Naturiste si homeopate - (18)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Buna MRL, eu cred ca ar fi mai bine sa astepti Z1!!!!

As vrea sa te rog sa imi spui si mie daca ai timp ce tratament homeopat folosesti tu!!!!

merci frumos si pupicei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Mariee, eu in urma stimularii pt FIV din 6 foliculi nu am obtinut nici un ovocit. Discutia la homeopat am avut-o numai pe tema asta, plus oboseala si lipsa de concentratie. Mi-a data sa iua Natrium muriaticum 200 CH, Folliculin 30 CH, Ovar 5 CH, Borax 15 CH, Sepia 30 CH, Luezinum 200 CH. In zilele cand nu voi lua tratamentul homeopat voi putea sa iau tinctura de banca Ursului, chiar am intrebat-o in mod expres daca voi putea sa combin tratamentul homeopat cu tinctura si a fost OK. Am intrebat-o cum ar fi bine sa iau tinctura cu o lingurita de miere sau in apa si mi-a recomandat sa iau in apa. Nu am intrebat-o cand as putea sa incep sa iau tinctura si de aceea am apelat la voi. De la ea am inteles ca ma pot apuca oricand si de tinctura, dar nu stiu cum este mai bine. Am tot citit ca voi mai combinati si cu alte produse naturiste, dar eu cred ca ma voi opri doar la tratament homeopat si tinctura. In instructiui la tinctura scrie ca se ia o lingurita de tinctura diluata in 100 ml apa de 3-4 ori pe zi pe stomacul gol timp de cel putin 3 luni. Oricum sunt deschisa la noi sfaturi legate de aceasta problema, la noi solutii.
va pup dulce pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

merci frumos pentru raspuns!!!!

ideea e ca BU poate fi intr adevar luata oricand dar avand in vedere ca nu toate organismele actioneaza la fel, e recomandabil sa se inceapa in z1! Eu am inceput dupa ovulatie si recunosc ca am avut un CM prelungit: 40 zile!!! DAR si insist: e adevarat ca am luat-o in asociere cu Tratamentul complet al Liviei si probabil nu numai ea a cauzat acest lucru si in plus progesteronul meu era fff mic in faza luteala: nu mi a depasit niciodata 2, deci cred eu ca de fapt BU asta mi-a reglat progesteronul: a devenit 10.2 acum la z22!!!!

daca nu mai ai rabdar eu cred ca poti lua, poate iti raspund si celelalte fete care au mai multa experienta, eu sunt doar in luna3 de tratament!

Recunosc de asemeni ca mie personal imi scade tensiunea care e si asa mica si sunt cam sceptica!!! Eu ma simt bine dupa pulberea de Napraznic!!!

Referitor la calitatea ovocitelor in Fr e recomandata Gemoterapia cu Muguri de Zmeur in asociere cu Rozmarin!!! Am scris la subiectul FSH, daca vrei il aduc si aici!!!!

pupicei dulci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

mariee, multumesc mult, am citit si la subiectul legat de FSH si am sa analizez mai mult. As incerca sa iau si Muguri de zmeur si Rozmarin dar imi este frica sa nu dereglez ceva in organism. POate imi scriu si fetele care au luat asa ceva si au obtinut ceva rezultate, cat de mici dar sa stiu ca se obtine ceva.
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Mariee,sunt interesata eu de pb.cu FSH .Am probleme atat cu FSH cat si cu estradiolul si LH.Toate sunt sub limita in Z14 .Iti multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:


Am si eu o intrebare ...pe care o adresez fetelor care au experimentat si aceasta chestie:Maca se administreaza si in timpul CM??
Multumesc
DANY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

Adimercedes multumesc pt raspuns. Intradevar Ghiara diavolului nu e buna pt mine si-ti multumesc pt explicatiile pe care le-ai dat pt ca mi-au fost f folositoare. Sotul meu a facut tratam cu antib pt un genunchi umflat ( rezultat in urma unui ASLO f mare) si se pare ca ac planta e f buna pt el. Dar totusi nu stiu dc afecteaza spermatogeneza pt ca el are pb serioase. O sa-l intrbam pe dr ca e bine sa o ia.
Sticluta din aceea nu cred ca e pe aici dar am ceva cu care o pot inlocui. Un fel de genunchiera care se prinde cu schay si se introduce in ea o punga cu gel care se poate folosi rece sau calda ( se tine inainte in congelator sau in apa fierbite pana la 100°C). Cred ca e f buna.
Fetelor voi ati folosit tinctura de lem dulce ? Am o hipomenoree si dand cautare in google am dat peste ea si am vazut ca e recomandat pt mai multe . Voi ce stiti? A incercat-o cineva?

Miki

Lasati barca la apa ! Undeva, in larg, un om se ineaca.EDWARD SMITH UFFORD



miki, eu stiu ca lemnul dulce se ia pana in ovulatie, caci e toxic la sarcina. Nu stiu prea multe despre planta, ca nu am folosit.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Mariee mi-a iesit prolactina foarte bine luna asta. Cred ca nu numai Dostinexul a contribuit ci si tratamentul naturist pe care il fac si bineinteles si datorita coditei soricelului. Sunt chiar fericita ca mi-a iesit 185 la valori de referinta 137-637, mie care am avut si 1.330 in alte luni. Nu e minunat?? Sa traiasca tratamentul naturist Multumesc si pentru sfaturile tale referitor la cum se face de fapt analiza asta, m-au ajutat foarte mult

http://photos.yahoo.com/ioanatugs



Ioana, super vesti, tine-o tot asa .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, eu stiu ca BU se ia pana la ovulatie, pt ca e toxica in sarcina. Nu am luat, insa asa retin de pe aici. Parca era un subiect special despre BU si poate gasiti acolo mai multe info.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by danyalo


Am si eu o intrebare ...pe care o adresez fetelor care au experimentat si aceasta chestie:Maca se administreaza si in timpul CM??
Multumesc
DANY




danyalo, da, MACA se poate lua pe toata perioada lunii. Am citit recent ca e ok sa se ia si in timpul sarcinii, pt ca regland hormonii ajuta la starile de rau si discomfort din primele luni. Eu insa nu am luat MACA decat putin, ca acum iau plante chinezesti.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput