Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Denisa a luat bine Emma in 2 sapt.
Liliana pofta buna. Mananca foarte frumos si nu-si baga mainile, dar pe mine ma distreaza cum isi face greata. asta de fiecare data cand ii dau piureuri sau branzica. atunci stiu ca nu mai vrea si-i dau laptic.
fug la piata, revin.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

GIOVA, tare filmuletul. Si sa stii ca seamana leit cu tine Marcolino! Ma bucur ca ti-au placut pozicile.
BEE, asa si Ayan, si afara ar vrea in brate. De marait cred ca nici el nu stie de ce se maraie, dar eu! Mai nou cred ca se plictiseste si in brate, o crede ca pot sa fac ceva mai misto decat asta. Chiar ca ar trebui sa facem un club al mamicilor cu bebelinii in brate in continuu. Cred ca si MIRELA intra cu noi.
TEOLINDA, papanasul tau parca era cumintel sau mi se pare mie? De mancat si eu sunt super infometata acum, dar mananca Ayan acum. Si bineinteles ca rar ma lasa sa mananc fara sa inghit nemestecat ca sa termin mai repede si sa il iau in brate ca plange. Acum am spalat doua masini de rufe, sa vedem cum le intind.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

TEOLINDA, gogosica vrei? Eu zic ca nu mai fac alt bebe, dar daca ma razgandesc as vrea tot un baiat, ca sa se joace cu Ayan. Eu am un frate si nu prea am avut treaba unul cu altul, trebuie sa ai niste chestii in comun.

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Gio-papa frumso MArco totusi, si Emmei ii palce cartof simplu si cu morcov si patrunhjel si eu nu incerc mai mult de 3 legume maxim la o masa, de fapt eu nu ma grabesc f. tare cu dievrsificarea, ca e mica si nua re sens, duap 6 luni sa treaca pe mai multe chestii si inc aii palc elapticu si simplu sicu cereale mult, de ex acuam a papt 40 gr de cartof cu morcovel si un avrf dde sare si a bagat 160 lapet cu un pic de cereale- asa ca vad ca ii prieste inca asa, eu i-am introdus legume si cereale ca sa invetze cu lingutza.
Bee-Ana ce mai face, doarme singurica? CA si Emmei cred ca ii vor ies in curand dintzisorii ca baga tot in gura si se freaca si se vad puncte albe!
Mirelus- ce mai faci, Dani cum e?
ANAM- cum e sora Emmei, mai bine cu lapticul?
Merg sa bag si eu 1h de somnn ca doarme Emma!



Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

E mortal Marco! Ar fi mancat, dar n-ar fi mancat! Genial! Pupici frumosului Marco.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

ANASEBE, ce misto ca zice Tibi mama!!!!!!!!! Ayan zice meme deocamdata, eu astept! Cred ca fac pe mine cand o sa zica mama!

Alina si Ayan
Poze cu iubitul mic Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

La multi ani si din partea noastra sarbatoritilor zilei Angelos si Ana Teodora
Giova, misto pozele cu Marco, mai ales alea cu slapii, vad ca sta si el binisor in fundulet, Ioana inca tine capul la cutie dar in curand o sa participe la maraton
Cata imi pare rau ca Bia este bolnavioara si cu febra, pupici sa-i treaca raceala "calculatoristei"
AnaS felicitari, ai reusit sa-l inveti pe Tibi sa zica prima data mama.
teolinda felicitari si la cat mai multi ani fericiti

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Fetelor, ce mai faceti? Eu tocmai am venit din oras...mi s-a intamplat faza tare...in autobuz a insitat o tipa sa-mi dea locul, pe motiv de burta cred, eu am refuzat ce-am refuzat, dar daca tot a insistat a trebuit sa ma asez pana la urma. Ce era sa fac sa recunosc cu voce tare ca nu sunt insarcinata si ca asta e burta ramasa ca trofeu???? Asa ca profit si eu de avantajele de a fi femeie insarcinata in autobuzele din Bucuresti. Ironia este ca atunci cand chiar eram bortoasa nu se prea ridica nimeni. Macar acum sa-mi scot si eu parleala.
Noi ne luam avant pentru marea diversificare. Nu cred ca or sa fie probleme pt ca maimutzica mea este mancacioasa desi nu da pe dinafara cu greutatea. De dimineata i-am dat vreo 20 ml suc de porto indoit cu apa. O fi bine sa incep cu portocala???? Mie asa mi-a zis doctorita. Si cica sa incep sa bag si supica. Vad ca voi ati inceput cu cereale...
Cata, si mama mea a facut operatie la burta pentru hernie si i-au pus plasa. Acum vreo 2 ani parca. O ridica pe Clara fara probleme. Ce-i drep a ta este destul de grea...Multa sanatate.

L-am vazut si pe Marco ce haios mananca


poze Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna fetelor! Ne primiti si pe noi ? Suntem mamica Irina si fetita Sabina Maria care s-a nascut pe 23.02.2006, 49 cm si 2900 g la Maternitatea Cuza Voda din Iasi, dr Sebastian Slatineanu. Nu ne prea omorim nici noi cu papa , acum avem abia 4900 g la 3 luni si o saptamina, insa suntem sanatoasa si asta e important. Seamana cu mamica ei care are abia 50 kg.
Va citesc de multa, multa vreme cu foarte mare placere. Am vazut ca sunt si mamici din Iasi.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am venit si noi din piata, am mancat si eu, mi-a adormit bebeb, am spalat vase si acum stau pe forum.
La ora 20 tre sa fiu si la solar.
S-a dus Clau si a dat avansul pt. rochie, dar cica a vb. aia in Italia si numai pe 25 iulie vin rochiile .sper sa nu raman fara rochie si in prag de nunta sa caut inebunita prin tara.
Simo tare faza. Ti-ai castigat legitimatia in clubul burtoaselor, pe care le confunda lumea pe strada.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput