The best of aug-sept-oct 2004 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

aissa nu te speria, era fata obosita rau. La noi crizele astea sunt destul de frecvente, dca ae foarte obosita asa face.

Fetelor, noi mergem la mare in prima sapt din iulie (cred). Mai merge cineva atunci?

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, era foarte obosita, a dormit apoi aproape 3 ore...dar nu a mancat nici la trezire... adevarul e ca nici mie nu mi-ar fi trebuit ciorba. Oricum, nu se dezlipeste de carut, Doamne...acum il punea in pat . Am luat si rezultatul de la copro, negativ, dr a zis ca sa o las...ca arata bine (cat timp oare va ma tine figura?). Si mi-a dat acum Bonisan??? Asta stiam ca e de colici, scrie pe el ceva de crestere apetit, dar inteleg ca pentru sugari...oricum o sa citesc prospectul sa vad acolo ce zice.
Naty noi mergem de pe 1 iulie chiar, in Jupiter o sa stam, o saptamana. Voi unde mergeti?

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Si noi ne gandeam tot la inceputul lui iulie dar nu ne-am hotarat unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata! Frate ce caldura....am dormit cu toate geamurile deschise, Ale numai in body....as vrea sa ies devreme afara, pana in 8...numai sa se trezeasca ea.
Ieri o dadusem cu crema de protectie solara si cu caldura suportata a transpirat de era atat de iritata la gata, la partea interioara a coatelor, numai bubite.
Of, nebuna vreme....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Si la noi e cald....dar aseara am fost pe strand(un strand superb avem in Arad, arata ca un parc urias cu multi pomi, multa verdeata, vreo 4 bazine de inot, in rest terase in aer liber, discoteci, casute...e superb), si ne-am mai racorit....

Fug ca se trezeste goanga!

Pupici!


Ioana(23+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata,
Ania, condoleante din partea mea. Este atat de dureros, te inteleg.
Nu prea apuc sa scriu, de citit mai prind cateva momente, dar de cateori ma apuc sa va scriu, ori am treaba la serv, ori acasa mandra incepe sa traga de mine.
Noi suntem bine, Ilincai vad ca ii merge cu socrela, nu prea manaca cu ea, dar cand ajung eu acasa, de la 5,30 6 pana la 10 cand ne culcam manaca si de 3 ori. nu sunt prea multumita de asta dar ce sa fac...
sper sa ma pot intra mai tarziu
va pup si o zi buna

pufi sa nu uit, urata treaba cu arsurile, eu cu Dicarbocalm ma mai calmam.


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata!
Aparui si io sa dau raportul, eu durere de masea, gogoasa idem inmultit cu 1000, a treia noapte nedormita, muci, urlete si tot tacamul

Aissa of lasa ca si eu cred ca e de la caldura.. obosesc mai mut acum cred, cine stie.... o sa treaca, kk sa se faca frumoasa ca cu maraielile...Doamne-ajuta. De la suc nu poate fi kk moale? noi asa facem...
Lorena haha ce haios, eu cand aud d "oh la la" vad moaca lui Louis de Funes cu buzele tuguiate, ptiu ca uitai si cum se scrie. Deci suntem la lectia cu "ah bon"
Pufyyy ala nu e mai strand e super parc de distractii....eu de pe la 5 ani tot acolo imi faceam veacul vara si era de viiiiiiiiis....era si un bazin din ce in ce mai adanc pt copii? Ce zice Alesio?
Fug....ca ma lungesc... vrem si noi sa luam nbilet la mare dar cred ac la olimp... tot iulie dar depinde cum mergem si la tara...
Va pup, revin ami incolo

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

NEata mamici, eu va citesc, cum fac deobicei, dar nu prea apuc sa scriu.Vad ca si voi va vaitati de caldura si vroiam sa va intreb cu ce ii dati pe pitici, antitranspiratie.

Ilinca s-a iritat rau in jurul gatului si pe pieptut, si se scarpina ingrozitor.Aseara dupa baita am dat-o cu pudra de talc Penaten, dimi la fel...dar parca mai rau se scarpina.Am fost la Sensiblu si mi-au zis sa ii dau cu Bepanthen si atat.Voi cum faceti?

Si apropos de caldura, ieri m-a sunat prietena mea, care are o fetita de 1 an si o luna, sa-mi povesteasca ce a patit ieri: de la caldura fetita ei a lesinat.Pur si simplu si-a lasat capul pe spate si a cazut moale in bratele maica-sii.A fost cu ea la spital,i-au spus sa ii faca racoare in casa, sa ii dea mai multe lichide si mai multe branzeturi,pt. calciu.Mi s-au inmuiat piciorele cand am auzit ce a patit.

Geo, mama draga, are Dami niste ochi....

Na, ca trec de la un subiect la altu' .Ilinca pleaca sambata la mare, pt. 3 saptamani, cu soacra-mea, si am inima mica.O sa stam si noi in fiecare WE cu ele, da' tot imi fac griji...Sper sa fie OK.

Si ca o mama responsabila ce sunt, imi fac planuri cum sa-mi fac de cap, fiind fara copil.Asa ca azi ma duc sa-mi iau abonament la seria de concerte Tudor Gheorghe...O saptamana de concerte, de-abia astept,ca imi place rau de tot de el...



Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Lorena uitai felicitari pt masina!!! Surpriza copilului zic eu, e mai interesant asa
Nature eu stiu ca anul trecut pt bubite sid e tantari si de caldura ii dadeam cu pudra mentolata ca o calmau si le uscau... bepanthen e f bun dar la caldura mi se pare cam nepotrivit crema plus transpiratie.... dar poate vb prostii, noua mereu ne-a facut f bine.
Mai in legatura cu prietena si bebe care a lesinat.... eu in situatia asta nici nu stiu cum as reactiona, Doamne fereste. Mai am un prieten pe net a carui nepotica s-a lovit ieri la leagane peste gura si din 10cm de limba mai are 3 mis e opare film horror, e internata acum la Cluj la chirurgie maxilo-faciala si habar n-am detalii dar mi s-a facut pielea d gaina, si asa ema eu obsedata cu leaganele.
Ne pregatim si noi de iesit afara..... va pupacim

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Nature...te inteleg cu marea, eu sunt si mai paranoia, vroia mama si tata sa mearga cu gogoasa 5 zle la mare si noua ne e teama s-o lasam.... oare ne-om vindeca vreodata?

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput