Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE ce sa zic,doar ca de vreo trei zile am inceput sa beau iar lapte.Chiar acu am baut o cana.De maine iar nu mai beau,sa vad.Ar fi chiar culmea sa fie iar asta cauza.Ca in rest nu i-am bagat in alimentatzie ceva nou!
NICOLE tu esti ? Pai Diana mea are acu la 5 luni 5700 kg si tot nu devin depresiva.Ia fi mai optimista,ca altfel o pui de -o salata si cu examenele! Pai normal ca-i mica e silueta ca tine si cu o luna mai mica decat celelalte doua gagici,nu? Plus ca e nascuta prematur...deci ar fi cu vreo 2 luni mai mica (daca am calculat bine )

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

FLORININI deci inca unul cu dintii Poate ca e mai lumina acum pana seara tarziu,nu poate fi asta?
NICOLE am uitat,ma ofer voluntara la chestia cu studiul ciocolatei.Mostre,ceva?Iti trimit adresa?

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna seara dragutelor!

Pana sa ma apuc de lecturat... ca iar am "romane" vroiam sa o incurajez pe Moni pt dintisorii Dianei sa iasa repede si fara dureri ca asta am vazut ca e problema, pe ultima pagina cat am reusit sa "bag si eu ochiul".
Nicole - raspundem la chestionare sa te ajutam cu cercetarea ... ca deh te credem ca ti-e greu si cu placintica mofturoasa.
BEE - pofta buna Anei cu bananele.
Silvi vad ca are si ea ceva probleme.. dar trebuie sa citesc din urma.
Anda - laptic cat mai multe luni pt raton.
Ioana se pare ca iar a avut show comic cu Razvanelul... asa caaa merg sa citesc.

Va pupicesc si noapte buna celor care merg deja la nani.Sper sa revin daca mai ramane cineva pe-aici!



LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI- papanasul meu sta bine cu somnul mai ales decand ne-am mutat la curte. Intre 20:30 si 21:30 e in lumea viselor. Cel mai batut in cuie este orarul de baie si anume NICIODATA mai tarziu de ora 20:00 ca nu ne mai intelegem cu el. Dupa baga laptic si nanic... pana dim la 7:30-8:30.

Nicole - mostrele pt mine da-le tot Monicai.. ca eu tocmai am probat un costum de baie cu "burta" si trebuie sa slabesc musai. Noroc ca plec la mare abia in septembrie si mai este timp.. cica.Asa ca... o sa dau iama in regimurile fetelor dar astept pozele alea promise cu "before" si "after"... Silvi sper ca nu ai uitat.


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Nico La faza cu chestionarele despre cioco ma bag si io! Caci doar sunt consumatoare. De mostre nu am nevoie, tocmai ne-a adus fina alor mei( care e culegatoare de capsuni in Spania) 3 borcane de 750 gr de Nutella. Poti conta pe noi.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu nu prea consum cioco pt ca imi place mai mult inghetata. Dar cioco alba e super. Tocmai am mancat jumatate de Milka alba cu crema Lemon si Green Tea, vineri.
AnaS- pofta buna la Nutella. N-am mai mancat creme d-astea de vreo 10 ani, cred. Mai bine iti aducea capsunica erau mai sanatoase.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Nicole, Dariucai. Gandeste-te ca nu numai ca s-a nascut mai repede, dar a fost si micuta. In rest n-ai avut chiar nici un bai cu ea, asa micuta cum e! A luat si mai bine in greutate decat Ana mea. Si stai sa-ti spun si tie si lui Ingrid, ce am auzit de la o doctorita cu multa experienta: "copii slabi sunt mai previzibili cand e vorba de imbolnaviri. Adica nu fac complicatii si se vindeca mai usor". Adica e de bine. Plus ca mie kinetoterapeutul imi spune mereu ca un copil mai slab (mai usor) o ia mai iute din loc decat unul mai gras (Irina, oricum Mario al tau e campion la motricitate, asa ca nu se pune problema).
Teolinda, voi in septembrie, dar eu in iunie la mare ce ma fac? Slabesc eu, dar prea incet! Si am fost si eu la Metro ca erau costume Jolidon, dar surpriza: nu se probeaza. PAi cum sa-l iau eu pe neprobate? Or fi ieftine, dar cate sa iau pana sa gasecs unul potrivit? Ufffffff. SI asa ultimul costum mi l-am luat acum 10 ani. Cred ca voi da acum o groaza de bani pe unul bun. CA numai la Triumph exista masuri pt mine (cupe E sau F). la papanash. Mai stii ce ziceam eu de fontanela cat o nuca mare? Offffffff, dupa ce Ana mea e clar pufoasa: adica usoara si grasimea nu cantarete mult, zilele astea cand n-a prea papat bine i s-a adancit fontanela si mi se pare ca e cat o nuca de cocos mai degraba.. Glumeam, dar cam amar. E mare rau de tot. Cred ca tot 3/4 cm a ramas. De asta iau eu mare in brate cu copil cu tot in iunie. Poate poate scapam de rahitimul asta care ne da tarcoale? Cate picaturi de Vigantol ii dai pana la urma?
VA mai spun odata Noapte buna! Desi poate nu plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Ioana ce mare e Razvanelu tau si ce scumpic.Imi place tare poza cu beat mort cad stanca...Face imediat 6 luni ce baietel mare
Beepai Ana ta puiuta incepe cu ritualul de noapte de la 7, asa incepe si David insa trage pe mine pana pe la 10 jumate 11. L-am pacalit in toate felurile, cu mancare ininte de spalare, cu mancare dupa, cu cereale, fare cereale si degeaba...ma tem sa nu fie insomnie bietul copil. Si apoi ma termina cu sculatul de dimineata ... totusi e bine ca mai adoarme in swinger pana pe la 10 cu pauze intre dar o face.
Nicolenu te mai necaji ca si eu am fost o slabanoaga de mica si nu am mancat lapte deloc ca mama mea era disperata...la 3 luni zice biata...mi-a dat sa mananc msncare...nu fructe sauu sucuri...cica zice "mancare de oameni mari...si nu ai murit"...si plus de asta nu dormeam noaptea, urlam...cum zicea bunica lui Ioana parca"copii cresc si daca ii pui sub pat".Pupici la mamicuta Nicole sa nu mai fie depresiva ca toate trec.
Moni nu cred ca e de la faptul ca e ziua mai lunga cred ca e si un pic alintat si ...rasfatat...tre sa iau maasuri...ca imi rupe mainile si spatele sa-l tot iau in brate...macar de ar fi bun la scaderea burtii,,,dar e ...pe gratis...







Florinini si David (13.01.2006)
Poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANASEBE
NICOLE vezi ce de ajutoare, inca un motiv sa nu intri in depresie
LINDA pune si tu poze inainte si dupa Esti tot cu lectura?
Eu nu pun,ca poate le confundati
Am plecat la baitza ca e plina !
Poate mai bag un ochi pe aici dupa.
Noapte buna celor ce trec la nani.

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am revenit si eu, caci pustiul meu face nazuri si nu vrea sa doarma.
Nico poate vrei sa vin la Buc. cu . pai tu nu aizu ca e ok, Daria cu kg? ai auzit cat are Di?
Si eu raspund la chestionare.
Liliana tocmai am gustat Milka de casre zici, nu-mi place. Cealalata cu maracuya sau cum ii zice e mai gustoasa, dupa placul meu.
Silvi stai linistita, ca nu e graba. la cat sunt de puturoasa....

Acum chiar ca plec, a adormit piciul si incepem vizionarea.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput