Bebelusi de sept - oct 2005 (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Jadi pt Vladut si si pt tine. Sa treaca repede si usor si apoi sa nu mai aveti probleme deloc!

Veronica nu cred ca e o varsta anume. Fiecare se intoarce cand poate sau cand vrea . Asa cred eu. La noi a durat ceva vreme ca tot ma duceam eu noaptea sa-l intorc cand se satura de dormit pe burta.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri sunteti niste scumpe...

Ca sa vad ca imi faceam probleme de proasta ce eram, iata ca mi-am primit pedeapsa: de data asta chiar am de ce sa ma ingrijorez. Dimineata asta Alex s-a trezit cu febra, 39 cu 6. Panica mare, i-am dat Panadol apoi sa pape, a venit dr repede, s-a uitat la ea, a ascultat-o si mi-a dat verdictul: rosu in gat cu angina de nu stiu care, niste puncte inflamate, nu chiar cu puroi, dar nu e de ieri de azi. Si la 6 luni, la control ne-a zis ca e cam rosie in gat...se prea poate sa fi iesit cu ceva din maternitate...ofofof.
Deocamdata suntem pe antibiotic (Ospamox, 2,5 ml la 6 ore, Nurofen de 3 ori pe zi) si dupa ce terminam antibioticul (o sa ia 5 zile) astept 10 zile si o duc la exudat faringian sa vad daca-l are sau nu pe auriu in gat
Asa ca nu ma mai stresez ca nu mananca, acum chiar ca nu mananca, dar acum o doare in gat, o pot intelege...si n-am cum sa zic ca are de unde sa dea jos
Bine macar ca febra i-a cedat repede, acum nu mai are decat 37 cu 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

BUNA ZIUA LA MAMICI, TATICI, BUNICI SI PUPICI PENTRU BEBICI!
OANA a fost o perioada cand nici darius nu se omora dupa pure de legume, iar supa nici acum nu prea vrea! Dar uite cum fac eu! In pure, pe care il pasez cu furculita, ii pun ierburi pentru aroma, gen p[atrunjel, dar nu ft mult, sau usturoi crud cate 1/2 catel usturoi. Am renuntat sa ii pasez si albiturile ca am vazut ca nu ii plac. La fel si cu ceapa, ii pasez ft putina, restul care s-a fiert o arunc...in ceea ce priveste supa, al meu o bea din cana, altfel nu vrea! eu cred ca trebuie sa ii gasesti "chitibusurile" copilului tau. Pentru inceput incearca sa nu ii mai amesteci legumele, sa vezi ce gusturi ii plac si care nu. Parerea mea. In pure poti adauga putin unt sau smantana, in loc de ulei...da un gust mai bun. Eu sare nu ii pun deloc, dar fiecare face cum crede. Patrunjelul pune-l spre final la fiert in supa, dar nu il mai pasa...vezi ce iese. Pupici.
FLAVIA spune-ne si noua ce tratament ti-a dat pentru bebe daca nu te deranjeaza.
MIFLOR, VREAU SI EU SA-MI GHICESTI...IN BOBI!
KID pupici lui Alex sa se faca bine.
Pupici si tuturor bebeilor bolnaviori.
Felicitari micilor atleti pentru statul in picioare si pasii facuti. eu ma gandesc cu groaza ca peste putin timp nu va mai avea stare deloc si va trebui sa il plimb non stop si sa stau atenta sa nu cada etc...atunci chiar ca nu o sa mai am timp de nimic...si asa fac treaba cat tine ziua de lunga...mi-o face careva statuie?

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)
www.paidmail.ro/?ref=sorinel_ilie" target="_blank"> link interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Roxieu stiu ca trat. homeopat se da individual.La Alexandra i-a dat pt laringita{era ragusita si tusea cam rau)-hepar sulfur,spongia,aconitum-din fiecare pe rind 2 granule pe zi.
Pt mucisori -Alium cepa tot 2 granule pe zi.Nu a facut febra mare(doar 37,5} iar la plamini nu a avut nimic.
Azi mergem iar la control sa vad daca ii schimba trat.Eu am citit despre ele pe yahoo la http://www.homeopatia.ro.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

BUNA ZIUA LA MAMICI, TATICI, BUNICI SI PUPICI PENTRU BEBICI!
OANA a fost o perioada cand nici darius nu se omora dupa pure de legume, iar supa nici acum nu prea vrea! Dar uite cum fac eu! In pure, pe care il pasez cu furculita, ii pun ierburi pentru aroma, gen p[atrunjel, dar nu ft mult, sau usturoi crud cate 1/2 catel usturoi. Am renuntat sa ii pasez si albiturile ca am vazut ca nu ii plac. La fel si cu ceapa, ii pasez ft putina, restul care s-a fiert o arunc...in ceea ce priveste supa, al meu o bea din cana, altfel nu vrea! eu cred ca trebuie sa ii gasesti "chitibusurile" copilului tau. Pentru inceput incearca sa nu ii mai amesteci legumele, sa vezi ce gusturi ii plac si care nu. Parerea mea. In pure poti adauga putin unt sau smantana, in loc de ulei...da un gust mai bun. Eu sare nu ii pun deloc, dar fiecare face cum crede. Patrunjelul pune-l spre final la fiert in supa, dar nu il mai pasa...vezi ce iese. Pupici.
FLAVIA spune-ne si noua ce tratament ti-a dat pentru bebe daca nu te deranjeaza.
MIFLOR, VREAU SI EU SA-MI GHICESTI...IN BOBI!
KID pupici lui Alex sa se faca bine.
Pupici si tuturor bebeilor bolnaviori.
Felicitari micilor atleti pentru statul in picioare si pasii facuti. eu ma gandesc cu groaza ca peste putin timp nu va mai avea stare deloc si va trebui sa il plimb non stop si sa stau atenta sa nu cada etc...atunci chiar ca nu o sa mai am timp de nimic...si asa fac treaba cat tine ziua de lunga...mi-o face careva statuie?

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)
www.paidmail.ro/?ref=sorinel_ilie" target="_blank"> link interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

vladut al lui jadi, fii tare, fii barbat!

kid, sanatate multa micutei! sa ne mai spui ce ai mai facut si sa nu fie niciun auriu!

radu zilele astea a invatat si el sa se rostogoleasca. moama, si e o veselie pe el. a, va povesteam ca e marait si nu prea mai doarme - ieri si azi pana acum a fost totul bine, chiar a fost tare cumintel si veseeeel.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza frumoaselor!
Eu misun prin casa impreuna cu tante cu curatenia! Am la treabaaaaa cacalau!!!
Kidut, si eu ma gandesc la Alex si la greutatea ei, fetele noastre s-au dezvoltat cam la fel pana acum si chiar nu-mi fac probleme cu greutatea; luna asta, Ana mea a scazut vreo 2-300 de grame, le-a pus la loc si a mai luat inca 70, acum avem 7370 la 8 luni; atata avem, cu-atata defilam! Ideea este ca Ana nu pare deloc slaba, are niste obrajooooori!
Oana, eu ii dau iaurt doar de vreo saptamana, adica dupa 7 luni jumate; i-am dat Napolact si Zuzu si-a fost ok; caciulita nu-i pun deloc in casa, doar in maternitate a purtat! De fapt ii mai pun uneori, o juma de ora, dupa ce-i fac baie la cap!
Bun venit Alexuta!!! Sa-ti traiasca fata mare si frumoasa!!! E o dulce, am vazut pozele!!!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Jadi, bafta multa!
Simo, sigur ca ii transmit salutarile tale. Dar poate reusim sa mai punem de o intalneala pana atunci. Super ca puteti pleca asa mult in vizite.
Ce cald e, ufff. Deja visez la un AC, evident ca n-am reusit pana acum sa facem si asta si parca vad o explozie a preturilor. Asta e.
Vroiam sa va intreb cum scoateti voi copiii pe vremea asta. Ca eu nu stiu cum sa fac. L-am scos o ora mai de dimineata dar acum parca nu as mai iesi cu el, mi se pare prea cald.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ma mobilizez si eu sa scriu un mesaj pe ziua de azi .

1. "La Multi Ani" ptr toti bebicii care au mai implinit o luna in ultimul timp si ptr bebicii, mamicile, taticii, bunicii/bunicile care si-au serbat ieri onomastica.
2. ptr Vladut al lui Jadi (ginerele) ca a scapat de nesuferita de infectie.
Si ptr mami a lui care merge cu el la toate testele/analizele.
3. Kid, multa sanatate lui Alex. Lasa ca nu va iesi niciun auriu, si chiar daca iese ii veniti voi de hac.
Si Victor l-a avut, si a scapat de el. (asa sper).
4. Ioana, mai ai de despachetat cadouri ? Cum a fost intalnirea dintre Miruna si tati ?


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput