Bebelusi de sept-oct 2005 (122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Hristos,cu adevarat s-a inaltat!
Cu aceasta deosebita ocazie vreau sa va intreb,:
Credeti voi cu toata inima aceasta? Credeti ca Isus a inviat cu adevarat?
Daca da,mi-ar place sa impartasiti cu mine care va sunt motivele care va determina sa credeti?
Daca nu, care va sunt motivele care va determina sa nu credeti?
Pentru ca este o asa mare sarbatoare, eu spun ca ar fi bine sa facem o scurta paranteza la subiectul nostru in care sa tratam si aceste aspecte.
La multi dintre noi aceste cuvinte sunt unele usoare - doar la nivelul buzelor.Le rostesc doar pentru ca asa cere traditia etc.
Pentru mine in schimb,acestea cantaresc mult, tare mult...
Va multumesc anticipat.
La multi ani fericiti tuturor copilasilor!

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

neata!

ce vreme aiurea azi, nu cred ca ies pe afara. Tero se trezeste tot asa, de vreo 7 ori pe noapte, cred ca ne pregatim pt dintii de sus.

Kid, cand o sa ai tu timp, da-mi si mie reteta de tort, e genul meu de tort, imi ploua in gura. Am vazut-o si pe Alexandra ta, e foarte frumoasa si pare deja sofisticata, pe cuvant!

Norina, felicitari pentru progrese, ma bucur tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Uitam, am fost la consult la ortopedie la dr Jianu (mi se parea ca tine labele un pic spre exterior, pediatra imi spusese ca nu, dar...), a zis ca nu are absolut nimic, l-am intrebat despre premergator si a spus ca nu numai ca nu e bun, ci e char periculos, despre incaltaminte a spus ca s-a saturat de obsesia romanilor, indusa chiar de multi pediatri cum ca incaltamintea trebuie sa aiba talonete, cica asta e treaba romaneasca, dimpotriva, incaltamintea trebuie sa fie moale, sa se muleze pe picior, ca si cand ar fi desculti. Ce e drept m-am uitat si eu la magazinele mari si toate sunt moi..., nu cred ca sunt tampiti strainii astia. Voi ce stiti despre incaltaminte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Gina, si ca sa-ti raspund, da, eu cred, asa pur si simplu, fara motiv, vreau sa cred, ar fi foarte trist altfel... Asa ca, adevarat s-a inaltat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI copiilor nostri. Sa creasca mari si frumosi si sanatosi si ascultatori
Miflore, si eu tot cam 250.000 lei dau pe un bady. Prefer sa iau mai scumpe si de calitate pe piele lor. Se vede diferenta de la cer si pamant dupa ce le speli de cateva ori....Eu sunt de principiul mai bine mai putine, dar de calitate.
Gina, pot sa iti raspund si eu ca si Tonnia, ca pur si simplu cred. Eu sunt o persoana credincioasa, dar nu bisericoasa, daca ma intelegi. Bunicul meu a fost preot si a fost un om deosebit, dar nu ne-a obligat sa credem si ne-a crescut sa ne dam seama singuri.
Tonnia, eu sunt zapacita cu incaltamintea asta de copii. Cred ca avem vreo 4-5 perechi de papuci si sandale care nu prea imi plac sa i le dau ca am impresia ca o tin prea strans la glezna (ei inca nu au glezna de gazela-dupa cum fac astia papucii). Asa ca eu prefer sa o pun sa umble prin casa, desculta sa isi intareasca incheieturile si sa prinda siguranta, iar cand va face pasii siguri am sa ii dau si appucei de umblat (care sunt 1200000-1500000......bucata)

Eu am fost ieri la dentist si mi-a executat out un molar. Poate acum va avea loc molarul de minte sa se extinda..:)
Pepe e racit si toata noaptea ne-am foit toti 3 in pat.



Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caterinuta spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Codruta, de unde sunt papucii aia? N-am vazut pana acum.

Valen,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

almy, am vazut-o pe eleni - o dragutza mancacioasa, lasata cu manutzele si piciorusele goale.

Simo74, pai crezi ca io degeaba ma plangeam zile intregi ca organizez tonele de poze ale lu' fi-miu? la fel, erau in zece mii de locuri, de cate nu stiu cate ori salvate... a durat o gramada de timp, dar le-am organizat, iar de acum nu-l mai las pe sot, le descarc eu si le pun in ordine! inceputul e mai greu...

norina, rabdare multa si succes! bine ca nu e grav.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Tonnia, care papuci? care ii am sau care i-as cumpara?. Uite aici un link cu papuci faini http://www.inovator.com.ro/inovator/menu/menu.php?la=ro&cp=C22

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

la multi ani! spunem si noi tuturor copilasilor...

iar noi avem o veste mare: avem un dintisor!!!! mai ramane doar sa in prindem in poza....

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput