Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Joy nu cumva ai si tu probleme cu coloana? Vertebre tasate ceva? Ca prea seamana durerile noastre. Uite ca la mine n-a functionat Fastum ci tot clasicul Diclofenac gel. Dar mai bine du-te si la dr sa-ti spuna clar ce ai decat sa arunci aiurea bani pe medicamente ca mine
Melku si-au luat Babideal Multisport de la bblusultau, und ee la superpret: 2,5 mil! Si eu am la fel doar ca centura e in 3 puncte, insa imi place mult de tot carutzul!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Cristina, si eu am intrebat doctora cum stiu daca ii este sete si ce ii dau, si mi-a zis sa ii dau apa, iar daca primeste, inseamna ca ii e sete, daca nu, nu... Mie mi s-a parut aiurea, pentru ca el oricum nu vrea biberon. Asa ca m-am gandit ca daca imi plange intre mese, inseamna ca i-o fi sete... Deocamdata nu s-a intamplat, desi transpira mult si e cald rau. CAt despre diversificare, la noi legumele sunt inexistente cam de doua saptamani! Nu vrea si pace, oricate retete am incercat.
Apropos de san de cate ori vrea pe caldura, asa m-am gandit si eu, ca oricum beau eu de rup, asa ca probabil e mai mult lapte si mai apos.

Acum o sa plecam la plimbare! Pe curand.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

melku ti-am trimis mail.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

V-ati plimbat cu caruciorul de care ziceti? Ca si mie imi place si vreau sa trec la unul mai usor, ca asta de 15 kg m-a rupt! E bun la mers? E stabil? E usor de condus cu o mana?

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

multumesc, felicia!
arata super. studiem...

melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Buna dimineata.Inca o data multumesc tuturor.
Gindacel ne-am descurcat cu o firma ,asa cum m-ai invatat tu.Singura problema a fost ca evenimentul a avut loc Duminica seara la 6 si pina Luni nu am putut sa facem nimic.
Siminaf nu cauta in urma ca nu gasesti .Mama a fost multa vreme bolnava,din acest motiv eu am luat o pauza pe DC.
Cristina indemnizatia a venit tot prin posta.Intereseazate la ce adresa au trimis-o .Se mai greseste la adresa.
Am mai citit putin din urma ,lipsesc fete .Unde sint ,Alexandrina,Ina,Monet ?Parca nici Riplei si Lorda nu sint ff active.
Cristi nu are inca nici un dinte .Aseara l-am cintarit si am constatat ca luna asta a slabit .Are 7500.vorbeati de slabanogi si fulgi?Cristina ma surprinde ca te plingi.Zilele trecute am vazut filmuletul cu Iris si Bianca.Copilul din bratele tale era dolofan bine si nici cealalta mamica nu avea un fulg in brate .???
Am pus poze noi la semnatura la poze Cristian Andrei

Mirela , Cosmin - 3 ani si 8 luni si Cristian -6 lunisi jumatate
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze Cristian Andrei + poze intilnire burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

hai ca am citit si eu din urma.am vazut pozele de la intalneala si sunt suberbisime...adica voi si bb-ii sunteti SUPERBI..imi pare tare rau ca nu am venit si noi...dar data viitoare sigur vin. adica venim.

DIANA, poate lapte este dar lucusorul be numai apa de la suprafata.
si iti spun eu care de 1 luna jumate - sau mai mult- ma mulg.
laptele apos de la suprafata il scot destul de repede, dar pana vine cel gros...cam jumate din cantitatea de lapte care o scot la un muls este mai mult "apa". plus ca primele mulsuri din zi asa sunt, dar apoi spre dupa amiaza seara, laptele este mai consistent, adica 3/4 din cantitate este lapte lapte..este si mai grosut.
sau poate lucarinul a luat in lungime in detrimentul greutatii...incearca sa-i dai bibe cu bebelac dupa san si vezi daca-l primeste.
uite colea ceva interesant:

http://www.formula-as.ro/reviste_63166cura-cu-sucuri-de-legume.html
http://news.softpedia.com/news/Sucul-de-morcovi-ajuta-la-sanatatea-http://www.avantaje.ro/index.php?a=151dintilor-ro-23927.shtml

si este si pentru restul fetelor....

Eu de 2 zile ii dau suc de morcovi piticului...azi ii bag cam 20 ml...sa vedem daca-i papa. o sa-i dau cu lingurita.

FELICIA, eu sunt varza cu coloana, dupa amiaza am programare la dr. eu am amanat pana acum din cauza ca ma mai mulg de 3 ori /zi. si cu tratamentul pe care mi-l va da dr...termin si cu lap-lap-ul meu acuma, pur si simplu numai pot dormi.
am dat drumu' ;la calc, ca macar am mai citit un pic.'din ora in ora m-am trezit, m-am plimbat prin casa, am stat pe balcon...
si asta in conditiile in care pititcu meu s-a trezit la 2.30in tipete, i-am dat 100 ml lapte si s-a culcat...pana la 6.00.
eu in loc sa dorm, ma plimb prin casa.
si pana acum ma dadeam din pat in fotoliu su dormeam acolo, dar aucma nici acolo numai pot sta.
sigur o sa fac bai cu sulf anul asta si o sa o chem pe socrelle sa stea cu vladonele.

HILDE, dau cu diclofenac si este cat de cat mai bine.

fug la facut suculetul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

http://www.avantaje.ro/index.php?a=151

http://news.softpedia.com/news/Sucul-de-morcovi-ajuta-la-sanatatea-dintilor-ro-23927.shtml

sper sa mearga acuma

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hello pe racoare!
Vorbeam cu o prietena pe mess si-mi spunea ca la Bucuresti nu se lasa caldura cu una cu doua. La noi sunt 17 grade afara si 25 in casa

Cristina, si mie mi-a zis dr ca pot incerca sa-i dau apa - am experimentat si eu cu o sticla ieri, in parc - dar nu s-a omorat. Dar e mai de preferat san. Si cica cer ei daca le e sete, adica se agita.

Maria a refuzat ieri sa manance mar, nici sucul nu l-a vrut. Isi facea greata singura, deh, nu am insistat f mult. Mi-am zis ca s-o fi plictisit de atat mar si i-am luat un borcan cu mix de fructe de la neste: mar, morocov, babana si suc de porto. Oare o fi bine sa-i dau in conditiile in care ea nu a papat decat mar si morcov?
Aseara pe la 22.30 umblam pe la o farmacie din zona sa caut borcanase si a fost singurul fel care l-am gasit.




Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Gandacel e cel mai bun carut la raportul calitate-pret. Adica e sub 3 mil, e usor si se face mic cat sa incapa si in portbagaj de Matizoi.
Chicco e cu 800.000 mai mult si face acelasi lucru. Pot sa-l cobor usor, chiar cu spatele meu varza.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput