Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (63)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

pischi, noki... in cazul nostru principiul "lasa ca daca nu mananca acum, mananca la masa urmatoare" functioneaza astfel: ora 6.30 - 90 ml lapte (din 170 cu o masura cereale din orez); ora 10.45 - 70 ml... Am incercat laptele ramas sa-l dreg cu ceva cereale din banane, porumb si orez. Fara niciun rezultat. Si eu o laudam zilele trecute ca papa mai bine... De o luna tot incerc diverse combinatii ca i-am (beep)utut programul de masa. Am incercat sa las timp mai mult intre mese... manca la fel. Am scurtat perioada dintre mese... urlete si plansete. Dupa o luna de chinuri a ajuns sa manance si 170 ml. Dar minunea nu a tinut decat 2 zile... de azi o iau de la capat... De dimineata in continuu, stau cu manualul de-a 11-a in mana, citesc, citesc si-mi dau seama ca pierd timpul inutil cu cititul. Si peste o luna jumate am examenul...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Si nu functioneaza nici cu lasatul sa urle plodul de foame... am lasat-o si 6 ore nemancata, si tot nu a cerut. Daca-i dau, poate mananca daca are ea chef. Daca nu-i dau, nu cere...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

mai mamici de bucuresti, cum e cu vantosul asta??

ca mie mi-e frica sa ies afara din cauza de copaci cazuti din senin in toata capitala...

poze noi la 6 luni
melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

multumim, cristinamh!

poze noi la 6 luni
melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

madau, frumusica foc miruna... Are niste ochi superbi! Vad ca si tu folosesti servetele Nivea. Am luat si eu intr-un timp, apoi am trecut la Pampers ca nu am mai gasit. Si la cateva zile s-a iritat de nici acum nu i-a trecut... De curiozitate, cine i-a dat bluzita cu: "vreau un frate!"?

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Cine intreba de metode noi de joaca??
ati incercat sa le dati castronasul si lingurita in care tocmai au mancat. tocmai ce am facut asta, dupa ce le-am spalat in prealabil, si se joaca, sa nu fie de deochi, de am putut sa spal maldaru' de vase, robotul de bucatarie si sa ma si apuc de calcat...si inca se mai joaca...
manca-o-ar mama!

poze noi la 6 luni
melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Desteapta nora asta a mea:)) Si Dragos face la fel. Numai ca daca ii dau castronasul si-l pune in cap:))

Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by melku

Cine intreba de metode noi de joaca??
ati incercat sa le dati castronasul si lingurita in care tocmai au mancat. tocmai ce am facut asta, dupa ce le-am spalat in prealabil, si se joaca, sa nu fie de deochi, de am putut sa spal maldaru' de vase, robotul de bucatarie si sa ma si apuc de calcat...si inca se mai joaca...
manca-o-ar mama!

poze noi la 6 luni
melku & bebe Daria (2.11.2005)






eeeee de mult e probata....
pai sa iti zic ca ii place sa le dea pe jos si lingurita sa o bage pina in gat???

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

www.dropshots.com/corap" target="_blank">ANDREI MOFTUROS FACE PE VEDETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Va vad ca vorbiti de dezinsectii...sunteti posesoare de gandaci odioshi? E-te ca io nu mai sunt de 3 ani, deshi blocul misuna. Stitzi cu ce i-am exterminat? cu REGENT 200. Super solutie! Am dat si au disparut toti intr-o zi. Nush un' s-au dus, ca nici mortzi nu i-am gasit. Enigma totala!. Cert e ca de 3 ani nu am mai vazut picior gandacesc prin casa. Marfa, nu?
Pt. musca&tzantarii, am pus plase la geam. Nu mai intra nici unu'.

Mergi la inceput