Mamici de ianuarie - februarie 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Ruxi...povestea nasterii mi-a adus lacrimi in ochi. Dumnezeu a tinut cu voi si cu Clara.
Nu pot decat sa-mi imaginez senzatia aia ca "totul merita cand te uiti la ei".
Un pupic special ptr tine si Clara.
Si iti doresc o sarcina...extrem de usoara de data asta.

poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/bluellullaby/album?.dir=/c4dere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Poate imi tineti si mie pumni maine...am prima programare la doctor.
Sa avetzi un somn usor si vise frumoase.

poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/bluellullaby/album?.dir=/c4dere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

oana_bucur i-ti tzin pumni strinsi si i-ti doresc ,,Noapte buna si vise placute'' te asteptam maine cu vesti bune si ai grija de tine.
pupicii

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya

" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Aiska Ken vorbeste in 3limbi,binenteles ca spune cuvintele pe care poate sa le pronunte el mai bine(ex:luna, moon,tsuki iar el pronunta moon).si eu vb cu el numai in romaneste chiar si cand e tati acasa dar cand sunt in compania prietenelor japoneze din respect vb in japoneza(nu si cand il cert).trece si la mine te rog DN 10.09.1978!thx

daca ati sti cat platim aici indiferent ca-i cezariana sau nastere normala nu v-ar veni sa credeti!platim orice ecografie pt ca nu sunt acoperite de casa de asigurari.se mai plang japonezii ca natalitatea e in scadere dar nu fac nimic in sensul asta!

octy6+,KENZO(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

OANA bafta astazi la doctor!sa vii cu vesti bune!

si eu am pastrat absolut tot de la Ken.ce-i drept am si avut grija de lucruri pt ca stiam ca o sa mai vreau un copilut.

Gabriela pune manuta si strange banii caci acum e tentatia mare de facut cumparaturi si cu siguranta iei lucruri care nu-ti vor fi folositoare.ti-o spun eu ca am adunat o multime de chestii pe care nici macar nu le-am folosit si le-am aruncat cand ne-am mutat pt ca nu le gaseam rostul iar in plus ma incurcau prin casa degeaba.

octy6+,KENZO(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Oana pai hyperlinkul il folosesti dand clik pe el iar in prima paranteza dupa ce scrie url pui = si ghilimele,dai paste la linkul cu poze,inchizi ghilimelele iar apoi treci cuvantul care vrei sa-ti apara intre parantezele patrate.sper sa intelegi ceva

octy6+,KENZO(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

Buna dimineata burticute
BITS bine ai venit si o sarcina usoara , ma bucur ca mai avem o japonica. pupici lui KENZO baiat frumos
AISKA frumosa listuta MERCIK
Oana merci pt coplimente ,te asteptam cu vesti.
mai am si eu o sapt si imi vad si eu samburelul.
Fetelor eu am dat-o pe paine prajita rau de tot nici nu mai vreau sa aud de orez( am sa ma prostesc de atata paine)
mamicile la sarcina a doua am o intrebare pt voi....vi sa marit burtica? ca eu zici ca am 3 luni nu 6 sapt



POZICI www.snugglepie.com/ezb/368410.png" target="_blank">YULIA siwww.snugglepie.com/ezb/499794.png" target="_blank">BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Aiska ai facut treaba tare buna cu lista! Multumim!

Dolphin eu sunt la a doua sarcina, dar inca nu am nici un fel de modificari, in afara de o usoara latire a bazinului (s-a mai latit o data la prima sarcina si acum cred ca e ceva mai putin, pentru ca inca ma incap pantalonii). Pana acum vreo saptamana aveam usoare dureri de burtica si balonari, care dadeau senzatia ca burtica are tendinta sa se mareasca. Acum insa totul e ca inainte de sarcina, din punctul de vedere al burticii. Incerc din rasputeri sa nu cedez de fiecare data cand ma apuca foamea, pentru ca la sarcina precedenta am luat vreo 8 kg peste ceea ce era normal! Mi-a luat cam 6-7 luni sa scap de toate si sa revin la forma initiala; drept sa spun n-as vrea sa se repete, ca tare e mai greu sa le dai jos.

Oana mult succes maine la doctor! Tinem pumnii sa vii cu vesti bune.

Nushulica si eu sunt de acord cu idee ta: poate ne-ar fi mai usor sa schimbam pareri stiind cine la ce doctor merge, iar alte mamici care ne viziteaza mai pot afla din experientele noastre. Eu am renuntat la dr. la care mergeam initial si am trecut la dr. Hamid Ayatollahi in Medicover (maternitatea Filantropia).

Bun venit noilor mamici din listuta noastra: Bits, Ruxi, Iuly!

Va doresc o zi frumoasa!

Simona 6+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Buna dragelor,

Multumesc mult pentru primirea frumoasa!

Nushulica, pentru durerile de burtica si de spate mi-a prescris utrogestan 2 seara si 2 dimineata, acum am micsorat la una seara si una dimineata, scopantil supozitoare si no-spa. Vreau sa-ti spun ca scopantilul m-a ajutat foarte mult. Ai voie sa iei maxim 4 pe zi.

oana_bucur, multumesc pentru urari si ma bucur ca ti-a placut povestea noastra. Si eu sper ca acum sa fie mult mai bine.

Nu mai stiu cine intreba despre burtica la a doua sarcina, dar la mine cel putin parca mi-a crescut burtica mult mai repede. Desi am 8 saptamani, cred ca arat cam de 3 luni. Incerc sa mi-o mai trag aici la serviciu, inca nu am anuntat si nici nu vreau sa anunt. Sper sa pot sa mai aman cu vreo luna anuntul oficial.

E o buna idee cea cu doctorul la care mergem. In cazul meu este aceeasi doctorita cu care am nascut si prima data, dr.Corina Grigoriu de la Municipal.

pupici multi la burticutze!



Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

buna dimineata, fetelor dragutze.
Ma bucur sa vad ca e o dimineata frumoasa...dar dincolo de asta am o mica mare problema. De 2 zile sufar de...constipatie. Nu ma doare nimic dar e un soi de discomfort. Stiu...e si din cauza ca am inlocuit cafeaua normala cu cea decofeinizata...iar pe mine, se pare, ca m-a afectat.
Acum mi-am facut o cafelutza normala dar ...as fi preferat pe viitor sa nu tot revin la ea.
Aveti idei?...eu nu prea am efectele scontate cand amestec diverse chestii...pot linistita sa mananc prune sa beau lapte si apoi bere caci nu prea am probleme.

[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/bluellullaby/album?.dir=/c4dere2][/url=poze]

Mergi la inceput