Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Dbunny draguta, pana azi n-am mai scris , azi vad ca am un fel de logoree de scris
Cum te mai simti cu chestia de pe spate,mai curata aia la tine sau e gata? Te mai doare atat de rau? Ca n-am vazut sa mai fi scris ceva despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stelab spune:

Multa sanatate viitoarelor mamici si o sarcina cat mai usoara. Va citesc de foarte mult timp. Si eu sunt o viitoare mamica de luna noiembrie dar nu prea m-am invrednicit in a va scrie desi citesc aproape zilnic ceea ce scrieti si de foarte multe ori mi-am gasit raspunsul la intrebari.

Pentru Carla2005, stai linistita IgG pozitiv inseamna ca ai anticorpii in organism. Probabil ai avut o infectie in trecut. IgM negativ inseamna ca nu ai in prezent virusul in organism. Sper ca ti-am putut fi de ajutor.

Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Mio gand la gand cu voie buna. Chiar azi ma gandeam ca nu ne-a mai spus nika de spatele ei. Asa ca Dbunny te rugam frumos sa dai raportu.

Apoi mai e o fata care facuse o radiografie bunicii ei si iar nu ne-a mai spus nika. E ok? Nu mai tin minte care era ... sa nu ma injurati ... dar suntem deja 74 si nu mai stiu cine ce are.

carla2005 sa nu ma injuri dar io am uitat cine a zis pi forum de analiza asta ... o sa caut din urma si repetam aici pentru tine ... numa stai calma si nu te agita.

dandusa super link-ul.

FETELE pe mailul comun sa se trimita chestiile faine si link-urile utile ... apoi le punem in lista .
Am sa va trimit pe mail atasate niste chestii ce ne vor fi utile in viitor pentru diversificarea alimentatiei de la 6 luni si apoi dupa un an.
In mail-ul comun exista un folder :PASTRARE. Acolo pastram toate mailurile interesante. Restul ... in timp vor fi sterse ... o sa vedeti ce o sa se mai aglomereze in timp acel mail.
OK????

Mio cartile din albumul meu sunt de fapt una singura. Daca mergi prin librariile noastre ... vei gasi cartea bebelului fetitza sau baietel. La vre-o 500.000 lei vechi.
In ea poti scrie toate detaliile despre bebe de la nastere si pana la 4-5 ani. teste sarcina, poze eco, apoi poze cu bebe, amprentele bebelui, cand au aparut dintisorii, arborele genealogic ... etc.
A mea este luata din germania si am facut cateva poze sa vedeti si voi. Mi-e imi plac ffff mult pozele cu bebei pe care le face ANNE Geddes si cartea e super misto. Inconvenientul e ca tre sa traduc sub fiecare rand si pentru restul familiei ... ca tati nu stie germana.

Va pupez si mai revin.


Miro16+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Carla, stai linistita, e bine daca IGM este negativ. Chiar eu am explicat pe o alta pagina pentru ca eu am intampinat o mica problema cu aceasta analiza. Nu-ti fa probleme. Eu am facut absolut toate aceste analize inca de la 6 saptamani respectiv cand am mers si am facut doua teste la cabinet si au iesit pozitive, atunci pe loc mi s-a facut fisa iar a doua zi mi s-a luat sange pentru toate aceste teste.
Numai bine in continuare.
Leyla 11+

quote:
Originally posted by carla2005

HEEEEELP! Fetele mi-am luat rezultatul la al doilea set de analize , mi l-a dat de la clinica prin telefon , mi-a spus ca la megalovisrus mi-a iesit IGM-negativ si IGG-pozitiv! Tipa de acolo mi-a zis ca nu cred eca e bine ...dar nu era prea sigura. Ce inseamna asta! Spuneti-mi si mie ca eu dabea saptamana viitoare ajung in Bucuresti sa iau analizele si sa merg cu ele la medic!
Carla200512+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Multumesc de raspunsuri!
Care-i faza cu bebelul care plange in burta la mamica lui?
Si cum fac sa-mi pun si eu poze pe album?
Pup!
carla200512+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Mirona
Am trimis pe mail inca doua poze, astea sunt de sambata trecuta de la o stare civila, dar mi se vede burticuta, de aia le-am trimis.
Ma ajuti tu cu ele sa le pui in album, ca eu e mic nu stiu nimic
Multumesc dejaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Mio drag si mic. Ai uitat sa atasezi pozele in mail. Mai baga-le o data ... dar rapid ca la jumate plec home ca merem la dr.
Fugutza.
pupici la toate


Miro16+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna Miro

tot am vrut sa te intreb ceva nepotica ta e in Bucuresti?
eu coordonez o fundatie si avem ateliere artistico - plastice unde vin copii si animatoarea noastra ii invata o gramada de chestii. Poate vine si ea ca are desene asa de frumoase.


Raluca 15+ si bebe mic in burtica

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Raluca_u iti multumesc fff mult.
Din pacate eu sunt din Timisoara iar sora mea si nepotika sunt In Caras-Severin, Otelu-Rosu.

Eu incerc sa-i induplec parintii sa nu risipeasca un astfel de talent, de aceea port cu mine peste tot link-ul desenelor ei. Ar fi un liceu de arte la 60 km ... la Resita, as putea s-o iau cu mine la Timisoara ... dar din pacate parintii ei inca nu sunt pregatiti de o lasa sa zboare.
Am inceput si cam repede cu planul meu ... asa poate am timp sa-i conving. Nepotika mea Adnana are abia 8 anishori in octombrie. MAi are timp pana la liceu.

Mi-ar placea sa stam de vb pe mail sau pe Pm ... poate reusesc cumva sa corespondez cu cineva ... sa-i dea macar ceva de lucru, apoi s-o corecteze, alte teme si tot asa ... sa-i dezvolte in continuare talentul. Asta toate pe mail. Crezi ca e realizabil? Cel putin deocamdata.
Merci inca o data.


Miro16+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ioi fetele, me iertati ca nu v-am tinut la curent cu faza cu spatele...inca mai merg la curatat in fiecare seara, cateodata doare- cand ma mai storc medicii, cateodata nu(sau m-am obisnuit eu deja...).Ieri mi-a spus sotzul (ca eu n-am cum sa stiu ce fac aia la mine-n spate) ca-mi indeasa cam juma`de metru de pansament in rana, si o s-o faca pana in ziua in care pansamentul iese curat. Imping pansamentul cu un ac si muuult dezinfectant. Bine ca sotzu vine cu mine in fiecare seara...sa va spun modelul de incurajari ce-mi baga...```Diana, rezista, Diana abtinete...´´(cam asa s-ar traduce din spaniola).I-am spus ca daca asta o sa-mi spuna si cand oi fii pe masa de nasteri cu mine n-o sa intre el..o iau pe mama inauntru.Il scot afara in shuturi...Ia-auzi doamne... rezista...rezista tu daca esti asa de tare. Ar trebui sa ma incurajeze cu ceva de genul...hai draga, mai putin, foarte bine iubito... mai putin si-i gata, dar la o adica... ma gandesc ca orice fraza m-ar deranja voi ce opinati ?

Va multumesc mult ca va ganditi la mine. Maine dimineatza facem eco, a treia...abia astept sa vad pe bb, presupun ca la 14 sapt n-or sa-mi spuna daca-i fetita sau baietel...luna viitoare.

Dbunny14 fix

Mergi la inceput