Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Bantui si io pe aici, ma duc sa hranesc pruncul.
SILVI, ma bucur mult ca mai pot sa alaptez, asta e mare lucru, sper sa ma tina cat mai mult. Ma apuc eu de diete dupa aia.
MONI, cred ca de la dinti plange Di saracuta, cica bebeii pot sa faca si diaree cand le dau dintii.
IOANA, ce-a crescut Razvanel, e frumusel foc, sa nu fie de deochi!

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de afara.
ne-am plimbarit, am fost la mititei, la cafeluta si acasa.
mama dar grele sunt abdomenele alea, se simte ca lucreaza muschii. daca m-ar tine tot asa, eu zic ca mai ard din grasime. sa vedem cat o tinea si minunea asta.
Daniela imi pare rau ca e mucioasa Ioana. sa-i treaca. acum ca ti-e barbatul plecat iti arde de noi angajari?
Moni micuta terorista. Daca calgelul nu e bun, mierea nici atat, sunt ceva medicamente homeopate pt. dintisori. cica sunt bune, dar nu stiu cum se numesc.
Ioana faina patania cu Razvan. pupicei la mancacios.
Mirela, Ana, Bee, Anda,Silvi, Alina, va merg sa-i fac baita, sa ma dusulesc si eu si pe urma ne uitam la Codul lui Da Vinci. azi l-am facut rost, deci ne auzim pe maine.
si noapte buna.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

March pune-i si cate 1/2 fiola de Vit C in ceiut in fiecare zi daca e viroza, mie asa mi-a zis doctorita si tot timpul ii dau cand simt ca se viruseaza, cate 3-4 zile la rand.
Ioana am vazut pozele cu Razvanel cu branula in manuta brrrrrrrrr ce nasol, bine ca a scapat saracutul si e bine acum, sa nu mai ajungeti niciodata asa.
Alain se tot chinuie sa adoarma dar nici gnd, credeam ca dupa baita o sa fie rupt dar vad ca si-a revenit din toropeala, merg si eu sa-l adorm si ma bag in pat si eu, noapte buna fetelor, sa domiti linistite, pupici,
Silvi si bebe Alain (19.01.2006)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA e mortal Razvan cum se relaxeaza Si ce moaca are prietenul lui Asa dormea si Diana pe spate cu manutzele in sus,dar acum de cand nu mai o pun in sac,doarme pe diagonala patului in fiecare noapte in alta pozitie Evident ,in nici un caz pe burta Ce mi-au placut pozele cu strabunicii,mi-e dor sa merg la tzara Si ce frumos e acolo in zona la tine ... Mi-a placut mult "traseul Bargaielor" ...Prundu Bargaului...Josenii Bargaului....si tot asa spre Campul Lung Moldovenesc si Vatra Dornei . Daca tin bine minte, ca am facut traseul cand aveam 12 ani! Sau la Ilva Mica...am dormit o noapte la cineva atunci. Am fost pe la toate manastirile din Moldova si dupa aia am coborat spre litoral,pentru 2 saptamani.Si ne-am intors prin Oltenia. Inauguram Dacia lui tati (era in 1982)...Ce vremuri! Acum ... Cine are bani n-are timp.Cine are timp n-are bani.Cine le are pe amandoua merge in Honolulu Si ghici cine n-are nici timp, nici bani?
ANDA Diana n-are diaree,chiar a facut cam gros de doua zile.

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Scuze Giova ca nu ti-am trimis PM cu regimul Monti dar azi a fost plostita rau de tot de la vreme si am stat cu beb incasa toata ziua, maine iti trimit, noapte buna si tuturor,
Silvi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Noapte buna Silvi si Giova.
Mai, am citit prin zona ca cica bebeii ar trebui sa se culcce cel tarziu la 21,la 6 luni.Cine respecta orarul?

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Hai c-am revenit. Matza mea a facut putin show in seara asta. Abia la 10 am reusit sa o adorm (sper sa nu se scoale inainte de 2 si daca tot a adormit tarziu, poate rateaza si ea ora de trezire 6 dimineata!).
Moni stiu ce zici tu ca nu-si freaca picioarele si nu se indoaie. Asa am zis si eu. Asha am ajuns eu Duminica inainte de 1 mai la Budimex la spital cu faze de genul: "fata mea are ceva, de 2 zile plange si e tare agitata non stop". Si cand colo s-au uitat alea la mine ca la urs: "colici doamna", eu "cum sa fie colici ca n-a mai avut de mult! NU-s colici" si a venit intrebarea finala: "de unde stiti ca nu sunt colici".. Pai nu facea cum imi aduceam eu aminte ca facea la colici.
Fetelor, de Calgel eu stiu ca tb folosit numai cand vezi clar gingia inflamata si rosie, altfel.........la ce sa fie eficient?
March, sper sa nu fie mai rau cu Ioana ta. Uffff virusi bantuitori. SI pe tata l-a lovit unul in nas si acum astept cu nerabdare (vorba vine) sa vad cine-l mai ia.
Ioana, lui Zambilici. Pikovit zici. Pai inseamna ca asta scrie si pe noi, desi eu am promis ca nu ma mai plang de apetitul Anei (ANA_BAnana, asa-i zicem noi mai nou de cand ar manca banane si cu kk-t scuzata fie-mi expresia).
Si eu va spun noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Sal,fete frumoase...
Hop si noi...
Crdeam ca numai eu sunt depresata tirgului..dar vad ca si Ingrid imi calca pe urme...
Fetelor,eu nu am mai intrat..pentru ca Daria ma dispera CU MINCATUL..
DUPA CE CA SUNTEM MITITELE...ACUM FACEM SI GREVA FOAMEI...

IN REST E VESELA TARE...VORBAREATA...JUCAUSA...Nu-i reprosez nimic...
Azi chiar si pe strada a fost vorbareata...
La aproape 4 luni..are abia 5500kg...
De doua zile..i-am bagat cereale...Surpriza?Nu mai papa lapte fara cereale...doar tzitzi..care mai este acolo...putintel..dar mai tragem de el...Ii dau cereale de orez..la recomandarea doctorei...
Papam si cu lingurita...ii plac tare de tot...
Dar lapte...abia daca papa 400-500 pe zi...
Dupa ce ca suntem mititele...asta ne mai lipsea..greva foamei...Offf..
Fete;or..credeti-ma ca nu exagerez...La intilnirea cu Bee si Cata...Daria parea tzintzarel pe linga Ana si Bia...
Colac peste pupaza..intru si in sesiune de simbata viitoare...o luna de zile..am pus-o....
Plus ca terbuie sa fac o cercetare de marketing...pe piata ciocolatei...cu chestionare...si tot tacimul..asa ca poate va chestioneaza ,a,a putintel in curind..despre ciocolata...
Cam asta facem noi...
Sunt in urma cu cititul...dar sper sa vin si eu la zi..ca tare mult imi lipsiti...
Am stat pe tusa sa nu va mai amarasc si pe voi cu ale mele...
Va pup dulce...Noptik buna...


Nicole si Daria Sofia
Dariuca la 3 luni jumate


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, noi in general respectam orarul cu pricina, fiindca asa vrea Ana. Cu ea dupa 7 nu prea ne mai intelegem, asta si fiindca e mult prea matinala si doarme tare putin ziua. Pai ea se trezeste la 6, mai atipeste uneori la 7 (putin de tot) si alteori la 9. Si apoi toata ziua o tine in reprize de somn tot la 2 ore cate 15-30 minute. raaaar doarme o ora legat si atunci in nici un caz nu in pat, ca in pat au crescut spini (la fel si-n carutz).
Giova, super rochia de sirena! Sper sa slabesti cat vrei tu (de fapt sa dai burta jos, ca in rest nu cred ca ai ce da jos).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Hai ca reusesc si eu sa mai citesc cate ceva....
Moni vad ca te procupa ora de somn a bebelusilor..pai sa-ti spun ce trag de caterva zile cu david ca nu vrea sa adoarma decat pe la 10 jumate -11 nu pot sa fac nimic de el pana atunci..a avut program fosrte frumos pana de vreo saptamana cand se culca pe la 8 jumate 9 si nu se mai trezea pana dimineata la 6-7 acum e ca .... As vrea si eu seara sa mai stau la tv cu sotul sau la comp. dar nu e cale....si am niste nervi. Eu tot mai sper sa-si revina dar cred ca nu va fi asa curand ca vad ca si el baleste la greu si manca pumnii de ii sunt rosii...si culmea il apuca mai mult seara

Florinini si David (13.01.2006)
Poze David

Mergi la inceput