Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Dolores , eu acum am 13 sapt si urmeaza sa merg la eco . am avut si 12 utrogestan /zi acum s-a mai "relaxat" si o gramada de alte chestii .... aveam la un momentdat 26 chestii de laut pe zi ..... plus 1 la 3 zile plus ....

pupici

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

almo, felicitari pt test, am facut si eu ceva test din asta dar rezultatul il trimti direct la doctor, asa ca banuiesc ca daca nu m-a sunat pana acum, nu e pozitiv, nu? asa ar fi logic.
in final nici eu nu am mai luat nici o vitamina, in afara de baby-aspirin si acid folic, ca materna imi facea prea rau, o sa intreb daca vrea sa imi dea vit de care ziceai tu.

de vreo 3 zile ma simt perfect, aproape ca si uit ca sunt gravida, noroc cu vitrinele in care imi oglindesc burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

buna,fetelor!
repede va mai miscati?!
eu ma simt bine,am mai mult de doua saptamani de cand n-am mai varsat sau n-am mai experimentat greata.
ieri am fost sa-mi fac chlamydia si mycoplasma-ureaplasma din secretile vaginale.pe 12 ma duc la eco,deja am emotii.e prima eco"adevarata",am mai facut doua,dar acum ma duc la medsana la herghelegiu.stiu din experienta anterioara ca e coplesitor(imi vemea sa iau aparatul acasa)
triplul dest data trecuta nu l-am facut,dar de data asta am zis ca-l fac(am 30 de an),chiar daca sunteti tinere dar stii de cazuri de bebei cu probleme in familie e obligatoriu de fac.
nici burtica mea nu a prea crescut,inca mai pot purta hainele mele.cine nu ma cunoaste,nu are cum sa stie ca sunt graviduta.la mine problema sunt sanii,s-au dublat-triplat si nu ma mai cuprind bluzele/camasile.nu ma indur sa imi cumpar mai nimic,de cate ori intru hotarata sa iau ceva pt mine ajung tot lui fimea sa-i cumpar.ma gandesc ca ce o sa fac cu ele dupa,data trecuta la 4 luni dupa nastere am fost la o nunta si am intrat perfect in hainele vechi.
eu de felul meu sunt slaba(51-52kg la 1,67),si am oroare de luat in greutata,cand ma uit in oglinda parca nu ma recunosc,vad alta peroana(recunosc am pitici pe creier).de data trecuta am o singura poza cu burtica pe la 20 de sapt.,in rest nu am vrut.ajunsesem de nu ma priveam in oglinda si nu am luat mult 14kg si 8 le-am dat jos la nastere.n-amtinut regim,pt ca laptam si restul au disparut singure pe parcurs.asta e singura mea temere cu o sa fiu dupa,asta e angoasa mea.stiti vr-un remediu pt asfel de idei nastrusnice?
va pupic dulce pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

vai, cate greseli de ortografie
de obicel recitesc mesajul.va rog sa ma scuzati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

buna dimineata
fetelor dragutzelor din Bucuresti daca stiti pe cineva care inchiriaza apartament 2 camere in Bucuresti, conditii, etc va rog sa ma anuntati si pe mine ca eu de la 1 iulie tre sa parasesc garsoniera si nu am chef sa umblu prin ziare..
daca ma puteti ajuta as ramane recunoscatoare....

parul imi cade mai rau ca inainte, mai am de 2 bai si 3 dusuri
unghiile imi cresc infiorator de repede, iare de parul de pe picioare am renuntat de mult la ceara ca nu ma mai pot apleca si am apelat la aparatul de ras al sotului meu (gluma !)

maine mergem la doctor
va pup si mai vorbim
desiree 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Buna dimineata fetele,

Foarte vorbarete sunteti.
Mirona,filmuletul tau e demn de pus pe site la "Odiseea sarcinii in 40 de saptamani".Felicitari pt idee.
Am si eu o problema.Am niste crampe in partea de jos a abdomenului.Stiu ca se mai intind ligamentele, dar si la 14 saptamani?Oare e cazul sa ma ingrijorez?Nu e o durere continua,ci crampe din cand in cand.Nu cred ca e aparatul urinar, ca nu am nici un fel de probleme legat de asta.
Voi aveti asa ceva?

Lavinia 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

da, ai dreptate, poate dormea saracu` bebe si eu m-am necajit ca nu era agitat.
nu ne-ai plictisit deloc cu problemele tale....d-asta si suntem aici nu? sa ne descarcam, sa ascultam, a dam sfaturi, sa ne sprijinim nu??
uite un pup pentru tine si bebel.




DOLORES,mie sa stii ca mi-a placut si filmuletul tau si cred ca exagerezi cu "cumintelul",saracu'bebe poate dormea sau poate era obosit.Cine zice ca el trebuie sa miste non-stop.Apropos,eu la noua saptamini cind am fost la eco,l-am vazut pe bebe probabil dormind.Cum arata el in poza asa arata si live,adica nu se misca.Stai linistita ca este bine sigurrrrr!Fetelor,va rog sa ma scuzati ca am exagerat cu o problema diferita de subiectele nostre zilnice...,dar am simtit nevoia sa vorbesc acum.Mai devreme ma certam singura prin casa incercind sa schimb ceva.

Sper ca nu v-am plictisit si va doresc numai bine,aveti grija de bebei si de voi .
Va pup
Somn usor

dandusa 17+

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dandusa2002/album?.dir=/976bscd
[/quote]

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

gata Miro...asa am sa fac..de fapt o s-o rog sa stea putin cu aparatul ala pe burta fara sa -l miste....oricum...multumesc lui Dumnezeu ca este bine.


quote:
Originally posted by Mirona

Bravo dolores ai vazut ca nu fu greu? Si DA. ai inteles bine, sa faca o pauza de 1 minut timp in care tine nemiscat aparatul pe burtika ta - a.i. sa filmeze sotul exact miscarile lui BB cumintzel.

Cristina ma bucur ca te simti mai bine. Nu tiu cat vei rezista tu departe de firma ... dar asa o escapada, doua pe saptamana nu ti-ar strica.

Fetelor .. voiam a va intreb cum stati cu parul, unghile, si mai ales parul de pe picioare?
La mine e cam asa:
- podoaba capilara pica si inainte ... dar acum ma dispera cat pică.
- unghile ma dispera cat de repede cresc, tot la 2 saptamani tre sa le tund ca nu mai pot tasta la calculator ... etc.
- pe picioae eram cam spâna ... cu tri floace pi metru - ma scuzati pt limbaj ... dar acum tot la saptamana tre sa ma depilez.

Al meu zice ca am prea multi hormoni masculini in mine si ca de aia. Deci dragelor ... numai semne ca fac baiat am.
Abia astept ziua de 13 iunie cand merem iar la eco.
V-am pupat si somn usor la toate.



Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:


pentru toti si ....

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

doamne...dar ai avut ceva de luat.....eu am avut de luat doar 2, unul dimineatza si altul seara si tot aveam starea de disconfort din cauza ovulelor.....dar ai avut ceva probleme de ti-a dat asa multe??
te pup si multa bafta la echo...si ai grija de bebelush

quote:
Originally posted by danita

Dolores , eu acum am 13 sapt si urmeaza sa merg la eco . am avut si 12 utrogestan /zi acum s-a mai "relaxat" si o gramada de alte chestii .... aveam la un momentdat 26 chestii de laut pe zi ..... plus 1 la 3 zile plus ....

pupici

BeBelusca



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput