Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Neata!

Gandacel, , mersi pentru raspuns, am crezut ca intrebarea mea a trecut neobservata.Si bb al meu la fel face cu mancarea.

Lavi, mersi de sugestie, am cumparat si noi cereale cu porumb, tapioca si orez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata si noi la raport!

Tania -

Ce bine daca eram si noi in Cta: bunici, mare!Alta viata!

Astazi minune, dupa ce Victor a dat scularea la 6, nu a vrut sa manance dar a facut scandal pana la 7 cand l-am alaptat si l-am pus sa doarma in patut!a dormit pana la 9.30 deci si subsemnata a dormit la fel! Nu m-am mai trezit la 9 de cand eram ... insarcinata!



Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Ilenutza, noi ne trezim frecvent la 9, de fapt 99% din dimineti.Nu stiu daca e bine sau rau, cert e ca dimineata inceputa astfel trece foarte repede.De culcat ne culcam in jur de 23.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata fetelor!
Ia uite, ma laudam ieri ca nu suntem matinale! Cred ca missei i-a fost cald, ca s-a foit de la 6 dimi de zici ca avea un duracell infipt in fund!
Si cum azi e sarbatoare in fr si al meu sotior nu lucreaza i-am pasat-o pe miss si acum incerc sa ma organizez!
Ma bate gandul sa ies singura si sa ii las, dar Phil nu prea e entuziasmat sa ramana singur cu miss mai ales ca trebuie sa ii dea legumele la pranz... La voi cum e? Sotii vostri sunt mai curajosi?

Legat de apa la bebe, pt fetele care alapteaza e de inteles ca bebe nu vrea bib, insa eu zic ca dat bibele in manute asa de joaca poate fi ok! Din moment ce e doar apa nu se poate obisnui cu el si sa ceara si la laptic! Parerea mea din ce am vazut la miss: face clar si imediat distinctia intre apa ( care e rece), laptic (care e cald) si suzy! Insa se zice ca la bebeii alaptati nu e obligatoriu sa bea apita separat!

Meems, mesajul despre prune uscate il vazusem, l-am si bagat la cap, dovada ca l-am aplicat , eu pusesem doar o intrebare alaltaieri daca sa imi fac sau nu griji ca dam iar in constipatie avand in vedere kk tare al missei. Intre timp m-am lamurit!
Oricum missa a facut mai bine aseara, deci prunele sunt bune!

Joy, imi amintesc ca si pe mine ma durea spatele cand alaptam, de la pozitiile de alaptat si de la bebelina care era prea grea pt mine! Au incetat de tot cam cand am renuntat sa o mai car peste tot in brate, acuma ma limitez la strict cand iesim din casa pana la carucior! Neaparat trebuie sa te vada un doctor ca vad ca la tine nu e de gluma!

Hilde, al 3-le dinte deja? Wowwwww!Pai da-ne si noua celor ce nu avem deloc


Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Alinus, sotul meu ar avea curaj sa-i dea, de fapt ii da, numai ca n-a prea ramas singur cu ea acasa deoarece noi inca mancam cel mai mult lapte de mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Hola lume,

Io-s nitzel ingrijorata ca Dara-mi n-a luat decat fo' 270 gr, in 3 saptamani. M-am obisnuit sa ia tot timpul peste medie si-acuma nu prea inteleg de ce-a luat asha putzin. O fi din cauza caldurii? De foame nu-mi plange niciodata, iar lapte am, deci altu' tre' sa fie motivul. Sunt curioasa dupa ce-o sa incep diversificarea ce-o sa se intample.

V-am vazut pozele de la intalnire. Faine!

Mirela, condoleantze pt. mama ta. Imi pare tare rau pt. pierderea suferita de tine. Nici nu vreau sa ma gandesc ce voi simti io cand imi voi pierde mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Alina, sa-l vezi pe sotzu-miu cum face cand ramane singur cu Dara. II e frica de ea, sa mor io! Nici macar n-are curaj s-o schimbe de scutec, ca cica nu se pricepe si numa' eu stiu cum trebuie procedat. Oricum nu-l las pe el sa faca asta. El e responsabil cu facutu' cumparaturilor,reparatzii prin casa si tzinut copilul la baitza. De restul ma ocup eu. Conventzie inca de cand ne-am luat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Mirela, acum imi amintesc! Imi pare atit de rau!!! Draga de tine!

Asta inseamna sa nu citesti toate scutecele sau doar bucatele din ele! Te faci de ris




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mara, la noi ora de culcare e max. 9.30 adika baita 7, 7.30 si apoi supt cam 1 ora jumate!Mie imi convine asa pt ca am timp sa stau si eu cu sotul meu care vine tarziu de la serviciu, 7-8 seara.Si cand e mama la mine imi convine ca bb se culca devreme si avem timp sa iesim in oras.

Dimineata stie ca inainte de 8 ma duc la el numai pentru masa sau schimbat, sau se joaca un pic tati cu el, in rest pana la 8 e pe barba lui!

Cristina si mie mi-a zis pediatra ca nu e nevoie sa ii dau apa pt. ca e suficient laptele matern!

Lordra, mie mi-a luat prichi 350 luna asta si mi-a spus dr. ca e f bine.E mai imp. sa se hraneasca cu lapte matern decat sa se ingrase.Asa ca eu incep divers. dupa 6 luni.Mi-a spus ca daca ia 300-400 g asa e f. bine.


Sotului meu ii place sa se ocupe de Vic si mie imi place ca se implica!Pot sa ii las acasa singuri fara probleme!Deviza este: pentru aceeasi problema exista mai multe solutii!asa ca nu e o probl. daca face altfel decat mine anumite lucruri!



Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lordra, asta e ritmul ei de crestere.....si al meu ia alandala.Atata timp cat nu plange e ok, zic eu.
Stefan in luna 4 a luat 350 g, in luna 5, 500 g.
Fiecare copil cu ritmul lui. Mai ales ca-i dai numai san., e normal.
Intreaba si un pediatru...pentru linistea ta. S-o vada la consult



Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput