Zodia Gemeni (10)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

nop .. s-o iau in ordine :
de fumat nu mai fumez (cateodata regret pt ca mi placea tare.. dar ce nu facem noi pt copilasi? - m-am lasat de cauze naturale - sarcina, alaptat etc), nu beau cafele ca si-asa mi-s nervoasa, excitante-mi mai lipsesc..De bolit nu prea bolesc , in schimb sunt ceea ce se numeste "impiedicata" de tocu usii, colturi diverse de mobila, clante (mai aleeeees) , sparg pahare, farfurii...Daca sufar de ceva (de cele mai multe ori nu spun la nimeni)se vede pe fatza mea si sunt extrem de artzagoasa. De obicei imi trece mai mult de la cap decat de la medicamente (adica ma conving ca n-am nici o problema, nici o boala, eh, chestii profunde :)) ), la medic ajung numai in anumite cazuri (mai cu seama cand stiu la ce medic sa ma prezint) ca m-am saturat de diagnostice dupa ureche sau ridicat din umeri de necunostinta...



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata
"Va recomandam sa nu începeti activitati noi astazi, pentru ca puteti sa va loviti de obstacole neprevazute.

De dimineata s-ar putea sa va încurce planurile câteva drumuri scurte, pe care nu le puteti evita.

Amânati activitatile dificile, care necesita o concentrare intensa!"
O zi frumoasa va doresc!
p.s. Luna ma ajuti? Te rog!




The future belongs to those who believe in their dreams.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

ooo! si ce horoscop!!!

detzi, mai tzinetzi minte ca umblam eu acum vo doo saptamani cu nijte acte si nu mai terminam? si nu mai suportam? ei bineeeeee, am loat ieri actele cu pricina ! Fericire maxima (am fugit de-acolo k sa nu ma mai bata fimiu din cauza aglomeratiei si caldurii) si ma uit acas' la inscrisuri - nu mica mi-a fost mirarea si surprinderea sa constat ca adresa e prost scrisa .. kre este, minunat sublim si de neinteles - trebuie sa merg azi cu actele 'napoi k sa rezolv magaria ..



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Buna dragele mele, tare mi-a fost dor de voi!

kittie nu pot sa cred ca mai exista cineva care se impiedica de toate lucrurile si care scapa pe jos totul, asa sunt EU, am crezut ca sunt unicat, sunt zile cand sincer imi vine sa urlu..imi scapa totul din mana, ma impiedic de orice.Sincer nue cumva vreo boala? Am ajuns sa ma gandesc si la asta, multa lume ma face neindeminatica sau neatenta, dar eu sunt asa de-o viata!

sun si eu fata!

Nici eu nu am mai fumat doi ani, m-am reapucat acum 2 saptamini din motiv de cura( nu se mai poate, nu dau nimic jos...nu mananc dar nici nu slabesc ) si reunosc ca exagerez cu fumatul.

liliac1 idem draga mea!

luna fata !



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

luna ora e undeva intre 22-23 ( dar mai aproape de 22), 21 iunie 1975. si sincer si eu cred ca m-am schimbat foarte mult, recunosc ca sunt curioasa care este ascendentul.

Si pentru ca nu ai activ PM-ul ( activeaza-l daca ai timp) te mai rog ceva( sper sa nu te superi) si fata mea e balanta ca si a ta, poti sa imi spui ceva despre 21. 10. 2005 ora 10.

imi poti raspunde pe PM, iti multumesc mult de tot

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Hastrologu de serviciu :P daca tot n-a venit nimeni k e sambata, ma bag ji io in zeama (ha! cica sa fiu modesta ;) )..

Sunteti foarte ocupat cu problemele unei rude mai în vârsta.

Pe plan social, traversati o perioada buna si aveti ocazia sa va îndepliniti visele. Puteti avea reusite remarcabile.

Eforturile investite într-o afacere încep sa dea roade. Va recomandam sa va pastrati modestia.

asaaaa.. dap ma-mpiedic de toate alea.. scap toate alea (mai ales atunci cand sunt gravida, altfel impiedicatu e la ordinea zilei, mai greu mi-a fo cu masina , constienta de limitele mele efective - k mi trebe sa ma lovesc sa mi dau seama pe unde sunt, da' am scapat, Slava Domnului! Nu ma opresc in nimeni si nici nu ma sterg de toate obstacolele).. De fumat nu m-am reapucat decat cu o tigarica - doo( sa fiu exact noo) in cateva luni intre cele doua sarcini (dupa alaptat, mult) si mi-a venit atat de rau incat m-am lasat pagubasa! Am zis ca nu mai e de mine... Juma de ora n-am putut vorbi sau desclesta maxilarele pur si simplu de rau, durere de cap, senzatie de voma etc.. Iak!

Luna, pe unde ne esti?




, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Am aparut.
Eu joi si vineri nu sunt activa deoarece la noi e week-end,
dar recuperez azi si maine.
As vrea si eu sa imi activez PM-ul,poate imi spuneti cum se face.
si revin putin mai tarziu dupa ce imi consult sursele de inspiratie


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Am trimis mail. Multumesc mult de tot! Pupici

quote:
Originally posted by Luna75


Am aparut.
Eu joi si vineri nu sunt activa deoarece la noi e week-end,
dar recuperez azi si maine.
As vrea si eu sa imi activez PM-ul,poate imi spuneti cum se face.
si revin putin mai tarziu dupa ce imi consult sursele de inspiratie


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.





The future belongs to those who believe in their dreams.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Roxi,Sunsmile v-am trimis PM,sper ca informatiile primite sa va fie cu folos.
Kittie, sa stii ca toate semnele zodiacale au ceva bun in ele,deci nu neaparat trebuie san e ferim de nici una din ele.Daca dai o "raita" la adunarea diferitelor semne vei constata ca fiecare sustine sus si tare ca noi suntem cele mai….la fel si noi …Gemenutele.
Fecioara o sa te ajute pe tine si pe fiul tau sa coborati pe pamant,Gemenii si Balanta sunt semne aeriene iar Fecioara,semn de Pamant-deci si diferente de la cer la pamant.
Vestea buna e ca Fecioarele devin independente foarte repede,sunt organizate,discrete,le place ordinea,curatenia,le place sa invete,nu sunt visatori ca de ex.Balantele
Ceea ce veti avea in comun-inteligenta si curiozitatea – trasaturi comune la Gemeni si Fecioara
Fecioara-introvertita,Gemenii-extrovertiti.
In general,din combinatia asta toata familia va avea de castigat,fiecare vine cu ceva aparte,va completati –invatati unul de la altul.




Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


HOROSCOPUL ZILEI

Lasati toate grijile acasa si plecati unde vedeti cu ochii. Se poate ivi sansa unei calatorii neprevazute, o invitatie de ultima ora sau o modificare neprevazuta in program, dar care va va satisface din plin dorinta de aventura si de noutate. Ati putea ajunge intr-un loc unde va veti simti foarte bine, desi la inceput erati foarte reticent daca sa plecati sau nu.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput