Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:


Marair draguta
In ziua in care am vorbit la telefon, dupa ce mi-ai zis ca ma suni mai tarziu, ti-am detaliat foarte mult intreaga chestiune pe forum tocmai pentru ca am vazut ca nu mai ai timp la telefon. Speram sa-ti fie de ajutor. Se pare ca acolo ti-am zis si eu acelasi lucru ca si cei de la firma ta. Oricum, ma bucur ca te-ai lamurit intr-un fel sau altul si daca pot sa te ajut cu ceva da-mi de stire
Cristina , ma bucur ca nu s-a intamplat nimic . E drept ca nu prea scriu in ultima vreme dar va citesc si asteptam sa vad ce veste dai azi .Ai grija la oboseala si nervi , le vad ca si in cazul meu produc aceleasi simptome: burtica se intareste si ma doare impreuna cu tot spatele.

Acum va pup pe toate

Mio 17+
quote]Originally posted by marair

Dragele mele, va invidiez ca stati la taclale asa de mult timp.Eu nu folosesc netul acasa, la servciu il am, dar nu am timp sa-l deschid cateodata.Am intrat in mod special sa-i multumesc lui MIOpentru cat a fost de draguta cu mine.Mio, m-au lamurit cei de la servciu.Din nefericire, s-a ceeat o portita in CCM prin care ie isi sustin punctul de veder.Nu am ce face...asta e .In rest, burtica mea creste, luni mergem la eco morfologica de 14 saptamani si mi-am vazut bebebul sapt trecuta cum dansa.E supe tare.Pupici!Ma duc pe plantatie!
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Dolores, eu stau in Dr Taberei. Si tu? suntem vecine??

pupici
Amalia14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

serbus fetelor,
m-am apucat azi si am facut lista sarbatoritilor din iunie ... mama Doamne sunteti toate nascute in iunie? Facem chef luna asta, nu gluma.

Raluca_u bravo mama, ai vzut ca ai reusit sa mananci? Nu e necesar sa fie super multa mancare ... este bine si mai putin si mai des, numai sa ai ceva in stomac sa nu macine in gol. Incercati sa diversificati mancarea cat mai mult, sa nu va plictisesca vre-una. Mute legume si fructe. Nu mai stiu cine spunea ca daca mananci pe zi 5 legume sau fructe ... e suficient si bebele isi ia din ele ce-i trebuieste.
ruxandra_sb stai calma, trebuie o simpla foaie, facuta chiar si de mana in care le aduci la cunostiinta ca esti insarcinata. Atata tot.
dolores ai reusit. Bravo. Acum plang eu al meu filmuletz nu e cu sonor, dar oricum eco lu tanti a mea nu e asa performant si nu se aud bataile inimioareai.
TIP pentru data viitoare: lasati-o pe dr. sa-si faca toate masuratorile, cand s-o saturat sa tina aparatul pe loc fara sa-l miste si sotul tau sa filmeze - nu e deloc interesant ce masuratori o facut ea pe filmuletz - fiind prea mic scrisul. Asa ... o si oprit cadrul si normal ca bebe tau nu e miscaretz daca din 1 minut de filmare .. jumate e cadru oprit. Dupa ce si-a terminat treaba ... poate sa-si mai fure din timpul ei 2 minute sa va faca si voua placerea.
dar celalalte filmuletze nu merita puse, in unul e stop cadru si dr . imi explica ceva, iar in restul mi se vad shuncile si zau ca nu le-as pune pe net.
denumirea am pus-o asa cum pui orice link. Apoi am copiat-o la semnatura din profilul personal.
un link il pui asa:
(url="aici scrii link-ul")BB zbenguit(/urll) DAR - inlocuiesti parantezele rotunde cu drepte - altfel nu iasa nimic. Poti da vizualizare sa vezi ce ai facut.
Faza asta cu scrisul link-urilor e cam la fel cu cea de scriere colorata ... numai ca intre paranteze nu e culoarea ci cuvantul "url".

Eu mai iau 2 utrogestan pe zi pana saptamana viitoare dupa cre trebuie sa trec pe unul si ma voi opri la finele lunii iunie. Acid folic mai iau pana l finele lui iunie dar numai din 2 in 2 zile.
asiza merci.
almo felicitari pentru triplu test.
roxana c. eu voi face testul abia in saptamana 21 ... deci habar n-am daca e bine sau nu ... dar asa mi-a spus dr. mea.

Na fetelor cam atat si mai vb. Poate mai revin spre seara nitel.
Va pe toate.


Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


unde anume in Dr. Taberei. inseamna ca suntem vecine si in viitorul apropia vom putea iesi cu bebelusii in parc la Mighiorosh.

quote:
Originally posted by ama.lia

Dolores, eu stau in Dr Taberei. Si tu? suntem vecine??

pupici
Amalia14+



dolores 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

pai nu am oprit-o sa-si faca masuratorile si chiar o sa-i zic sa opreasca putin aparatul pentru a-l vedea pe bebe cum danseaza. si cand tine aparatul pe burta fara sa-l miste , sotzul meu sa filmeze, nu?am inteles bine?

te pup si merci pentru sfaturi


dolores ai reusit. Bravo. Acum plang eu al meu filmuletz nu e cu sonor, dar oricum eco lu tanti a mea nu e asa performant si nu se aud bataile inimioareai.
TIP pentru data viitoare: lasati-o pe dr. sa-si faca toate masuratorile, cand s-o saturat sa tina aparatul pe loc fara sa-l miste si sotul tau sa filmeze - nu e deloc interesant ce masuratori o facut ea pe filmuletz - fiind prea mic scrisul. Asa ... o si oprit cadrul si normal ca bebe tau nu e miscaretz daca din 1 minut de filmare .. jumate e cadru oprit. Dupa ce si-a terminat treaba ... poate sa-si mai fure din timpul ei 2 minute sa va faca si voua placerea.
dar celalalte filmuletze nu merita puse, in unul e stop cadru si dr . imi explica ceva, iar in restul mi se vad shuncile si zau ca nu le-as pune pe net.
denumirea am pus-o asa cum pui orice link. Apoi am copiat-o la semnatura din profilul personal.
un link il pui asa:
(url="aici scrii link-ul")BB zbenguit(/urll) DAR - inlocuiesti parantezele rotunde cu drepte - altfel nu iasa nimic. Poti da vizualizare sa vezi ce ai facut.
Faza asta cu scrisul link-urilor e cam la fel cu cea de scriere colorata ... numai ca intre paranteze nu e culoarea ci cuvantul "url".

Eu mai iau 2 utrogestan pe zi pana saptamana viitoare dupa cre trebuie sa trec pe unul si ma voi opri la finele lunii iunie. Acid folic mai iau pana l finele lui iunie dar numai din 2 in 2 zile.
asiza merci.
almo felicitari pentru triplu test.
roxana c. eu voi face testul abia in saptamana 21 ... deci habar n-am daca e bine sau nu ... dar asa mi-a spus dr. mea.

Na fetelor cam atat si mai vb. Poate mai revin spre seara nitel.
Va pe toate.


Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit
[/quote]

dolores 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

mai e cineva din Dr. Taberei?

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

Miro draga mea, cred ca am reusit...iupiiiiiiiiiiiiiii

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna seara, fetelor!
Mersi pentru pupici, atat pt cei pentru mine, cat si pt cei pentru Iasmina. Da, intr-adevar, kaveh al meu a vazut pe pielea lui azi cum e sa ai grija de copil, asa ca a jurat ca nu imi mai cere sa vin la firma,ca a zis el, ce am eu acasa, e mult mai mult decat isi inchipuia el.Asa ca o sa trebuiasca doar sa imi aduca el actele, sa le fac de acasa. Azi am fost la shopping, mi-am cumparat iar o pereche de pantaloni army si un top pentru gravidute. Si sa nu uit, o pijama super draguta, si o jucarie cantareata pentru cea mica, in contul zilei de maine.
Sa stiti ca ma simt mult mai bine, mai ales ca azi am fost pe afara toata ziua. E chiar bine sa fii graviduta.
Acum va pupacesc pe toate,sa aveti o noapte buna, si vise frumoase, si va mai dau cate un pup la toate pentru maine, ca doar e ziua copiilor.
Somnic usor!

14+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Offff,chiar imi lipsiti...!Cum sa fac daca la plaja nu am internet?Astept sa vin acasa si va citesc ,maninc si apoi dus si nani!Adica....,voi chiar sinteti importante,nu gluma.Acum este deja tirziu si nici nu stiu cum sa incep.Eu te cam inteleg CRISTINA,deoarece am inceput sa simt ca nu mai vreau sa merg acolo sa-l ajut pe sotul meu pt ca mai sint si "altii"care nu stiu ce inseamna bun simt sau curatenie.Sotul meu este foarte bine crescut si nu vrea sa deranjeze asa...cum ar trebui sau sa faca observatii si prefera sa taca si sa faca el.Eu sint altfel,sint foarte corecta si astept si de la ceilalti acelasi lucru.Azi am simtit ca eu n-am sa pot sa stau prea mult acolo pentru ca ar insemna sa tac si eu cum zice el si sa ma consum in interior ...,dar nu mi-este felul.Eu spun verde in fata ce cred.El mai rusinos asa..."lasa mai iubita mea ca o sa fie bine" si toata lumea danseaza in capul lui ca el este bun.Deci i-am spus azi ca eu am sa vin in vizita si n-am sa mai spal pe jos si pahare si toate cele ,iar angajatele sa stea la soare cu tigarea si cu berea!!!Da,de-asta am inebunit azi si de acum am sa ma ocup de un magazin dragut dar nu stiu daca o sa fiu asa satisfacuta ,cind o sa ma duc pe la el sa vad altceva...sa ma apuce crizele.Un lucru este sigur,am sa fiu mai linistita si de-asta am nevoie acum.Sa se descurce el cu restul.In rest ,tot azi realizam ca l-am cam neglijat pe bebe si n-am mai vorbi cu el,mai da din picioruse din cind in cind si este foarte cuminte.DOLORES,mie sa stii ca mi-a placut si filmuletul tau si cred ca exagerezi cu "cumintelul",saracu'bebe poate dormea sau poate era obosit.Cine zice ca el trebuie sa miste non-stop.Apropos,eu la noua saptamini cind am fost la eco,l-am vazut pe bebe probabil dormind.Cum arata el in poza asa arata si live,adica nu se misca.Stai linistita ca este bine sigurrrrr!Fetelor,va rog sa ma scuzati ca am exagerat cu o problema diferita de subiectele nostre zilnice...,dar am simtit nevoia sa vorbesc acum.Mai devreme ma certam singura prin casa incercind sa schimb ceva.

Sper ca nu v-am plictisit si va doresc numai bine,aveti grija de bebei si de voi .
Va pup
Somn usor

dandusa 17+

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dandusa2002/album?.dir=/976bscd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Bravo dolores ai vazut ca nu fu greu? Si DA. ai inteles bine, sa faca o pauza de 1 minut timp in care tine nemiscat aparatul pe burtika ta - a.i. sa filmeze sotul exact miscarile lui BB cumintzel.

Cristina ma bucur ca te simti mai bine. Nu tiu cat vei rezista tu departe de firma ... dar asa o escapada, doua pe saptamana nu ti-ar strica.

Fetelor .. voiam a va intreb cum stati cu parul, unghile, si mai ales parul de pe picioare?
La mine e cam asa:
- podoaba capilara pica si inainte ... dar acum ma dispera cat pică.
- unghile ma dispera cat de repede cresc, tot la 2 saptamani tre sa le tund ca nu mai pot tasta la calculator ... etc.
- pe picioae eram cam spâna ... cu tri floace pi metru - ma scuzati pt limbaj ... dar acum tot la saptamana tre sa ma depilez.

Al meu zice ca am prea multi hormoni masculini in mine si ca de aia. Deci dragelor ... numai semne ca fac baiat am.
Abia astept ziua de 13 iunie cand merem iar la eco.
V-am pupat si somn usor la toate.



Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput