Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Imi pare rau ca nu am mai intrat de mut, dar... Mi-am luat apartament in 2 zile, l-am vandut pe al meu in 3 zile, tre' sa fac o gramada de acte, vreau sa iau credit ipotecar ca sa imi ramana si mie niste bani de mobila, patut, carut, etc Asa ca la mine e o totala nebunie, sotul lucreaza de dimineata pana seara, asa ca toate sunt pe umerii mei. Seara sunt franta, adorm la 10 si dorm bustean. Macar atat.
In schimb am o problema si am nevoie de ajutor: apartamentul pe care il cumpar este obtinut de catre proprietari prin contract de donatie de la tatal lui. Proprietarul mai are o sora si parintii lui traiesc. Stie cineva daca s-ar putea pe viitor sa am probleme?????
Cam atat pe ziua de azi, ca iar am plecat la banci.
Pupici

Laura si bebe strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Buna fetele!!!
Ce mai faceti, cum stati cu greturile? Ca parca mi-e si frica vazand ca mie chiar nu mi-e rau si nici nu prea mi-a fost, nici macar tentativa de a voma n-am avut in sarcina, pot manca orice si chiar la inceput imi era greata noaptea si putin dimineata de la mirosul cafelei sotului meu si a tigarii, de aceea il si trimiteam afara :) Dar si astea au tinut numai vreo 2-3 saptamani .Oare e vreo problema cu mine ca nu mi-e rau? Ma distrez si eu, ca doar stiu ca fiecare sarcina e altfel. Multumesc lui Dumnezeu ca sunt atat de norocoasa!
Acum de cand am intrat in saptamana 16 au inceput niste mici dureri suparatoare in partea de jos a burticii dar am inteles ca mi se intind ligamentele si e normal.
Aha, sa va trimit poze cu burtica mea care e mareee si atat de draguta ( zic eu si cu al meu sot :) Mie mi se pare ca sunt un somalez din ala slab si cu burta umflata sau o femeie din aceea din triburile uitate de lume cu sanii mari si lasati si burta umflata. Apropo, vfoua v-au crescut sanii? Ca ai mei ce erau oricum mari, vad ca nu se mai opresc din crescut.
Dandusa draga mea, nu am facut nici o croaziera prin Europa ci am umblat ffff mult. Mi-am gasit un sot exact ca mine , suntem doi oameni care nu pot sta intr-un loc si cand li se ofera ocazia de a calatori, o iau la picior. Stii, cand ne programam o calatorie, mai lungim traseul pe parcurs sa vedem si aia si inca putin sa mai vedem si ailalta si tot asa... Asa ca mai am inca nenumarate fotografii din multe alte locuri foarte frumoase dar mi-a fost jena sa pun mai multe.
Apoi fratele meu cu familia locuiesc in Nice pe Coasta de Azur si ne mai dam intalnire prin lume :) mai facem cate o vacanta impreuna si tot asa...
Ma rog, m-am lungit, te pup si te invidiez pt croazierele pe care le-ai facut , precis ai vazut o gramada de locuri superbe( pt mine, a calatori prin lume e una dintre marile fericiri ale vietii )
Va pup pe toate si ma intorc mai tarziu.

P.S. Mirona draguta, ce sunt acele carti de bebe din fotografiile tale?Ca am vazut vreo 4 parca si una as fi inteles ce e dar restul?
Pupici si tie draguta

Mioara 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Laura 13, acum am vazut postarea ta
Stai linistita draguta ca nu va fi nici o problema dar, vezi , asta e prostia omeneasca cu donatiile astea catre copii , ca doar puteau sa-i faca o vanzare-cumparare si pa aia nu o mai ataca nimeni ( iar taxele la notar erau fix aceleasi).
Deci, daca se trezeste sora-sa sa atace donatia, si daca mai si castiga procesul, va primi bani de la proprietarul actual pt ca tu ai cumparat apartamentul cu buna credinta si la modul cel mai legal. Iar parintii lui nu mai au cum sa revoce donatia pt ca aceasta poate fi revocata numai intr-o singura imprejurare ( nu are rost sa ti-o detaliez pt ca nu are cum sa se intample).
Succes la credit si vezi ca BCR are cel mai bun credit ipotecar ( nu numai ca si dobanda, dar si asta, ci ca si conditii de acordare in general).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

A mai luat careva din voi antibiotic de cind ati aflat ca sunteti gravidute?
Eu am intrat pe tratament 5 zile cu Klabex pentru Ureaplasma, e groaznic de amar desi e invelit intr-o crusta vanilata, il simti in gura dupa 1 ora!

Si alta chestie, cum v-ati programat concediul de odihna?
Adica in ce luna de sarcina preferati sa mergeti si cam pe unde si cu ce: masina,avion? Eu prefer cu trenul...oricum masina mea iese din discutie
Eu cam intr-o luna intru in CO, dupa ce fac TT deci al mine ar fi in 4 luni.
Multam si
Ruxmax, 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

M-am gindit ca vreti sa vedeti si voi ce am gasit pe net.
Un bebe care plinge in uterul mamei.INCREDIBIL
http://dsc.discovery.com/news/media/fetalcryingvideo.html

dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ruxmax eu ma gandesc sa-mi iau conceiu in august cand or fi cam 40 de grade pe-aci. Cum anu asta am dreptul numai la 2 saptamani... om vedea, vrem sa mergem cateva zile la munte la racoare. Chestia e ca voi fi in luna a 6-a, deci plimbari prea multe sau prea indepartate de civilizatie chix .

pup fetele si burticile
Dbunny14 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ruxmax, in materie de concedii...eu abia astept. Pe 10 iulie plec cu sotul meu si cu fetita entru o luna in Dubai (munca +vacanta), iar de acolo,in Singapore,pentru 3 saptamani. Ma intorc in LOndra pe 30 august,si o sa plecam , bineinteles cu avionul, iar acolo inchiriem o masina.Am si achitat biletele de avion si am platit si chiria la casa in care vom sta in Dubai, deci totul e aranjat. Si eu o sa cam am burtica mare,dar nu mi-e teama; in Dubai am nascut-o pe Iasmina, la o clinica particulara, deci ma pot duce oricand acolo din nou, in caz de ceva, ca au conditii extra.
Insa pana la vacanta,........munca ,munca si iar munca. Indata o sa terminam si cu casa,toate m,odificarile de acolo,si cu asta, basta. Cand ne intoarcem din Singapore,o sa incepem sa aranjam si camera lui bebe.




13+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Dandusa, cum ai gasit chestia aia cu copilul care plange in burtica maica-si? Extraordinar, mie mi se pare ca nu poate fi real, serios!Adica, de ce ar plange? Si inca in halul asta? Mie mi se pare ca ar fi si nervos pe deasupra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

super site-ul....multumim.
apropo..daca mai gasiti chestii interesante nu e rau daca ni le impartasiti si noua nu...sunteti de acord??

saracul bebe...dar de ce o plange el??
doamne....m-a impresionat


quote:
Originally posted by dandusa

M-am gindit ca vreti sa vedeti si voi ce am gasit pe net.
Un bebe care plinge in uterul mamei.INCREDIBIL
http://dsc.discovery.com/news/media/fetalcryingvideo.html

dandusa



dolores 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

HEEEEELP! Fetele mi-am luat rezultatul la al doilea set de analize , mi l-a dat de la clinica prin telefon , mi-a spus ca la megalovisrus mi-a iesit IGM-negativ si IGG-pozitiv! Tipa de acolo mi-a zis ca nu cred eca e bine ...dar nu era prea sigura. Ce inseamna asta! Spuneti-mi si mie ca eu dabea saptamana viitoare ajung in Bucuresti sa iau analizele si sa merg cu ele la medic!
Carla200512+

Mergi la inceput