Impreuna, TIMISOARA (45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Cafeluta e gata...poftiti va rog...e cu alintaroma...

Katik, sa speram ca vine caldura sa umblam vandra...
Gabi, nu-i bai, lasa ca ne vedem noi pana la urma la o cafa...numai sa-ti rezolvi trebile...
Mihi...pai vai de tine, mama...ce te astepta...
Hai ca fac galerie:
Rezista ...Mihi...
Cum sunt cei mici?
Dar sotiorul?
Sanatate la toti...
Danitin, locomotiva cu aburi, zici???
Eu daca alerg ma simt ca metroul...
Silvana, stai calma....ca vor ajunge si vei trece cu bine peste toate...o sa ne saluti la anul de pe Statuia Libertatii...
Irina, ce face Ioana? ce ne mai povestesti?
Ana, ce faci, mey???
Cumperi toate terenurile din Timisoara?
Da de stire...
Cioco, helou....la apel...
Caterinuta, ce mai zici?
Anda, sunteti ok?

Aveti grija azi...este 6.6.2006...
Mie ieri mi-au iesit prost toate treburile...de dimineata pana seara...
Tot aseara, mama a fost la Kaufland si in timp ce-si cantarea fructele, un binevoitor i-a furat plasa din cos, in care avea mobilul, 2 perechi de ochelari scumpi, fara de care era in pom...
A strigat, au venit gardienii si l-au prins pe individ...norocul ei....si-a recapatat plasa intacta, dar dupa ce a plans saraca de numa...
Si uite asa, sper ca azi o fi liniste...la noi ieri a fost o zi proasta!

Oauuuuuu....acesta e mesajul 2000!
Cand am scris atata?


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Fetelor, Anda noastra trece si ea prin multe greutati...sotul bolnav, Edi bolnavior...il va opera in curand de polipi.
I-a facut analizele deja si maine il programeaza pt. operatie.
Sa ne rugam si pentru ei...pentru sanatate...




www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Doris, tare buna cafeluta cu alintaroma
Dani, spune si mie cura de slabira ca si io ma chinui sa dau jos cate ceva si tare greu ma mobilizez. Culmea e ca in timpul zilei ma abtin sa manc chestii "interzise", da' cand ajung acasa as roade si varu' de pe ziduri.
Mihi, 3 zici? Dupa o luna poate te hotarasti sa faci si fetita. Fac si eu galerie: rezista Mihi
Kati, ma bucur ca bb2 e ok. Las' ca trece si perioada asta dupa care la impins carucioru' prin parcuri.
Anda, o sa fie bine ai sa vezi. Mult, mult mai usor decat iti inchipui. Bafta si tinem pumnii.
Fiu-miu tuseste ca un magarus, are rosu tare in gat si ii curge nasu' de numa si cum era de asteptat am luat si eu un puiut de raceala de la el.
Stiu ca posta romana "circula" greu dar nu mai am rabdare. As vrea sa stiu odata ceva sigur si gata. Nu-mi place sa astept, mi-am propus sa-mi scot plecatul din cap dar nu pot.

Silvana si soricelu' racit Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!

Am dat si eu stirea cu 666 da nu prea cred in chestii din astea. Teologii si astrologii spun ca nu are nici o relevanta...

Silva / eu merg pe cateva chestii adica o tura de alergare dimineata - cat ma tine ca v-am spus deja de locomotiva - la pranz nu mananc paine, peste zi cand ma ia foamea beau o cana de apa cu drojdie uscata / da senzatia de satietate si si energizeaza, iau Lipostop - doua pastilute pe zi. Beau muuulta apa plata sau ceai de plante - in jur de 3 litrii pe zi iar seara vreau sa mai dau o tura de alergare dar, deocamdata nu am reusit, chit ca al meu sot sustine ca alergatul in casa dupa spiridus cu sarituri peste fotoliu, topait in pat si strecurat pe sub mese ar fi tot o forma de aerobic. Ideea e ca am 73 de kg si vreau sa dau jos vreo 5 cat mai repede. Cura de slabire clasica nu pot ca sunt pofticioasa iar de mers la sala nu are rost ca aia de acolo nu vor sa inteleaga ca am o varsta si cateva sute de pachete de tigari fumate la viata mea.
Anda draga noastra, iti dorim multa sanatate tie si puiutului tau, iti tinem pumnii sa mearga totul bine si te asteptam cu drag la o sporovaiala cand, curand, toate necazurile tale vor trece.
Doris / azi nu am mai fosr locomotiva cu aburi, parca parca trec spre un disel ceva mai obosit
Katik tocmai cand am fost graviduta am avut cea mai mare energie. Nu stiu ce alchimie a functionat dar mi/au mers toate ca pe roate. Vreau sa/ti spun ca din cauza de modificat regim de viata adica trecut la chestii sanatoase ca sa fie bine pentru bebelul meu am plecat in sarcina cu 72 de kg si am ajuns pana la 79 iar dupa alaptat aveam ...62. In plus am fost imaginea unui magazin pentru gravidute si aveam mereu toale super faine. Pentru ca prezentam emisiunii aveam bonuri gratis la coafor si cosmetica. Vai, ca nu o sa uit niciodata sedintele de masaj facial cand eu picoteam si spiridusul din burtica dadea bobarnace asa, blande blande de parca si ea se simtea super bine.
Gabi dupa trei zile de stress am reusit sa ma mobilizez si parca incep sa mi se lege lucrurile. Succes si tie
Anaaaaaaaaa?????????
Mihi, si daca totul va fi perfect si iti vine chef de numarul 3, unul al tau, poate fetita


Hai sa va mai dau o veste. De luni prezint o emisiune, se numeste Subiectul Zilei, intra la 18,00. are 30 de minute si consta in interwievarea unui invitat pe o tema de actualitate. M/am hotarat, nu mai vreau dedicatii, aveau audienta dar e un mediu groaznic, cel al cantaretilor de populara, cu barfe, sapaturi si nici nu va putei inchipui cate porcarii. Asa ca mai bine ceva legat direct de jurnalism si nu abureli. O sa fie destul de greu pentru ca inseamna inca o treaba de facut dar simteam ca incep sa ruginesc si nu vreau sa ma multumesc cu munca de birou. Asa ca, urati-mi succes.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Dani, mult succes cu noua emisiune!

Ceva pentru descretit fruntile http://www.diseara.ro/ro/fun/poza-zilei/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!

Am sosit si eu de la munci, sunt super obosita...
Gabi, pt. ca tu esti sefa cu deschiderea capitolelor, si mai ales pentru ca probabil nu ai aflat, ca esti ocupata in aceasta perioada, citeste asta :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77548

Danitin, Mult Succes pe noul drum...
iti tinem pumnii, si mi-as dori sa fiu acasa la ora 18 sa te vad...
Va fi in fiecare zi?
Ca eu numai vinerea te pot vedea...
Bafta!!!!

Of, ce pustiu e pe aici seara...ce-mi lipsiti la o troaca de seara un bu-hu-hu...ceva...
Na , va las si va doresc noapte buna...




www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Fetelor, buna!
supun atentiei voastre o chestie importanta pt noi ca familie, si anume primul concediu in 3, sau 4 daca e sa pun la socoteala ca e ok si bb2-ul din burtica la 12 saptamani cate ar trebui sa aiba. Am mare nevoie de feedback-ul vostru si urgent, ca trebuie sa luam o decizie daca mai vrem concediu vara asta si organizat ca lumea.
Ne-am gandit initial
1. -la litoralul marii noastre dar ma rog, conditiile/pret cam lasa de dorit, ar fi de mers cu trenul (ceea ce nu e chiar rau, la rapid cu cuseta proprie), acolo am fi vrut sa ii si gatim puiului, pranzul (cu restul ne descurcam), ca sa nu ne trezim cu vreo toxiinfectie sau enterocolita cum au mai patit cunoscuti de-ai nostri, DAR in acelasi timp am fi preferat hotelul pt ca gazde la riviera gasesti mai greu sau chiar imposibil daca nu cunosti in avans, DAR la hotel nu pot gati
2. - la litoralul Croatiei sau Muntenegrului, acolo conditiile cazare/masa/pret sunt net superioare, plajele ca lumea, apartamente cu bucatarioara proprie, dotate, etc, DAR pana acolo sunt de mers cu masina in jur la 7-8-9 ore, fara sa cunoastem traseul ca n-am mai fost, cu un plodut de 2 ani si unul la purtatoare, habar nu avem unde putem opri pe drum, si cum este drumul, ma rog, mersul cu autocarul agentiei e exclus ca n-ar rezista cel mic, avion am inteles ca nu exista ca sa ajungem pana acolo, tren iarasi nu exista. Daca voi aveti cunostinta ca ar exista, please, ziceti-mi

Cam astea sunt optiunile noastre, vrem la litoral pt ca i s-a recomandat celui mic o cura heliomarina sa-l ajutam sa treaca mai bine peste sezonul rece ce urmeaza, in ce priveste virozele, racelile

Voi unde ne sfatuiti sa mergem si daca aveti informatii concrete despre ambele variante sau si altele(cum se ajunge mai usor, pe unde anume, unde sa cautam cazare/mancare ... cu toate doleantele noastre)nu ezitati sa ma ajutati

PS. de statiunea Gura Portitei de la noi stiti ceva, ati fost acolo?

v-am pupat si abia astept sa va citesc
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Lia draga, felicitari pentru bb2...
Draga mea si eu sunt cam in aceeasi situatie...
Ines e mai sensibila si ne tot gandim cum sa facem.

Uite, parerea mea ar fi daca mergi pe litoralul nostru, sa cauti prin recomandari, prieteni, cunoscuti, o gazda.
Eu am gasit deja cam trei oferte.
La gazda ai toate conditiile, sa getesti puiutului si voua tot ce doriti, ca si acasa.
In apropiere sunt alimentari , piata, seara poti gati pentru a doua zi.
Nu trebuie sa-ti cari nimic , vesela oale, etc.
gazda are tot ce trebuie.
Hotel, eu nu as alege, pt ca eu sunt alergica si fac tot felul de urticarii, de la mancarea lor veche, ce sa mai zic de a mica...
Transport exact cum ai zis, cu trenul, cuseta.
Am vb cu o prietena de la cfr, a fost si ea cu bb mai mic, conditiile sunt ok.
Trenul pleaca seara, deci cel mic va dormi fara probleme.
Cand s-a trezit deja ajungeti.
De obicei gazda va astepta la gara.
Un taxi si in cateva minute sunteti ca si acasa.

Varianta 2, la straini...eu nu m-as incumeta.
Mi-ar fi teama ca se va imbolnavi fetita, nu stiu spitale, medici, a mea face febra mare...
Nu stiu cum e mancarea si ce pot cumpara sa pot eu gati.
Transportul e mai dificil...
Mancarea care este diferita oricum...de ce papa pitica mea...
Si simplul fapt ca s-ar intampla ceva si sunt printre straini, nu-mi da pace gandul asta...in tara mea e altceva.

Eu asta iti spun...fetele noastre dorm, dar dimineata cu siguranta vei primi o gramada de raspunsuri...fiecare cat de curajoasa este...
Te pup si mai vb!
Noapte buna!




www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Lia, eu m-as incumeta prin stainataturi, odata pentru ca serviciile sunt clar mai bune si preturile sunt probabil mai rezonabile. In plus daca vreti sa mergeti cu masina proprie pana acolo va fi si mai fain.
Eu in august voi pleca cu Paul, cu trenul, 500 km pana la Nis (Serbia) la sora-mea si abia astept.
Poate sunt subiectiva, eu stiu limba si am mai fost pe meleaguri sarbesti. Concediu placut!

Haide Poli!
Silvana si soricelu' racit Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

fetelor, m-am trezit sa va citesc cu mare nerabdare, daca aveti cumva adrese de gazde cunoscute si curate si ffff aproape de plaja, (noi am luat teapa acum cativa ani de la o tanti care ne-a colectat din gara si ne-a promis ca e la maxim 10 minute de mers pe jos de plaja .... si cand colo era la 45 minute de mers pe jos, 4 statii luuuungi de tramvai....yuck, tare nasol a mai fost, plus era cu apartament nedecomandat, oribil)

Mergi la inceput