Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Moni, incearca sa-i di pe gingii cu Calgel, cred ca ajuta putin, eu l-am dat pe Alain cand a fost f morait.
Pisoi, lasa ca afci cura de slabire dupa ce nu mai alaptezi, deocamdata bucura-te ca poti alapta inca, pupici.
March super tare faza, m-a lasat masca.
Nici noi nu mai scapam de muculeti si nas infundat si trebuie sa mergem si la vaccin...mie cam groaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

IOANA, Batista bebelusului e buna, vezi sa ii pui ser inainte sau sa ii tragi mucisorii dupa baie, ca sunt inmuiati. Eu sunt multumita de ea, persevereaza, ca la inceput o sa ti se para ca nu trage nimic, pe urma or sa inceapa sa curga mucisorii.
Vezi ca nicotina se transmite in laptele matern.
MONI, offf, saracuta Di, nasol cu dintisorii, uite un pupic de la Mark sa nu o doara prea rau.
MARCH, eu sunt pasionata de matze, de aia stiu o groaza despre ele, culmea e ca mie imi placeau mai mult cateii, sotul (pe atunci prieten) a vrut matza, eu m-am opus initial dupa care am fost de acord sa il ia pe Oscar care era un matz mic cu ochi albastri si imediat mi s-a lipit de suflet. Nici macar nu mai imi imaginez viata fara matzele mele, asa de haioase, cuminti si jucause sunt toate trei.
Am vazut si eu la TV de actrita aia care a castigat premiu la Cannes, sunt curioasa sa vad filmul.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ma ce suparata sunt..Ioana cred ca a facut o viroza, are mucisori de aseara si mai nou are si temperatura 37.7 in fund. I-am dat 2ml de panadol baby, si ii mai dau si peste 8 ore alti 2 ml. Sper sa nu se agraveze. Ca sa nu mai spun ca am constatat si un fel de iritatie pe burtica ei, nu cred ca este de la transpiratie, cred ca am mancat eu ceva naspa
Ioana, eu i-am luat batista bebelusului dar n-am folosit-o ca la carte pana acum, adica n-am bagat aspiratorul, doar am tras eu ca ei nu-i prea place zgomotul de la aspirator si n-am vrut s-o enervez.
Ii pui laptic in nas Razvanlului?


daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

SILVI am dat-o cu Calgel dar tot degeaba...
ANDA mersi ca mi-ai amintit,ca iar ultam de LOST altfel
DANIELA deci ai ajuns sa donezi VIP-urilor si nici macar nu stiai
IOANA ,Razvan cum e cu dintii?

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele. Ne-am intors si noi din preumblari. Si hop tzop fata imbaiata si culcata, iar noi ne relaxam.
Moni, vezi cu dintii aia sa nu fie colici! O fi Diana mare fomista si hapaitoare si io placea ei orice, dar poate nu orice ii pica bine. Eu sunt tare patzita cu stomacelul sensibil al fiica-mi. O pateste ba de la cereale, ba de la alte alea. Si ieri a patit-o si acum stau si studiez: o fi de la carnita, ca ieri i-am dat prima data, de la fructe? Nu mai stiu. Azi nu i-am dat decat fructe sa vedem rezultatul.Daca era dupa doctorita ieseau dintii de la 2 luni. Acum ma mai uit in gurita, clar e umflata si rosie zona, dar asta de ceva vreme, de balit baleste de 2 luni, de muschat nu exagerez, azi "m-a muscat" de barbie de mi-a lasat urme. Si daca ma prinde de nas ma musca.
Alina, imi pare rau de matza ta ca atzi renuntat la ea. DAr oarecum va inteleg. MAma are 4 pisici si sunt cam batrane si lasa la par de mi s-a urat. Noi nu prea mergem cu fata la ei (nici nu prea avem timp). Soacra-mea are si ea o matza. La tzara avem......nu stiu cate mate, cred ca vreo 10 numai ale noastre (5 sunt pisoi mici, iar restul nu stau tot timpul la noi, dar in mare parte da), caini si alte oratanii. Si Ana e fascinata de pisici mai nou, se uita cu niste ochi dupa ele......Salteaua/piscina e primita, nu cumparata. Cred ca daca era s-o cumparam.......nu ne permiteam ceva asha exotic.
Silvi, ma bucur de rezultatele dietei tale daneze. EU mai tb sa-mi fac vant sa ma apuc. Grija mea e ca nu am timp sa-mi beau cafeaua cu zahar dimineata si restul meselor sa le respect si sa le prepar..
Maraki si Ana mea intinde mana, dar nu dupa mine neaparat, cat dupa orice vrea ea sa apuce. Zilele astea tot intindea mana la copaci (fascinatia ei dintotdeauna).
March, tare faza, cred ca ai ramas interzisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Am pus pozici mai prospetzici!

Ioanalui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE sa stii ca m-am gandit si la colici,dar alea se manifestau altfel sa indoia in doua de burta,isi freca picioarele etc.! Si chestia e ca mananca plangand de vreo 2 zile! Si cu tzatza cam la fel,suge si plange...Eu i-am mai dat si cate o lingutitza de Gripe Water.Totusi zic ca sunt dintii ca la cat saliveaza si roade .. Si chestia e ca roade ceva si brusc incepe sa planga.Sa nu mai zic ce urlete trage cand o fac cu Calgel,e clar ca o doare daca o atingi acolo!
Acu ma uit la LOST si dupa aia trecem la baie...a mancat banana+marul tot si fara sa planga , doar un pic s-a marait
Revin mai incolo!

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Pai da, ii pun laptic proaspat de la tzitzi, am auzit de la multa lume treaba asta , inclusiv de la medici pediatrii....functioneaza la fel ca serul, diferenta e ca e si caldut.Si laptele matern e EXCETPIONAL pt ochisori, daca face bb vreun urcior, Doamne ferste, sau ii intra praf sau mai stiu eu ce minuni....te mulgi 3-4 picaturi si curata foarte bine....am vazut cu ochii mei, ca am ajutat fetita unei prietene in sensul asta, mai rau a fost ca si-a amintit mititica de tzitzi si ar fi vrut sa suga (1 an si 7 luni)
Moni, Razvan sta super cu dintii, in sensul ca deocamata nu se vede nici un semn....de mancat manutele o face de pe la 3 luni, asa ca nu ma ingrijorez, oricum , mi-am luat Calgel, sa fie in casa!

Ioanalui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Am vorbit si cu dr. la telefon, cica bantuie o viroza la bebelusi si mai toti au probleme cu nasucul(mucisorii), sper sa ramanem aici, adica in faza asta.
Moni, imi pare rau ca Di este agitata. Pupici sa-i treaca.
Silvi stiu cum este..Pupici si lui Alain sa-i treaca.
Ioana, pai si de ce n-ai lasat-o ma sa suga si ea putin daca a poftit la taticile tale.
Nu-i mai fac baie Ioanei in seara asta, mi-a adormit si o las sa doarma, nu vreau s-o mai enervez ca mie mai nou imi plange si la baie nu numai la imbracat.


daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ioana fain ca razvan e ok cu dintii!
Daniela lasa ca scapa printesa de viroza aia,pune-i mai des ser in nasuc,mie mi-a zis pediatra sa-i pun tot la 2 h preventiv ,dar eu daca apuc de cateva ori pe zi cand imi amintesc.Si muci scot cam odata la 2 zile unul mic tot din nara dreapta De vreo saptamana nici nu mai pufaie pe nas,i-a trecut din senin.Si inseamna ca e ok si cu stridorul ala,ca nu i-am mai dat nici calciu de o vreme incoa.Doar vigantol 2 picaturi.
Acum s-a culcat dupa baitza (toata baia e uda de cat a dat din picioare ).A si supt en gros.
Vad ca bate vantul pe aici.Eu trec la pensat si am de gand sa fac o baie buna,ca tot cu dusuri am tinut-o in ultima vreme,tot in viteza Maine iar la birou,dar macar ma mai odihnesc
Ramne greul pe Ghita saracu.Mami e tot foarte ocupata,acum daca tot au pus termopanele si au zugravit vor sa puna si parchet,ca in 2 camere a ramas tot linoleumul lipit din '75! Care chiar daca arata bine e tot ...linoleum,deci cam depasit. Deci are smotru cat cuprinde.Si ca sa puna capac,mai pleaca si fratelo o saptamna,in vacantza Mami tot incearca sa ma corupa sa-mi iau concediu medical sa stau acasa,dar numai cand imi imaaginez ce mutra ar face patronul,imi piere cheful.Si oricum tre sa ma relaxez si eu.Si la birou e perfect Iar Ghita se descurca bine pana acum.
Ioana acu ma uit si la poze,n-am apucat inca.

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput