Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

hai sa inchid schimbul 2 si sa-l deschiad pe primul....

MIRELA ANCA, condoleante pt mama ta

DORDIA, sa stapaneasca Stefanelul sanatos caruta...

MIHA, frmoasa povestea nasterii...

nu am apucat sa vad si eu pozele de la intalneala...

LAVI, te anuntam cand venim in parc.

ma duc sa bag un pui de somn...este 5.30....io-s demult trezita...din cauza de dureri de miijloc, trebuie sa ma ridic din pat si sa fac miscare ca asa ma mai lasa durerea.
dar am zis hai sa dau drumu un pic la calc......adica la dc.....

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Bic

Simina, canapeaua si cam tot ce vezi la noi in casa in poze e de la Ikea. E meseriasa, dar acum la vreo juma de an dupa ce am luat-o mi se pare cam moale pentru gustul meu.

Camelia, multumim de complimente. Si Alexandra Dariuta ta e scumpa foc!





www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Smaranda, 03.11.2005





Eram sigura!!! Asa avem si noi, dar nu e pe coltz. De fapt stilul si culoarea mi-au atras atentia.
Noi o avem de un an juma' deja si in timpul sarcinii am dormit numai pe ea, ca dormeam aproape in fund, pt. ca nu puteam sa respir altfel. Si totusi, nu e chiar moale... inca...





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Bic, am citit povestea nasterii Smarandei! E minunat, cum ai reusit sa transpui in cuvinte aceasta experienta unica!

Sa va mai zic ceva depre Dariuca mea - azi noapte pe la 3 a inceput sa se foiasca, sa suga degetelul si pe la patru o aud plangand (nu foarte tare); cand ma duc la ea, ce-mi vad ochii ... era pe burta si nu se mai putea intoarce ! Prima ei intoarcere de e spate pe burtica si eu n-am vazut-o ... am vazut insa rezultatul !



Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

'neata!
Mara, nu numai al tau plange cand e multa lume im preajma. Al meu, care daca se intalneste cu diversi e tot numai rasete, in parc a zbierat de nu se poate, din cauza ca era prea mare aglomeratie! Asa face si cand avem prea multi musafiri in casa si daca pun un alt bebe in pat langa el. Dar nu-i bai! Am reusit sa facem macar cateva pozici singurel pe patura in fundulet, intre atatea mamici...
Am plecat repede de la intalnire, pentru ca am dat 200.000 pe taxi, asa ca daca mai dadeam si la intoarcere la fel, ma gandesc ca mai bine mergeam la un restaurant si petreceam de banii aia! Asa ca am acceptat invitatia lui Pisi de a ma duce acasa! (multumesc!)

Dar data viitoare poate ne vedem mai aproape.

Fetelor, nu stiu daca ati vazut mesajul unei mamici care vrea sa intre in grup, asa ca il copiez mai jos, pentru cine se ocupa de welcome oficial si bagat in listuta (Salut, Roxi!):

Buna ziua mamici!

Ce poze frumoase si ce intalnire mare, sunt superbi copii.Va doresc sa fie sanatosi si sa creasca mari si frumosi ( asa ca mamicile lor ).E prima data cand postez la voi si sper sa ma primti si pe mine din cand in cand.
Eu sunt Roxana iar fetita mea se numeste Alexia, are 7 luni .
Ma bucur ca v-am gasit, asta si datorita unei mamici de aici.
Va pup pe toate, va doresc sa aveti o zi racoroasa si am sa revin cu detalii despre piticot.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Bag si eu cele 4-5 poze de la intalnire in contul comun, plus cateva la albumul meu, nu de alta dar sa vedeti si voi cum un grasan ca Bogdan isi suge degetele de la picioare!

Pupici!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neatza!
Aseara a papat si Ilinca ptr a doua oara branzica de casa cu banana si ma bucur ca e incantata! Ii place asa de mult ca-si pune si-n cap Are mama fata mancacioasa insa nu se omoara dupa carne ca tati.

Dordia pai ce faci, cuscra, nu pui si tu o poza cu ginerica in noua carutza? Mai lasa si tu si arata-ni-l pe plimbaret
Sincer, si eu am baut ieri o bere ca era prea cald si vorba ta, varza con carne!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Pe fetele noi le bag in lista cand vin de la piatza (asta daca n-o face altcineva).

Fetele, voi cum blendaruiti vita ptr supa? Ca mie nu-mi iese deloc, cred ca ard degeaba ustensila Am lucrat la ea si chiar dupa juma de ora tot nu se macina frumos, astfel incat sa nu infunde bibele.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Felicia, da-i cu lingurita! Oricum va trebui sa se obisnuiasca!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna dimineata,

Camelia
, nu-ti fa probleme! Atata timp cat copilu este alimentat exclusiv la titi scaunul poate fi mucos, verde, tare, moale, apos...deci nu are nimic. Atunci sunt probleme cand mai papa si altceva in afara de titi.
La tine poate fi de la fier sau de la vaccin. Asa ca e ok.
Conteaza si ce mananci tu.

Felicia, mie dr. mi-a zis sa-i dau vitel ca se macina mai usor, sau se bleduieste (sau cum se spune). Eu vreau sa-i dau vita. Cu cat carnea e mai rosie cu atat are mai mult fier. Nu stiu ce sa zic, cu ce s-o faci, dar trebuie fiarta foarte bine, chiar 2 ore. Depinde si de blender. Eu inca nu am incercat. I-am dat la Stefan doar o singura data borcanas hipp cu pui, orez si legume. In rest numai legume. Am sa incep de sapt viitoare cu carnea de vita ca pui mi-e frica sa i-ai din alimentara la kg.

Camy, felicitari pentru intoarcerea Alexandrei. Si Stefan se intoarec pe burta in timpul somnului, isi intoarce capul dstg. , dreapta Deci, la faza asta suntem. In schimb ii place sa steie intr-o parte, smechereste. Cred ca asa se va si ridica in fundulet singur. E foarte haios cand sta asa.
Joy, incearca sa ungi cu Fastum gel. E eficient sa sti. La mine a functionat.

Noi asteptam dintisorul nr. 3...asa ca Stefan e foarte agitat, cred ca e si de la caldura. aici a plouat azi noapte si e mai racoare acum. Aerisesc des sa fie racoare in casa....23grade, ca erau 26.
La 10 ii pregatesc la Stefan biscuite milupa + banana + 3 l-ite de cereale nestle:orez, porumb, tapioca.





Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

felicia, la mixerul pe care il am eu, carne+legume+supa iese o pasta caompacta, fara bucatele, moale cat vreau eu.. adica depinde cata apa pun.

noi am avut azi o scurta intrevedere cu asistenta lu iris... care ne-a "incurajat".. ca fata poate sa nu bea apa, da' daca vrea la san s-o pun si gata. de cate ori are ea chef pe caldura asta.

ca diversificarea pe caldura asta e aventura mare, ca toti copiii sunt mofturosi si nervosi, ca marea majoritate refuza mancarea pe caldura... si ca.. solutia e rabdare sau lapte.

si cum ma vaitam ca zgatia mea e la categoria "fulg", ca sa nu zic pana, cica sa stau calma.. ca e adevarat, in ultimul timp copiii is peste mediile care erau mai demult, inalti si solizi, ca rar mai sunt si de-astia mici, dar ca nu e nici o problema...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

neata la toata lumea!
Noki si Dordia, spuneti-mi si mie ce caruta v-ati luat ca vrem si noi din asta de vara si n-avem timp deloc de umblat. am inteles ca de pe net l-ati luat. sar'mana.

melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput