FIV 76

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Cecilia, ce inseamna IAD,si cum se procedeaza.
Avalon, mult succes cu Fiv-ul, important e sa nu disperi si sa nu te stresezi, ca totul va merge ca pe roate.
Craioveanco,ridica moralul fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Cine ma lamureste si pe mine ce inseamna ICSI? Dar IUI? De restul am mai auzit eu....ba chiar si facut:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Kitta-ICSI-injectie intra citoplasmatica,adica un super lenes se introduce direct in ovocit ca sa fie sigur ca il fecundeaza.Si IUI-inseminare intrauterina cu sperma sotului sau IAD cu sperma de la donator.Sper ca te-am lamurit.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Dar pentru a face IAD care e procedura?si cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Moniland, iti tin pumnii sa fie bine si asa o sa fie. Ai productie buna si trebuie sa fi increzatoare ca vei obtine ovocite bune si de calitate. Te pup si fara stres. Ma voi gandi la tine. Lasa in uram patania mea, la tine totul o sa fie bine.
Andicu, asteptam vestea buna cat de curand. Ma gandesc la tine ca de 1 iunie o sa fie o sarbatoare mare pentru tine.
Avalon, trebuie sa fi increzatoare in viitor. Ai sa vezi ca lucrurile vor reveni pe fagasul lor normal indiferent cat de lung este drumul. Sriu ca pentru unele dintre noi drumul se ingusteaza, dar ce conteaza. Trebuie sa luptam pana la capat indiferent de rezultate.
Crinuta71, nimeni nu se astepta la acest rezultat. Totul parea Ok la suprafata, dar inauntru era buba. Pacat ca nu exista nici o metoda de depistare a foliculilor care nu contin ovocite decat aceasta procedura PUNCTIE.
Liana, te pup dulce si sa sti ca te-am prin de manuta. Este calda ca sufletul tau. Dar sa nu ti butoiul ala prea mult la tine, io zic sa-l trimniti undeva departe, departe sa nu mai cada nici o fatuca inauntrul lui. Finuta mea este o scumpica cu ochi albastri, chiar radeam cu finii nostri ca singurul care are ochii albastri este nasul (adica sotul).
Denisa73, medamaya1, zisaCami, teli, nucutza, adhnana, ceciserban va trimit pupici dulci
Puiramy, cristinici sigur o sa ne vedem la Giulesti, o sa fug de scaribici si tot vin la voi.
Lachi, adevarul este ca si pe dr i-am lasat muti, iar acestia m-au lasat pe mine fara grai cand mi-au dat vestea. Viata ne face cateodata niste farse de nici noi nu mai stim pe unde sa o apucam.
Ingeras, pupicei dulci pe burtica. Pana in toamna o sa incerc si o sa sper ca poate o sa prind un folicul bun daca nu, o sa trec din nou la atac.
ginuta, un pupic dulce pe burtica si pe obrajorii tai
Cicina, imi pare tare rau ca ai trecut prin clipe groaznice. Stiu cum este sa primesti o lovitura grea acolo unde te doare, acolo unde sperai ca totul o sa fie bine dar din fericire pentru mine am familia langa mine. Daca la voi nu se fac FIV-uri dupa o anumita varsta , poate incerci in Romania. Am citit ca ai facut 3 fiv-uri in care nu ai obtinut nici un ovocit. Dupa primul fiv cu punctie oarba dr. de acolo nu tia-u dat sa faci teste genetice? Pupicei
Smita, avalon anul trecut in ianuarie am avut FSH 14 si ceva iar anul asta tot in ianuarie cand m-am apucat de analizele pt FIV am avut FSH-ul 7 si ceva. Analiza am facut-o in ziua 3 de CM.
Fetelor, va pup dulce pe toate si va tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

MRL, nu am mai intrat decat sporadic in ultimele zile ...
Te rog sa depasesti cu optimism momentul pt. ca nu este un verdicct pe termen lung

Eu am observat urmatoarele, ca Dumnezeu ne ofera lectii sa ne amintim cine este El. Si El iti trimite ceea ce ceri, atunci cand vrea El. Noi ne strecuram si vrem sa ne luam singure darul deja pregatit, dar el ca un tata iubitor si dojenitor ni-l da atunci cand nu ne asteptam pt. a I se vedea si recunoaste puterea.

Vei avea copilul tau, atunci cand te vei astepta mai putin si atunci cand vei crede ca totul a luat sfasit.
Poate ca asa si este drept.
Fii sigura ca se va intampla. El stie ce este mai bine pt. noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Nu am mai intrat de ceva timp si abia acum am vazut ce i s-a intamplat lui MRL........Draga mea ai tot respectul meu, si cred ca nu mai are nici un rost sa-ti zic ca-mi pare rau.. Din cate ai scris ai un sot minunat.Si despre al meu pot zice acelasi lucru. Mie imi zice ca pentru el nu conteaza copii, ci eu(ca eu sunt copilul lui). Cat despre donare de ovocite.....asta e singura mea sansa de a face Fiv...dupa ce am ramas la 21 de ani fara ovare..sotul meu nu mi-a zis niciodata nu. Acum sunt pe o lista de asteptare si sper ca cel tarziu pana la sfarsitul lui noiembrie sa ajung sa-l fac. Sotul meu zice ca daca asta ma face pe mine fericita, el nu are absolut nici o problema, SI SA NU CREZI CA NU MA DOARE CAND MA GANDESC CA NU VA FI CU OVULELE MELE, DAR CEL PUTIN VA FI A SOTULUI MEU.
Eu te pup dulce si-ti doresc multa bafta ib continuare. Cand va da D-zeu vei reusi. Stii tu.......nu e cand vrem noi...eu una stiu ca vreau un copil si nu voi renunta pana nu-l voi avea..prin Fiv, sau adoptat, va fi copilul meu.

Cicina, sotul care te-a lasat nu te merita. Mai bine ca nu mai e cu tine.La 44 de ani nu ai de ce sa renunti. Aici in Sapania se face Fiv cu ovule donate pana la 50 si ceva de ani. Fara nicio problema. Daca vrei o sa-ti dau informatii despre clinica unde merg eu.

Puiramy , toata bafta din lume.

Andicule, te astept joi cu vestea cea mare



http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

MRL ..butoiul l'a ascuns grasu bine..nici io nu stiu unde e
serbanicooo sunt aci cu pumnii stransii!!!

va pupacesc pe toate!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Liana nici tu nu dormi la ora asta?

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Bai soro vecina de apartament e gravida a doua oara si nici nu vrea sa auda de bebe si mie imi vine sa mor de ciuda nu alta ca am facut tot posibilul si nica nica!Pacat ca nu poate sa-l transfere la mine daca tot nu-l vrea.
Transfer de ET de la una la alta nu merge?
Hai ca ma culc olteanco ca am luat-o razna deja!Te pupa o alta olteanca dar asta-i de la CLUJ frate!

cecilia

Mergi la inceput