FIV 76

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

acu venii acasa serbanicooo acu terminai treaba!!!
trecui doar sa va raspund..sunt rupta ..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Te pupic Liana si noapte buna!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

multumesc serbanicooo

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Liliana, la fel ca si celelalte fete te sfatuiesc sa perseverezi, este posibil ca in toamna sa prinzi un moment propice, mai ales daca urmezi si un tratament naturist inainte... am gasit prima ta postare pe forum si m-am lamurit cu problema care ma interesa in legatura cu lipsa ovocitelor (de fapt si pentru tine a fost perfect justificata ingrijorarea de atunci) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22465&SearchTerms=FSH

Cicina, scuze pt intrebare, dar crezi intr-adevar ca o IAD este mai eficienta decat un FIV in cazul tau? Sa stii ca la giulesti se poate face IAD. In legatura cu donarea de ovocite, eu cred ca trebuie sa suni si sa te programezi cat mai repede, exista niste liste de asteptare pt femeile care apeleaza la aceasta... Citeste subiectul acesta: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70310


*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

banuiesc ca se da acordul scris al sotilor si in cazul donatoarei si in cazul celei care primeste, nu ?
adik este musai, nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.
N-am putut sa intru in ultimele 2 zile,asa ca voi incerca sa scriu repede ce si cum, ca sa n-am surpriza ca-mi cade netul iar.
MRL, imi pare tare rau ptr ce ti s-a intamplat! asta se poate intampla oricui si e foarte dezamagitor! ma bucur ca esti optimista si poti trece peste aceasta intamplare nefericita! data viitoare o sa fie bine!]
Iliuta, iubita, sunt sigura ca vei reusi si iti tin pumnii sa fie bine! imi inchipui ce simti tu, dar important e ca e parte din sotul tau si va creste in burtica ta, asta conteaza cel mai mult in toata procedura!
Va multumesc inca o data ca sunteti alaturi de mine, dar deocamdata voi sunteti mai optimiste in privinta mea decat sunt eu! ca sa va zic si de ce : m-a mancat undeva si mi-am luat un test ieri; l-am facut dimineata si bineintels, a iesit negativ! dupa o mica repriza de plans, am tras concluzia ca am facut o prostie si acum incerc sa nu ma mai gandesc la rezultat pana joi. Ce-o fi, o fi! asta e! mi-a zis o tipa care e farmacista ca testele de urina in cazul asta nu prea ies ptr ca sunt influentate de progesteronul en-gros pe care-l iau si ca ptr unele teste e prea devreme ca sa poata arata ceva (a12a zi si am folosit Diaspot). Asa sa fie??? sau vroia doar sa ma consoleze?!
In fine, nu mai sunt asa optimista si incerc sa ma pregatesc si ptr un eventual esec, ca prea vedeam totul in roz!
Va pup pe toate si Moni,Puiramy, va tin pumnii in continuare!!!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Andicu cel mai sensibil test este clear blue. In alte teste nu am incredere.
Mie mi-a iesit in ziua 14 o fff vaga linie doi si era un betahcg f mare 300 ca erau doi, asa ca nu cred in testul facut.
BAfta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

Andicu, eu am avut ET pe 13 aprilie anul asta, pe 11 mai trebuia sa fac testul de sange beta HCG, nu am avut rabdare sa astept si pe 9 mai am facut un test de urina care a iesit clar negativ.Pe 11 m-am dus sa fac testul de sange convinsa ca nu este nimic.Deja ma resemnasem.Pe la ora 14,30 ma suna de la spital sa-mi spuna ca testul a iesit pozitiv si ca trebuie sa intru pe tratament de sustinere.Din pacate bucuria nu a durat decat 4 saptamani pentru ca sarcina s-a oprit in evolutie.
Deci, nu dispera, testul beta HCG este cel mai concludent. Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, va multumesc! mi-ati mai dat o farama de speranta!
Lucia, imi pare tare rau ptr ce ti s-a intamplat! ai aflat de ce s-a oprit sarcina din evolutie? sper din toata inima ca data viitoare sa devii mamica fara probleme!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

fetelor eu stau fff prost cu timpul in ultima vreme dar incerc macar sa va citesc daca nu am timp si de scris...

MRL imi pare rau ,sincer....cuvintele sunt de prisos,dar trebuie sa traim cu speranta!

CICINA acel sot care te-a lasat sigur nu te-a meritat....am ramas uimita cand am citit mesajul tau....imi pare rau!

va pup pe toate fetele luptatoare si va doresc ce-mi doresc si mie....sausau

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput