Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Salutare fetele,
Timp liber!! Tati la plimbare cu Dragos.
Eu despre borsul de putina stiu ca se face pe baza de bacterii, asa ca nu prea sunt de acord.
Avem achizitie noua!! Tarc! Misto! Si bb tare incantat.
Azi a balotat copilu meu bine de tot! Cred ca-i vine pofta de mancare dormind:)) Numai ca nu stiu ce sa ma fac ca de vreo 2 nopti la ora 2 mi se trezeste si vrea papa dupa ce seara isi bea toate cerealele.
Ce spuneti voi de borcanele Hipp cu 35000? La noi 60000 la SensiBlue. Muuuuuuuuuuult tare! Dar din cand in cand mai administram si cate un borcanel ca sa schimbam gustul :))
Azi facem dovlecei umpluti! Sa vedem daca baloteaza...


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

fetelor, daca merge azi cineva la KIDEX...impresii, pls!!!!
mai ales cu preturile
eu stau cam departe, in Balta Alba, si dc nu se merita nu as face efortul
Va



Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Corap, am retinut. Mie-mi place la nebunie borsul de putina, dar vorba melkului, ala de la mama acasa, nu ala din piata! Tu spuneai ca putem inacri supa cu zeama de lamaie?
Noki, am sa caut si eu in Caprari (Corap, dar alta carte nu am). Intrebam pentru ca s-au umplut pagini intregi pe tema zaharului dat inainte de 1 an. Si cum siropurile si compoturile sunt gretos de dulci... Eu oricum o sa le fac, daca nu papa fata papa mama si restu' familionului.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MELKU....fi-miu face 4 ore de cand doarme.....

al meu am observat cand este vreme de asta naspa, inchisa, cu ploaie sau vant, baloteaza somn la greu.

FELI, bunica mea din partea mamei este de neam de neam bucuresteanca, dar a fost infiata de un unchi care avea pravalii in ploiesti si asa a ajuns acolo. dar restul neamurilor sunt aici. frati, surori, unchi, matusi, verisoare...
ai mei cand ai divortat, ne-am mutat aici - un divort destul de naspa si urat.
nu mi-a placut bucurestiul...si-l stiam cat de cat ca in fiecare an eram aici prin vacante - toti verii mei sunt aici. si in ploiesti nu aveam pe NIMENI ca rude- sin partea tatalui cateva matusi..mai babe rau de tot.

asa ca am suferit imens si cumplit cand ne-am mutat, mama mea nici nu a vrut sa auda sa ramana in ubucuresti, si ca atare a facut naveta 4 ani pana si-a luat un ap acolo si a putu sa-i ia pe cei 2 frati mai mici cu ea.
apoi eu m-am obisnuit...m-am indragostit...apoi l-am cunoscut pe cristi...dar tot naspa si jegos mi se pare...

sa vedeti cum povesteste bunica mea de bucurestiul de latadata...nu-mivine sa cred ca-i acelasi oras cu asta de acuma!!!!

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

da, eu sunt mare fan zeama de lamaie.
dar nu sunt contra borsului din cauza de bacterii si ce ne-am face far (pai si iaurtu functioneaza tot pe baza de bacterii, si bifidushii sunt bacterii si ce ne-am face fara ele ... ) , ci din obisnuinta - la noi in familion nu se mananca foarte acru. in plus, la borsh trebuie sa ai furnizori de incredere si nu-mi bat capu sa-i gasesc.
c
PS: io am inteles ca compotu pt copii se face fara zahar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

azi, la 10, la procinema - superfilm "office space" - mie nu mi-a mai venit sa ma duc la servici dup-aia :P. cred ca-i tradus "rutina, bat-o vina" - . s-ar putea sa-l mai fi dat si sa-l fi ratat io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Corap, m-ai facut curioasa cu filmul asta, io nu auzisem de el.M-am uitat pe net si are niste comentarii foarte faine.... o sa incerc sa il fac si eu rost.

Joy, ce mai imi plac si mie pvestile despre Bucurestiul de alta data...

Leea poate ii gasesti o bavetica din plastic simpla, la o adica si rigida e buna ca doar nu poate fi nu stiu cat de tare.

Missa a mancat ca o disperata piureul de dovlecel + cartof+ piept de pui+ un pic de ulei de masline+ un pic de lapte. Sincer si mie imi place, cred ca ma duc sa ling farfuria . Eu nu pun nimic in plus, nici sare, nici lamaie, nici usturoi, sau mai stiu eu ce condimente. Mi se pare ca e prea mult pt stomacelul ei. Nici ceapa nu am inceput sa ii dau... Cum tot imi zic, are timp!

Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Sanary mai 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

[b]Felicia, Stefan e nascut pe 7 nov [/b]nu pe 11.


Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut

M-am delectat cu pozele Amaliei (bb_alinus)- super-super. Mai ziceam odata ca de aveam baietoi ma bagam la petit.

Joy, mersi ca te-ai gandit la noi.

Alexutza e bine, de sambata am inceput sa-i bag si lapte praf ca o banuiam ca nu se satura doar cu sanul si mi se parea mie si ca e cam lenesa la supt. Ma mai storc, ii mai dau si cu bibe si cu lingurita. Dar cred ca am sa fac cum zice Noki, nu ii e foame acum, i-o fi la urmatoarea....

Noi deocamdata avem 2 mese diversificate. O fi timpul pt. trei? Ziceati de cirese ca repara constipatia??? Pai ne bagam!!!!!! Cu bananuta, sa nu cadem pe panta cealalta.

Eu maine incep munca. Nu stiu cum o sa rezist , de dorul lui Alex, da' vine si momentul asta, mai devreme sau mai tarziu.

Pupici dragi.

Ioana, voi iesiti azi afara, ca se arata soarele??


Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

fetele, sorry, ca m-ati dat asa la disparuti, dar nu reusesc fizic sa tin pasul cu subiectul. se scrie intr-un ritm infernal pt mine, si m-am lasat pagubasa... nu mai am timp sa citesc, e prea mult pt mine.
plus ca programul meu s-a aglomerat subit, asa ca a trebuit sa tai ceva de pe lista.
am reusit sa fac panoul cu cele 3 poze primite, pt tabel n-am primit nimic nou pe mail... daca ati dat pe forum, sorry, dar nu am timp sa ma uit dupa ele. am mai zis ca mailul e de baza pt cules date.

asa, printre randuri, si noi murim de cald, tantzari nu avem, da' bagam pastile la nevoie, fenistil folosim de cativa ani pt ciupituri....(vad ca e si reclama la greu la tv)...
AR-ul il facem pe la vreo 10-11 luni
diversificare... mandra nu vrea lapte praf, nu vrea cereale simple, azi a vrut cereale cu banana pasata. dar ne straduim in continuare.
pe cat posibil, o sa incerc sa citesc printre randuri, dar nu mai pot face fata.
sa nu va suparati pe noi, dar asa e cu 2 pitici.

ps. tabelul si tabloul le "administrez" in continuare, dar numai pe baza mailurilor!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput