Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki, esti grozava cu laptele plaf!!!!

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, dupa tine au venit: Dienutza cu cineva - scuze, dar nu stiu cum o cheama pe tipa - , Corapino, Adina - prietena Dordiei, Madau, Mirabilis, Anka si BB...atat cre..sau cel putin atat-mi amintesc.
Daca am uitat pe cineva, sorry!Sa nu se supere1

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

A, si Gandacul, dar la final si a stat putin!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki, deocamdata la mine programul de masa e cam asa:
=ora 8-9 titi
-ora 11-12 titi
-ora 14-15 supa, carne si piure de legume (eventual titi dupa dar nu prea vrea)
-ora 17-18 titi in curtea gradinitei sau in parc
-ora 19-20 mar ras cu cereale (ev titi dupa dar nu prea)
-ora 22 - titi

Va trebui sa mut marul la 11-12 si iaurtul pe seara, (iaurt cu piersici sau cu cereale sau mai incolo, cu banane) dar nu ma indur inca sa renunt la inca o masa de san.

La fel, in loc de mar cu cereale o sa-i mai dau piersica/caisa cu cereale. Eu alte fructe nu introduc deocamdata, eventual putin suc de porto in marul ras.

In mod normal i-as fi dat la 18 marul si apoi as fi iesit in parc dar fiind cu amandoua nu-s in stare. Asa, stam in curtea gradinitei pana la 18 cand pleaca ingrijitoarele si apoi ne mutam in parc pana pe la 19-19.30 de unde venim acasa toate 3. Chestia asta o facem in gasca, cu mama sau bunica Alexiei. Daca de la gradi am veni acasa, si i-as da marul n-as mai fi in stare sa le urnesc pe amandoua sa le scot in parc. Si asa seara-s franta.

Apropo: merg sa ma culc! Noapte buna!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki thks! pt raspus . Pana la corapino am prins si eu, de la madau incolo, nu. Ca doar Ardeias e mare pretendent! De fapt mai mult Natalia a fost incantata de el decat reciproc. Asta e acuma...

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Sara buna mamici!!!

Eu am udat carutza lu' Stefan cu tati si cu o bere si m-am cam facut praf avand in vedere ca de asta vara nu am mai baut alchool. Asa ca...am mai luat o bere si pentru acasa si am mai baut una ca sa punem capac. Asta dupa ce l-am imbaiat si l-am culcat pe pitic. Acu....nu prea am somn dar...ma duc la nani ca poate imi vine somnul!!! Sau nu...!

Noki l-am luat ca al tau dar de livrat mi l-a livrat un tip cu parul cretz si mai mare asa dar nu era creol. Dar era si Doara acasa. Oricum asta era naspa. Nu cred ca era tipul de care imi ziceai tu!

GAta ma duc la nani ca nu prea mai vad tastele si imi e ca nu mai nimeresc patul!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Trecem si noi macar sa uram noapte buna!

Mirela Anca, condoleante pt pierderea mamei tale....cuvintele sunt de prisos!


Azi am fost iar la plaja, numai eu cu miss, a fost fain dar nu ma lasa fata o clipa sa savurez soarele...macar ma bronzez un pic pe apucate!
Pe plaja i-am dat piureul de fructe, azi i-am introdus mere cu prune uscate, ca tot ma ingrijoram eu ca e in prag de constipare ( btw, Lavi merci de raspuns - cred ca esti singura care m-ai bagat in seama, sau poate ma insel ca nu am citit sfarsitul cap trecut!). Ei bine, missa adora combinatia asta, mi-a halit rapid aproape tot borcanelul, ca o disperata, tinea gura deschisa si mieuna ( zau, are un stil fata asta); ii dadeam, si nu stiu cum face ca inchide gura si o deschide imediat...nu reusesc sa vad cand inghite!

Miha, foarte frumos ai scris povestea nasterii bubulinei!!!!

Noki, uite vine in Ro - nu stiu cand, stai sa terminam cu mutatul - si zau ca o sa halesc toti virsli din Transilvania ca tare buni sunt! Vai ce amintiri fetelor, zau ca inghit in sec....

Bic, o sa ma asez amu' frumos sa iti citesc povestea!

Tania, da matinala mai esti la 8h30 cu iesitul afara! Noi pana la ora 14 e imposibil sa iesim, ca ne trezim tarziu, pana ne bibilim, bem cafeaua, citim stirile, etc, apoi pregatim pranzul, mancam, dormim de amiaza , ehe...cale lunga!
Eu umblu numai in slapi...gasesti un model cu niste margelute ceva ( ca si asa sunt la moda) si gata!

Dordia, sa stapanesti sanatoasa caruta ( haios suna) si Stefanel sa se plimbe o gramada cu ea! Apropos, a baut si Stefanel bere? ca asa zici parca

Lavi, pt apa eu ii pun un bibe mic in brate, in carut si asa e de ocupata miss ca sa se ude pana la chiloti da' macar stiu ca si bea si asa nici nu ii e cald...

Noki, ca tot vorbeam de chilotei tip pampers pt piscina, am gasit azi la Carrefour, sunt in bax ca si pampersii obisnuiti si sunt marca Hughies. Am gasit marimea 7-12 kg! Insa intre timp balaceala noastra din weekend e pe cale sa se decomandeze pt ca fetita prietenilor care ne invita are rubeola! Si mi-e o ciuda ca nu putem merge, ca toti amicii nostri merg...deh, mai ratez o ocazie sa socializez...



Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Inteleg ca Mirela Anca are un necaz.
Mirela Imi pare rau . Sa fii tare si sa stai cit mai mult cu puiutii ca sa nu te gindesti prea mult la ce ce s-a intimplat.

Simina, canapeaua si cam tot ce vezi la noi in casa in poze e de la Ikea. E meseriasa, dar acum la vreo juma de an dupa ce am luat-o mi se pare cam moale pentru gustul meu.

Camelia, multumim de complimente. Si Alexandra Dariuta ta e scumpa foc!





www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Bic, unde sunt pozele? In contul comun? Ca la semnatura e doar povestea!

Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Iaca si eu pe-aici pe la schimbul 2...

Mirela Anca, condoleante... Imi pare nespus de rau, eu nici nu ma pot gandi sa fiu in papucii tai. Fii tare pentru baieteii tai!

Dordia, sa stapaniti sanatosi caruta noua!

Noki, esti mortala cu laptele praf! Mai, daca si tu intri in depresie ca esti prea grasa, apai... Uite, un pupic de la noi, ca sa treaca depresia

Miha, vezi ca ti-am scris si la hunedorence: as vrea sa ne intalnim cand vin acasa la vara. O sa fiu in Hateg o luna de zile, din 17 iulie pana in 15 august.

Bic
, te-am mai intrebat parca o data, cum s-a comportat Sma pe avion? Eu am mari emotii pt. zborul spre RO.

Bb_Alinus, si eu iti spusesem faza cu suc de prune sau zeama scursa de pe prunele uscate pentru constipatie, probabil ai sarit peste mesajul meu

Cam atat ca tre' sa-mi hranesc copila. O sa incerc sa pun o poza, doua, in contul comun ca sa-mi vedeti odorul in high chair mancand cereale.



Mergi la inceput