Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

Am intins si eu rufele. Acum stau cu Ayenus in brate.
SIMO, super faza din autobuz! Cred ca e ok ca ii dai portocala, si eu cred ca o sa ii dau lui Ayan ca e cam constipat. Pediatra a zis ca sa nu ii dam ca e acida si Gabi vrea sa o ascultam. Cred ca depinde de copil, daca ea papa inseamna ca e ok.
GIOVA, cat costa rochia? Ca nu am fost pe faza.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by alina80
GIOVA, cat costa rochia? Ca nu am fost pe faza.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan



440 euro si am dat un avans de 100 euro.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

GIOVA, nu e scumpa, ca e foarte misto!
Vrem si noi sa ii luam lui Ayan centru de activitate, care ziceti ca e misto? Cel mai mult mi-a placut a lui BEE, dar costa mult. Si parca vad ca nu-l incanta pe Ayan daca nu intru si eu cu el acolo.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LA MULTI ANI ANGELITO CEL VOINIC SI ANITA CEA FRUMOASA,SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!
pe aici...am venit de la munca si in pauza de muls,mi-am bagat nasul.,ca sa ma plang un pic bineinteles.dani continua cu somn agitat,iar eu la fel pe langa el...plus durerile insuportabile de la fisura anala,ca-mi vine sa plang...iulian si-a scos o masea ca nu mai putea e dureri si acum e si mai rau,il doare cu ureche cu tot,si nu a mancat de ieri dimineata.
in rest,totul bine si frumos
pup fetele
aaaaaa,n-am prins faza din urma,dar intreb si eu ca sa ma dumiresc:TEOLINDA ESTI???????

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mirela vai de voi, saracii. Intreaga fam. cu dureri.cate un pt. fiecare. poate trece.
Liliana nu e . zicea si ea ce si-ar dori.
Alina nu e scumpa, e chiar foarte ieftina, in comparatie cu ce preturi am vazut la Demetrios si Agnes Toma.
nu stiu daca merita banii, centrul meu sta in colt la sufra. Marco nu se joaca cu el.Acum voi decideti, dar eu stiu clar ca nu mai vede nimic Marco pana mai incolo.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

MIRELA, cand mergi si tu la doctor cu fisura anala? Trebuie sa faci ceva! TEOLINDA nu este gravi, vorbea asa in perspectiva. Nasol ca il doare si pe sotul tau maseaua acum. Mai pune poze cu fratelo grasunel.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Mirela, tu cu fisura, Dani cu colicii, iar Iulian cu maseaua. Ufff, cred ca tie iti este cel mai greu. sa rezisti. Tot e bine ca e mama ta acolo.
Alina, pai sa stii ca si locul meu e in piscina, langa fiica-mea. In general o las pe jumate desfacuta (se scot cele 2 jumatati de cerc) si o bag acolo pe Ana intinsa. Si ea se rasuceste evident pe burta si se apuca de tot ce-i pica-n mana. Si daca e nervoasa ma bag si eu cu ea sub barele alea, doar doar s-o mai inveseli.
Eu am mutat-o pe fata la "subsol". Adica la patul meu de lemn a trebuit sa cobor gratarul si salteaua ca gaza nu mai avea stare si vedeam ba capuztul, ba piciorul peste pat. Mi-a fost prea frica sa nu se faca fortoasa dintr-o data, mai ales acum ca doarme singura in camera.
Giova, faina rochia (ti-am mai zis), dar la banii aia, cred ca ramaneam nemaritata. DAr in definitiv, odata te mariti prima data, asa ca merita! A mea a fot 7 mil jumate si a fost cumparata dintr-un magazin scumpicel cu rochii faine. M-am si mirat de pret (a fost redus ca era in perioada targului de nunti). Ce sa mai spun, ca RAdu abia a putut fi convins sa-si ia cravata si camasa noua. De costum nici gand. Noi am facut nunta si botezul din salarii si numai de datorii nu ne mai ardea noua. Si acum am bani pusi deoparte pentru ceva.
Marait copil am avut azi. Nimic nu-i e pe plac. Nu mai stiu ce sa ma fac cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Irinatunza bine ati venit!!!
mai tarziu te trece seful al mare pe lista.
Bee nici eu nu-l conving pe Clau sa-si faca un anumit costum, de la Dinasty, e drept ca e pt. mire, pe urma nu-l mai poate purta.
Rochia mi s-a parut ieftina in comparatie cu altele si calitatea lor. in Buc. ai mai multe posibilitati, aici prea putine.O data ma marit- SPER si de aceea.

plec sa-mi hranesc piscotul, care e si el marait, si pe urma o taiem in oras, sa-l las cu tati 15 min. cat stau eu la solar.
deseara voi fi pe net, caci al meu e la birou.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

IRINUTZA, bine ai venit! De ce nu ai mai scris pana acum daca zici ca nu cunosti de mult? Pupicei!
GIOVA, bronzare placuta!

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

BEE, e bine ca voi aveti zile de maraiala. Noi suntem maraiti in fiecare zi. Si eu ma gandesc serios cum sa stau si eu in centrul de activitate, ca altfel degeaba il luam.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput