia, ce face scolarita? Acolo cum se dau notele? A luat note deja?
Tu cum te simti?

Roxi, Flori, Petro, Kata, Lorena, Dana, Doru, va astept cu vesti bune!

O saptamana frumoasa, fug pe ym ca am neglijat-o pe Alexandra!



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

quote:
Originally posted by motanik


Hop si eu!
Ce faceti dragelor? Va era dor de mine?

Roxi, Flori, Petro, Kata, Lorena, Dana, Doru, va astept cu vesti bune!

--------------------

Andra




Draguta ca intotdeauna...

Te imbratisez! Toate cele bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Buna dimineatza!

Noutati pe la noi nu prea sunt. Mergem mai departe cu drag si spor.
A, ceva poate ca tot ar fi de zis: a dat navala peste Bucuresti o gramada de concerte si am luat deja bilete la vreo 3: Duran-Duran (saptamana asta), Phoenix si Seal (saptamana urmatoare). Face mama muzician din Tudor in ritmul asta. Cand am fost la Edvin Marton o clipa n-a stat.
Ruxi isi vede de "serviciul" ei...saptamana trecuta am fost la sedinta cu parintii si am aflat numai de bine. Singurul lucru la care mai avem de munca ar fi curajul. Chiar spunea profesoara de engleza de la gradi ca stie extrem de multe lucruri, insa n-ar ridica mana sa raspunda, Doamne fereste. Daca o intrebi, iti zice tot ce vrei, altfel sta cumintica in scaunelul ei.

Motanik tinem pumnisorii stransi pentru tine si speram sa dea rezultate cu ochisori tratamentul.

Andreia stiu ca trebuie sa-ti fie tare greu si cu serviciul si cu casa. Cand ai vreme, poate ne mai povestesti ce face scolarita noastra draga. Iti dai seama ca suntem tare mandri sa aflam cum este ea printre cei mai buni (ca sa nu zic de-a dreputul cea mai buna) din clasa. Oricum, curand cred ca ne va scrie singurica ce si cum.

Alex inca putin si trec greturile. Eu sper ca deja au trecut si te poti bucura de burtica. Ai inceput sa-i explici lui Robert ca o sa fie frate mai mare?

Roxanica mi-e dor de tine. Mai da-ne vesti cand reusesti, desi te inteleg tare bine ca si programul meu e tot un iures de nu-mi mai dau seama cum trece timpul: acum e dimineatza, acum e seara... si parca nici nu mai apuc sa fac mare lucru.

Nasti si Lori daca ati sti cat ne lipsiti! Timpul e putin si pe la voi si slava Domnului ca s-a inventat telefonul, altfel chiar ca va pierdeam urma. Haideti, mai treceti pe la noi, macar din cand in cand (dupa cum vedeti nici noi nu alergam prea tare ).

Cu drag va doresc op saptamana linistita!

Simona 26+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare!
Vroiam sa va dau de veste ca am primit pasapoartele azi.
Cu viza pe ele!
Asa ca imediat am si cumparat biletele pt .ro, venim pe 23 dec cu escala la Munchen o ora, ne intoarcem pe 13 ian cu escala la Zurich o ora.

Sunt tare fericita ca venim acasa de sarbatori, deja nu mai am rabdare!

Va pup, un w/e ,minunat va doresc si numai bine!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eu tai eu spanzur
Unde umblati?

Am intrat sa impartasesc si cu voi alta bucurie, mi-a venit cm exact in ziua 28, va imaginati ca dupa aproape un an de zile de cm la 55-60 zile, pt mine asta e o realizare imensa.
Si totul datorita duphastonului luat intre zilele 16 si 25. Urmeaza inca doua luni de tratament astfel si poate o sa avem mai mul;t noroc acum.


Altceva..la noi a tinut tot o ploaie azi. Ieri am fost pt prima data de cand sunt aici in China Town, am iesit la un restaurant si am descoperit ca mancarea chinezeasca nu numai ca nu e rea dar e chiar f buna.

S-a dus rapid si w/e asta asa ca va urez de pe acum o noua saptamana super si numai bine!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Motanikule ce bine ca s-a rezolvat problema pasapoartelor! Pai va asteptam cu drag acasa de Sarbatori, ca frumoase mai sunt pe la noi! Poate macar de data asta oi avea un dram de noroc sa te vad. Cat despre tratament, felicitari ca a dat rezultate si asteptam alaturi de tine minunea. Sa dea Domnul sa vina cat mai curand!

Noi am fost vreo 4 zile la Sinaia si am respirat aer de munte pe o vreme plina de soare. Ne-am simtit grozav si ... tot mai vreeeem.

O saptamana linistita va doresc!

Simona 27+ si Ruxi

Mergi la inceput