Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Bic, mumoase poze si mumoase fete aveti, mai!!! De curiozitate, canapeaua aia pe clt, vernil deschis, de unde e?

Pisi, asta cu self-cleaningul e scoasa ca o scuza pt. unii adepti ai... self-cleaningului! Sint total de acord cu tine!

Mirela-Anca, condoleante! Nu stiu inca ce si cum, ca iar am pierdut un scutecel, dar ma intorc, poate gasesc...





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mirela-Anca condoleante! Odihneasca-se in pace mama ta!!!
Fii tare pentru puiutii tai!

Mamici dragi am si eu o dilema - Daria mea a avut astazi doua scaune de culoarea si consistenta meconiului - o fi normal?! Mentionez ca ea este inca alaptata exclusiv. Poate avea vreo legatura cu vaccinul, cu febra de dimineatza, sau cu cele cateva picaturi de fier pe care il ia, sau cu ce am mancat eu?! Nu stiu, intreb si eu Daca are cineva idee despre ce ar putea fi vorba, rog a-mi da un raspuns !

Fetelor, ce ne facem cu caldurile astea, ca eu simt ca mor ...

Va pupicim!

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy! Ei da, la ora asta pot sa incep si io sa respir!

Am iesit in parc la 18.15 - record absolut pentru mine si i-am dat de papa acolo, api a venit nasa ei si s-a jucat de mi-a adormit la biberon lemn-lemn...deci nu a papat decat 200 ml. Buni si aia, decat nimik!

Dordia- sa-l stapanesti sanatoasa! Ce culoare l-ai ales pana la urma? Si cine ti l-a livrat? Un tip reol, cumva? Sper ca nu era Doru acasa...

Pitic- chiar ca pacat ca nu ai mai stat...mie mi-a parut rau cand am aflat ulterior ca ai fost!

Bicule- pai cum sa nu punem de o intalneala cand vii si tu? Ca o asteptam si pe Buluci, si pe Ina... si pe toate fetele care mai vin din strainataturi! Alinush - tie-ti dam na-na la fundic ca nu vii!

Cristina MH- am inteles ca sunt gata conventiile cu bancile, deci ar fi o posibilitate. Dar tu ai depus cerere de virare pe card? Cu toata documentatia aferenta - extras de cont, bla-bla? In Venerei?




Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Camelia - e recunoscut faptul ca fierul da kk de culoare neagra. Deci e ok. Don't worry!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mirela condoleante!
miha m-ai emotionat de tot cu povestea nasterii!

Ce pacat ca nu v-a venit ideea sa faceti poze de grup pana eram si eu acolo, cred ca i-ar fi stat si Nataliei bine in rand cu ceilalti bebici.

alinus, missa face kk ca un om mare de la diversificare. E normal. Asa va face de acum incolo.
S-ar putea sa nu vrea supa pt ca i se pare prea mare efortul sa manance atata si sa fie numai zeama. Nici Nati nu vrea zeama. Dupa cum n-a mai vrut nici suc de fructe dupa ce i-am introdus pulpa. Dar eu i le dau pe toate cu lingurita.

Ar trebui sa incep si eu sa-i dau apa. Dar pe de o parte mi-e frica de bibe, sa nu se invete iar cu el si na nu mai vrea titi, pe de alta mi-e o lene sa ma apuc sa fierb bibeeeee... asa ca ii dau titi si in parc si in curtea gradinitei... cand cred eu ca i-ar fi sete.

camelia-daniela cu galmele/mastitele cine sa te inteleaga mai bine decat mine. Daca ai inceput antib stai linistita, o sa treaca si temperatura, si roseata si durerea si in cele din urma chiar si galma. Nu mai mulge, masa, o sa treaca prin alaptat.

Tania ce fain de voi ca va mutati la casa!

O sa incep si eu sa-i dau iaurt, Prim sau Royal Brenac, astea mi le-a sugerat doctorita si fix astea imi plac si mie. In nici un caz Danonino, ambele doctorite mi-au zis ca nu. E plin de zahar, arome si coloranti. Iaurtul cu fructe il facem noi din iaurt +fructe.

Bubitele de la caldura, acele puncticele rosii un pic in relief pe gat, piept, spate, le-a avut si Silvia de mai multe ori. Din exeprienta mea - cel mai bine sa nu le dau cu nimic. Si sa tin copilul cat mai dezbracat. Anul trecut le-am dat cu mixtura mentolata si albastru de metil si mai rau le-am facut, se uscasera si nu mai treceau. Altfel, se retrag de la sine.

Indemnizatia mi-a venit luna asta cu o intarziere de cateva zile dar a venit. Ce spaga la postas? Eu nu-i dau nimic si nu vad de ce i-as da!

supa de gaina/pui cu taitei e nelipsita de la orice masa de sarbatoare traditionala in Ardeal si Banat. Pe drept ca-i tare buna!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi - char ma intrebam ce-i cu tine de nu ai postat...m-am simtit vinovata cu pozele. Dar cand am ajuns io + Xandra + Ilenutza, nu era nici vorba de poze...io m-am uitat putin la Natalici, tu ai mai stat putin si ai plecaaaat...Apoi a trecut ceva timp pana sa inceapa pozarea...s-au strans mai multe mamici. Cred ca asta asteptau fetele care au dat declansarea la poze! sa fie cat mai mult popor, si io zic ca e de inteles!
Tu iaurtul la ce masa i-l dai? La mesele de fructe si legume, ii mai dai titze? Adica laptic, nu pe post de aqua!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Camelia de acord cu Noki, poate fi de la fier.

Joy si Ela daca mai veniti in Tineretului (pana in ora 12) dati un semn sa ne mai vedem.

Silvia cum e acum, cu mama ta la tine? E mai bine? Somn usor!

Noki asa mi-a povestit si bunica Alexiei (prietena Silviei) ca dupa ce a nascut copiii s-a ingrasat cu Similac. Dupa ce facea biberoanele copiilor mai baga si ea cateva masuri. Asta in anii '70.

Solutii:
-daca nu-i dai lui Sarah Bebelac e simplu: da cutiile cadou cuiva care il foloseste pt bb si nu-l mai lua de la stat.
-daca ii dai deci oricum il ai in casa e mai greu, iti trebuie ceva vointa. Eu zic sa te lasi brusc, sa-ti impui sa nu. Asa cum fac eu cu forumul, sa intru mai rar.


Chiar fetelor, sper ca de acum incolo sa ma vedeti mai rar pe aici. Nu plec dar vreau sa intru mai rarut. Sper sa reusesc.


Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki si Lavi, dragelor, va multumesc pentru raspunsuri!
Bicule, am vazut pozele, e super dulce Smarandutza ta ...



Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOI - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Of, mai Lavi, mai nu intra si mai rar...pentru idei. O sa fac asa - deja am copt un plan: Titi papa Milumil, care slava cerului nu-mi place + e scump rau, deci nu ma tenteaza. Mai am jumate de cutie, cea ramasa de azi de dimineatza, o pap si pe aia si gata!nu mai am in casa. Restul le-am luat, dar sunt la mama, in sigurantza!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki n-am mai postat din lipsa de timp.
Eu prestasem intalnire de la 11 fara 10, voiam sa plec la 12.30 apoi am mai asteptat sa veniti voi 3, sa va vad si pe voi. Intre timp am alaptat-o pe Nati. V-am vazut si am plecat, ce era sa fac, si-asa am cam murit de cald pana de metrou si de la metrou pana acasa.

Daca are carev chef sa-mi spuna si mie cine a mai venit dupa ce am placat eu?

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput