The best of aug-sept-oct 2004 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut la toata lumea!!

anielas, sincere condoleante si multa putere sa treceti cu bine peste aceste suparari!Nu am reusit inca sa vizualizez pozele dar o voi face.

fetelor, eu sunt tare fericita azi!!! Stefan azi dimineatza nu a mai plans dupa mine la cresa!!!L-am dezbracat de bluza care o avea pe el, si-a luat-o pe "iaia" in brate, canitza de apa si a plecat SINGUR in sala unde deja copilasii luau micul dejun, noi nu prea reusim sa ne trezim inainte de ora 8...dar incet incet vom progresa Sunt tare bucuroasa!Nici nu va imaginati cat de bucuroasa....
In rest, ieri m-am cam enervat un pic, Stefan cum va ziceam la 2 zile dupa ce a mers la cresa a venit acasa cu niste muci verzi si urati rau de tot de m-am speriat, asta fiind miercuri, vineri deja sau limpezit insa a inceput sa tuseasca putin, febra nu a facut, dar eu luni mi-am zis hai sa merg la medicul lui pediatru sa-l consulte nitel pentru tusea asta, sa nu cumva sa se agraveze...ma asteptam sa-mi dea ceva simptomatice, insa dr sa grabit cu antibiotic Stefan nu a facut deloc febra, nu pare a fi bolnav, mi-a zis si ea ca e ok...dar parca are PUTIN rosu in gat...plus de asta mi-a dat un siropel de tuse pentru copii de la 6ANI!!! si eferalgan.Am ajuns la farmacie am luat de toate dar acasa ii dau doar eferalganul si am sa-l supraveghez indeaproape, si asistentele de la cresa o sa-l supravegheze. Nu stiu zau cum reusesc unii dr sa se grabeasca in halul asta cu antibioticul, si din cel fff tare, farmacista a zis ca e unul selectiv, nu cu un spectru foarte larg....No sa il dau pentru ca daca de acuma incep cu antibiotic inseamna ca probabil luna de luna vom lua asa ceva si cred ca mai rau face decat bine...
Eu am devenit mai optimista, mai curajoasa, asa ca cu Dumnezeu inainte si sigur vom depasi si aceasta perioada de acomodare cu ceilalti copii intrati deja in colectivitate.

aissa, sa stii ca face minuni o chestie de genul asta, cu girafa sau alceva nu mai zic ca daca alt copil mananca la astia sclifositi li se face o poftaaaa asa facea si al meu, ba mai mult se ia la intrecere cu verisorului lui care termina primul.
As mai avea multe de povestit, dar acu ma cam grabesc, mai revin si va mai spun cate mai povesteste Stefan Dar haideti sa ma laud un pic, ca ieri in parc imi salta inima de bucurie, o gramada de mamici ma intrebau cat are peste 2 ani ca tare frumos si corect vorbeste...moama ce mareatza eram eu cu un copil asa de vorbaret si care se juca frumos cu un excavator tot explicand altor copii de varsta lui "sapa catolul, sapa catolul, vruummm"
Va pup si va urez o zi buna tutror!!!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos(19.08.2004)
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Ania sincere condoleante!
Am vazut pozele cu Inutza si e superba!L-am intrebat pe Alesio dc ii place de Ina si a zis da!Poza cu bigudiurile e superba!

Cris ma bucur ca sunt doar mofturi si nu e bolnava Ale....astea trec daca le sti veni de hac!

Mirela!

Fug ca urla si trage de mine...!Ii e foame cred....

Pupici!


Ioana(23+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata si de la noi!

Ania condoleante!
Ati venit in Bucuresti?

Eu am stat ieri cu domnisoara pana s-a culcat de dupa masa ca a fost bona plecata. N-am mai stat cu ea in timpul saptamanii de cand avea 4 luni, a fost asa bine! Am fost in parc si ne-am jucat m-a dus sa-mi arate toate locurile ei preferate si mi i-a prezentat pe ceilalti copilasi (eu ma mai duc dupa masa cu ea in aprcul rsepectiv dar cred ca a fost asa uimita ca am fost de dimineata ...)

Sambata ne-am intalnit in Cismigiu cu Danina si Dienuta care e o scumpa.

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, fetelor,

Am vazut pozicile lui Dami, un craiut dulce de tot.La fel, m-am uitat la d-ra Inutza,o fetita cocheta si rafinata, scumpa tare.
Ana, bravo scumpului de Stefanel ca e asa de vorbaret si ca s-a adaptat asa de bine la gradi'. Tie succes pe mai departe.
Aissa, felicitari pt puterea de convingere, pt pacalitul d-rei Ale. Faina tare faza cu girafa
Aniela, sincere condoleante!!!Sunt cu gandul alaturi de tine.
Lorena, la fel e si Alma cu masina. Vrea numai in ea.Acum e si masina noastra la revizie ca plecam joi intr-o minivacanta in Franta, dar nu stiu daca-l conving pe al meu sa tragem o fuga si la Paris de la locatia noastra de vacanta(sunt cam 2 ore de condus pana acolo). Scaunelul de masina sta in hol pana aducem masina inapoi si Alma se aseaza in el, imita sunetele masinii si zice "dag, dag, auto" ("pa, pa cu masina")si mai face "pa" cu mana.A propos de plecat "pa", asta zice ca face de cum se trezeste:isi pune ceva sub forma de sal in jurul gatului (de la sosetele lui tati din cosul de rufe pana la bluze de-ale mele), isi da cu ruj pe bot (asta cand mai descopera cate unul uitat de mine prin baie ), isi pune rucsacelul in spate si ea se duce "pa".
Pufy, eu iti doresc sa ai parte de o sarcina cat de usoara in continuare, sa nu ai de suportat arsuri asa de urate.Eu nu am prea avut arsuri cand era Alma in burtica si nici alea de le-am avut nu erau nasoale.
Andora, ca tot intrebai tu de cum face Alma pe olita cu cateva pagini in spate (cap precedent)...d-ra mea face de toate in ea cand are chef, uneori insa nu o conving sa stea nicicum.Dar am observat ca nu-i place sa aiba kk in scutecelele "up&go" si-mi da raportul imediat cum face "caca", iar daca nu ma execut imediat sa o schimb, incepe sa planga.
Azi avem zi de treburi mai mult sau mai putin casnice:ordine generala, terminat outfiturile Almei incepute acum 2 sapt, pregatit si congelat tortulet festiv pt ziua lui tati de sapt viitoare ca nu o sa avem tp atunci, mai ales ca exact in ziua resp ne intoarcem...daca se opreste ploaia asta urata sper sa iesim si la o plimbarica mai lunga ca numai cu nasu-n carti si PC am stat sapt trecuta.Mda, ma lungesc aiurea, asa-i?Gata, va pup pe toate si va doresc o zi minunata.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Ania sincere condoleante!

Am vazut si pozele cu Inutza, e dulce foc, o adevarata domnisoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Andora da pai ea asa e plimbareata. A plecat ieri dupa amiaza dar o zi am scapat ca s-a cazat la Marriot si am stat si noi o zi cu ea a foast fff bine mai vrem .

Naty pupicim si noi pe voi. O intalnire neasteptata si ne-am si recunoscut.

Georgi am vazut pozicile de la munte mergem si noi sper in weekend daca suntem bine la Brasov la rubedenii. Imi vine sa fug de Bucuresti acum si m-as duce acolo unde ai poza aceea cu apa si m-as aseza langa Dami

Anielas condoleante pt bunica. Pozici si de la voi am vazut ooooo.... da ce domnisorica bella.....ei am apreciat-o pe Inutza mereu ca e frumusica si finuta.



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA-DIANA *** Raza de soarePoze 2006DIDIUTZA
[red]PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutare!

Ania.. condoleante .
Am vazut un Inush scump de-ti vine sa-l papi... eu mor dupa poza cu boticul de morsa, e o dulceata cocheta si draguta
Ana ma bucur mult ca Stefanutu' s-a descurcat ca un baiat mare si cuminte
Danyce asa cu olita, macar ea mai face si inauntru, gogoasa doar imi spune dupa ce a facut "caca" asta isnemnand si pisu, dar inainte doar accidental.
Naty, asadar Dodo si Dienutza sunt pretene bune pai si poze??????? Unde???? Danina vezi, noroc cu Marriot-ul. Mai adr ce socrella moderna aveti, vreau si eu
Lorena, radsingura, ma gandesc cum iese din gura unui pitic un "oh la la", o sa-mi invat maimuta sa zica. Pup!
Aissa superrr traiasca girafa! Noi daca va zicem cu santajul ne bateti, ii zic ca daca nu papa mancare nu ii dau "cale" adek ciocolata alba, si atunci ea papa si mami ii da juma de patratica.. sau vreo napolitana ceva pe post de cale. Merge in 50% doar din cazuri insa.
Mirela, Pufy, fetelor, mulam de grija, pai abcesul meu s-a mai dus, era si timpul, am ramas cu o durere de cap de numa-numa, insa...... s-a transmis chinul cu dinti la gogoasa.
Uca mea cu care ma laudam ca din octombrie n-a avut nici macar un mucusor, nimikuta, acum de 2 zile are febra, nasulinfundat, maraieli si urlete non stop, defapt niste stopuri ziua dar noaptea e jaleeeee.... Asa ca e tragic, dar asta e, la masele am facut urat pe jumate, acum la canini ne alturam majoriattii.. desi eau iesiti unnpic si n-a zis nik, acum e mai nasol... hai ca ma plang si eu.....

Inchei pana nu va enervez. Ionella pup Alex din parte mea..... Mina ce mai face Vizi-Kojak?? Hia ca fug....

PS" Bai am niste nervi azi trebuia sa vina postasul cu alocatia si spe si indemnizatia erstanta din ianuarie...si pana la ora asta adik 13.01 nimik....sper ca vine ca suntem intr-o criza....


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am vazut si eu poze cu copii tare dragalasi - Inush si Dami.

Ioana offf, saracuta de tine! Mi-aduc aminte si acum cu groaza ce arsuri am avut! Sa sti ca mie imi facea tare bine Maalox.


Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Azi la noi a fot zi de crize...ma si sperie pe bune.
Cand am venit de afara i-am dat suc si am pus-o in pat, pana sa adoarma vine Tony cu un carut de plastic de jucarie. Pentru ca era devreme am dat-o jos sa se joace putin. Fetelor si nu mai vroia sa se culce neam, am vrut sa ii facem un dus ca era fleasca si iritata, am spalat-o cu urlete, reusesc sa o pun in pat si ii mai dau putin suc cand....simt ca a facut kk, al doilea pe ziua de azi (si moale), de 4 zile facea deja zilnic, acum sper sa nu dea in diaree dupa ce ma lupt cu constipatia saptamani in sir. O iau sa o schimb....urlete. Ca sa stea ii da al meu iar carutul...pe urma am luat-o de la capat, ca sa o culc am luat-o cu forta in brate, s-a zbatut groaznic, am facut putin lapte si i l-am dat cu forta, i-am zis Tatal nostru, i-am cantat, am si tipat, m-am speriat rau nu mi-a facut niciodata asa crize, era cu ochii umflati de plans si rupta de somn dar vroia numai in brate.... Nu stiu, de la carut, o durea-o burta (desi nu are gaze), mi-o pregati o diaree, ii era cald (desi e doar in body)...habar n-am, cert e ca m-a terminat si m-am speriat toata....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Cristina, sa nu fie de la caldura cu kk moale... Mai face si fiu-meu crize d'astea la schimbat sau cand i se pune pata sa manance biscuiti/ pufuleti, chestii d'astea interzise inainte de masa... Pupici multi lui Ale!

Mirela, am tot tinut sa-ti spun ca am vazut pozele voastre de la ocean si nu numai si sunt super! La gradi abia in septembrie se duce... mai avem de asteptat. merci de incurajari, totusi!

Dana, fiu-meu parca s-ar fi nascut in masina! Vad ca spui de Alma ca si ea e cu masinile... Eu imi faceam griji ca o sa ne zapaceasca pe drum spre Ro in iulie, dar la cat de "amorezat" e de masina incep sa realizez ca o sa ne fie usor (sau nu...)

Andreea, e f haios cand vrea sa repete cuvintele. Mai ales in franceza. Bla bla si Oh la la ii ies, dar azi e pus pe "a bo?" (ah, bon?!) si pe "iii" (oui). Mori de ras! Ma si mir unde prinde, ca doar noi ii vb romaneste...


Fetelor, eu iar sunt in dilema! Oriunde s-ar duce ma ia si pe mine de mana sa ma duc cu el! La leagane, la tobogan, in casa, in curte... tot timpul sa fiu dupa el. Incerc sa-l distrag ascunzandu-ma si-l pun sa ma caute, sau sa ma alerge. O fi o perioada de-a lor... Cert e ca nici singur in camera nu vrea sa stea.


Veste: azi e gata masina! Nici nu stiu daca sa-i spun deja copilului sau il las sa savureze surpriza?! Am si eu probleme...

O zi buna la toate!


Mami si Miron Radu (06 oct. 2004)

Pozele noastre

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput