Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

eu beau o cafelutza cu lapte pentru ca ma doare rau capul...si avand si tensiune mica o sa ma simt mai bine.....va pup

dolores 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Dolores, stiu cum e cu durerile astea de cap, tocmai au inceput si la mine, de unde , inainte, chiar ma consideram norocoasa ca nu am parte de asa ceva.
Nu-ti mai fa atatea griji ca bebelul tau nu se zbenguia ca cel al lui Miro,poate in momentul ala nu avea el/ea chef, pur si simplu,sau poate se pregatea de nani.Glumeam....
daca totul e in parametri,si bebe a crescut bine, nu ai de ce sa-ti faci griji. Ca daca nu se agita el acum prea tare, nu-ti fa griji, ca ai sa vezi tu ce-o sa-ti faca mai tarziu, de-o sa-ti vezi burtica miscandu-se in toate partile. Iar dupa ce se naste, ai sa vezi tu zbenguiala,ca doar din cauza zbenguielii mi-a venit ieri sa mor de frica. Iasmina avea chef de panarama numai noaptea, cand era in burtica, si imi faceam si eu o groaza de probleme, ....ca daca nu misca suficient,ca daca e ceva in neregula cu ea.....Si radeau doctorii de mine. Iar acum, nu-ti poti inchipui ce energie are in ea, si cat de mult incearca, si mai si reuseste, sa ma mentina in forma fizica.Te pup, si lasa grijile intr-o parte.


14+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

ei iata si o veste buna.

Bravo Cristina!!! ma bucur mult ca sunteti in regula si o pentru sotul tau ca are grija de tine. bravo voua. Stai cumintica si nu te mai stresa si totul va fi bine. Hai ca te mai incurajez si eu nitel ... nu mai e mult pana in 12. Si eu am intalnirea cu dr. in 13 .. deci ne tinem de manutze pana atunci. Pupici si la Iasmina sa nu mai supere mamicu.
marair noi te mai asteptam ... chiar si asa rar cand mai poti. Ai grija sa nu te extenuezi colo pe plantatie.
asiza stiu ca s-a mai discutat asta ... daca nu stii nu-i bai .. ma apuc io sa rasfoiesc din trecut si am sa aflu ... dar pana atunci poate ma luminezi:
ce teste implica triplu test? Mie dr. mea mi-a dat numai AFP seric de facut .. .si stiu ca mai sunt doua. Poti sa mi le spui te rog?
Vreau sa fac si celalalte doua ... asa pe cont propriu, plus TSH-ul pentru tiroida. Mercic.
dolores azi iei tu bătăitză. Nu mai fa comparatii. Cum noi nu suntem la fel ... nici bebeii nostri nu pot fi la fel. Poate ca abia s-o trezit micutzul si tu te plangi de el. Vrei sa-l superi?
Si eu am 4 filmuletze cu el ... in celalalte nu se misca atat. Normal ca l-am pus pe cel mai miscatez, nu?
Asa ... zici ca te-ai inscris ... OK. Du-te inapoi pe site si sus vezi mai multe link-uri: home, join, upgrade, upload.
Tu te duci la upload si dai clik.
Se deschide o fereastra si te lasa sa atasezi 10 (filme sau poze), filmele nu au voie sa depaseasca 2 minute.
Mai jos trebuie completate user si parola ... dupa care dai clik pe butonul de jos upload.
Cand termina ... iti scrie undeva noul tau link este .... http://www.dropshots.com/ (si apoi userul tau).
Pricipit? Hai incearca.
simo29 te mai astetam, bravo ca rezolvasi treburile personale cu probleme.

Gata ca tre sa fug la lucru.
Va pup pe toate si mai vb.



Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

buna fetelor

Miro vad ca esti pusa pe treaba. bravo tie ca ne pui la punct. eu de frica bataitzei am mancat ieri de 3 ori si azi o data si ma duc imediat sa mai pap ceva. ce draga imi esti. acum imi iau de mancare si stau si va citesc si parca nu sunt singura si mananc cu voi.

Cristina ce ma bucur ca totul a trecut cu bine. multa sanatate si grija in continuare.

maine iau rezultatul de la triplu test. da Doamne sa fie totul bine!!!

Ieri am avut mai multe proiecte de definitivat ca vine vara si am stat mai tata ziua la calculator asa ca aseara nu ati fi vrut sa fiti langa mine - spatele si-a spus cuvantul. solutia a gasit-o ionut a facut un suport pentru laptop sa il pun in pat langa mine si acolo stau mai bine.

la 6 merg la aquagim, vine cineva?

va pup pe toate si aveti grija de burtici.

Raluca 16+ si bebelina in burtica

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buuuna!

Fetelor, ieri am murit de ras: sora mea (insarcinata in 7 luni) a venit in vizita si bebelina se misca intr-una. Al meu nu-i mai pusese mana pe burtik pana acum, ca n-a mai prins-o asa miscareata, drept pt care ieri, hop si el. Fetelor, i-a tras aia mica un sut / pumn / calcai (???) in mana de ne-a apucat pe toti rasul, ca s-a speriat, el isi imagina ca se simte muult mai usor:)

Raluca_u, as veni si eu la aqua gym, dar nu stiu ce sa fac: sa mai astept putin, sa se mareasca varsta sarcinii (maine intru in 11 sapt)...tie nu ti- teama de ciuperci? Ca inainte sa raman eu ma duceam des la innot, la bazin, dar eram doar eu si nu dadeam atat importanta (bine, nu am avut niciodata nimik)...dar acum, ca e si bb, nu stiu :(

Pupicei, Ingeras10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Ajutor !!

Tocmai am vorbit cu cineva de la departamenul personal (eu sunt pt scurt timp acasa, in medical) si mi-a zis ca pt anuntarea la "Oficiul ?? " trebuie sa aduc "carnetul gravidei" si nu stiu inca ce dosar de "sarcina si lehuzie"?!

Eu stiam ca in afara de anuntarea in scris+confirmarea de la medic a sarcinii nu mai am treaba cu cei de la job.

Aveti idee la ce se refera ???

Si ce treaba ar avea ei cu carnetul meu de gravida?? Astea nu-s informatii confidentiale ce tin de relatia medic-pacient ??

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

http://www.dropshots.com/dolores - e bebele meu cumintzel...un filmuletz cu sonor

dolores 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

am baut o cafea si acum ma simt mai bine.
da...posibil ca dormea...sau nu avea chef sa ne bage in seama bebele..cine stie..sper ca data viitoare sa fie mai vesel. ne-a aratat inimioara...a zis ca e ok...dar stii cum e, tot iti faci griji si iti pui o mie de intrebari...nu mai tin minte cine zicea ca la 9 saptamani bebelina ei era foarte agitata si vesela...si al meu la aproape 14 saptamani...in fine...oricum iti multumesc pentru sprijin. conteaza sa stii ca cineva e langa tine chiar si cu un sfat

pupici

quote:
Originally posted by cristina1974

Dolores, stiu cum e cu durerile astea de cap, tocmai au inceput si la mine, de unde , inainte, chiar ma consideram norocoasa ca nu am parte de asa ceva.
Nu-ti mai fa atatea griji ca bebelul tau nu se zbenguia ca cel al lui Miro,poate in momentul ala nu avea el/ea chef, pur si simplu,sau poate se pregatea de nani.Glumeam....
daca totul e in parametri,si bebe a crescut bine, nu ai de ce sa-ti faci griji. Ca daca nu se agita el acum prea tare, nu-ti fa griji, ca ai sa vezi tu ce-o sa-ti faca mai tarziu, de-o sa-ti vezi burtica miscandu-se in toate partile. Iar dupa ce se naste, ai sa vezi tu zbenguiala,ca doar din cauza zbenguielii mi-a venit ieri sa mor de frica. Iasmina avea chef de panarama numai noaptea, cand era in burtica, si imi faceam si eu o groaza de probleme, ....ca daca nu misca suficient,ca daca e ceva in neregula cu ea.....Si radeau doctorii de mine. Iar acum, nu-ti poti inchipui ce energie are in ea, si cat de mult incearca, si mai si reuseste, sa ma mentina in forma fizica.Te pup, si lasa grijile intr-o parte.


14+

cristina



dolores 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

Miro....sper ca se poate viziona filmuletzul...dar tu cum ai facut sa apara denumirea de BBzbenguit?nu ne arati si celalalte filmuletze..poate asa ma voi linisti si eu...asa e ...poate ca era somnoros si nu avea chef sa iasa in evidenta....

te pupacesc si merci pentru sfaturi...ca te simt ca o mamica grijulie.


dolores 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

si apropo...am fost la KIDEX...si am cumparat un body galben...frumos foc...cam saracutz targul dar cu siguranta daca veti merge nu o sa plecati cu mana goala....v-am pupat

dolores 13+

Mergi la inceput