Bebelusi de sept - oct 2005 (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza ,

la multi ani Elena si Costantin!

Bine ai venit Alexuta!

Felicitari Alberto pentru dintisori!

Noi in casa stam doar intr-un body cu maneca scurta fara nimic altceva, doar dupa baie ii pun pantalonasi.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Buna dimineata zanelor!

Mi s-a terminat concediul! Back to work! Asa ca o sa am timp de forum din plin!

Si Filosofu' are o tinuta semi indecenta acum ca a venit caldura! Maiou, pantaloni scurti si fara sosete!!! Sunt super fericita ptr ca acum pot sa ma chiombesc toata ziua la piciorusele lui. Sunt fascinata de ele si le pup toata ziua...vorba sotului "popa cu icoanele, tu cu talpile lui fi-ti". Cred ca mi-a ramas o dileala de cand eram gravida in ultimul trimestru ca toata ziua buna ziua il tineam de calcaias..era evident...iesea asa frumos prin burtica...ah ce dor imi este! Oare iar a inceput sa-mi ticaie ceasul biologic?

Alexuta bine ai venit!

Ruxandra imi pare rau ca nu am ajuns ieri in Herastrau dar am fost la nasi in vizita...si de unde ne codeam sa mergem, am stat de la 4 pana la 12, iar Luca s-a comportat exemplar...mai frumos decat acasa, asa ca o sa incepem sezonul vizitelor daca socializeaza atat de frumos infantul. Aaa, si sa-i transmiti salutari din partea mea lui Madam Petrache.

Mifloricio iata ca-ti ascult sfatul si am aparut din neant! Auzi, nu zici si niste numere la loto, daca le ai pe astea cu ghicitul?

Irina felicitari pentru primul pas! Am dreptate cand ii zic eu Vladut Mergatorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Aha, si am uitat sa va multumesc pentru felicitarile de Sf. Constantin si Elena!...chiar daca nu stiati ca ma cheam si Elena!

Si cu aceasta ocazie fac si eu urarile de rigoare la randu-mi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Buna dimineata!
Sa semnez si eu condica apoi fug repede ca mi Andruta face nanic si vreau sa an timp sa mai fac si cite ceva prin casa.
Cum pina astazi m-am mai calmat, ii voi face supica si daca n-o maninca, de maine chiar ca nu-i mai fac pina sapt viitoare.
Asta noapte a fost prima noapte in care a dormit fara caciulita si sosetele si cred ca s-a simtit bine.

Irina mersic de sfat.Voi incerca fara patrunjel sa vad ce se intimpla. Supica cit de lichida i-o dai? Legumele i le mixezi sau doar le pasezi cu furculita?

LA MULTI ANI! Pentru sarbatoritii de azi: Maia, Ana Maria, Sebastian Iulian, Mario Alexandru si Dinu. Sa cresteti mari si voiosi.

Andruta cum deschide ochii o ia la sanatoasa prin pat de tre sa ma uit la ea din 2 in 2 min cind doarme (mai ales ziua) ca nu cumva sa pice din pat (doarme in patul lu mami si al lu tati nu in pat de bb ca e fata mare). Spuneti-mi daca si bbii vostri tot la fel fac/faceau?

Acum va las ca deja s-a trezit asa ca plecam in gradina botanica sa admiram verdeata si pestisorii de la acvariu. Va pupam. O zi buna!

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Irina, Alberto sta relativ multisor singur in picioare (sa zicem pret de un minut, nu l-am cronometrat exact ca sincer nu m-am asteptat sa poata asa bine dar o voi face curind) iar picioarele le tine destul de intinse, ne-am mirat mult de aceasta performanta care a repetat-o in weekend de ceva ori, sper sa o tina tot asa!
Felicitari si lui Vladut pentru primul pas, in curind o sa alergam dupa ei dar e bine ca n-o sa mai fie nevoie de jogging pt. silueta (cel putin in cazul meu).....

Multumim Mysweetest ca ne-ai felicitat pt. dintisori, si noi il felicitam pe Alexandru pentru acelasi lucru!

Numai bine de la noi,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Eu nu am felicitat Elenele si Constantinii. Sa-mi fie rusine .

Urez acum LA MULTI ANI tuturor Elenelor si Constantinilor! SI tot ca ve doriti sa se implineasca!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Simo . Abia astept sa devina cu adevarat umblator, adica singurel

Oana eu supa i-o dau destul de groasa, ca nu-i place daca e mai lichida. Si eu inca o fac cu blenderul, dar nu pana iese o pasta ca pana acum vreo 2 saptamani, ci o mixez mai putin sa se simta ceva bucatele mici in ea (cred ca e ca si cand as pasa-o bine cu furculita).
Vladut se foieste noaptea in toate directiile. Il gasesc de cele mai multe ori cu capul in celalalt capat de patut. Se fioeste f. mult si nu am curaj sa-l las singur in pat la mine (care e pus in mijlocul camerei)


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
In fuga si eu o intrebare scurta: bb-ii vostri fak bubitze de caldura? cu ce ii ungeti? al meu desi e imbracat subirel ....poate nu destul pentru caldura de afara transpira forte tare si face bubitze, a si ieri ne-a piscat si un tantar altoit si s-a umflat urat lokul da pana dimineata a trecut.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

JADI pt. Vladut.

sa ne scrii ca e totul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna ziua,

Oana, In ceea ce priveste supa lui Stefan ii place cat mai subtire...deci nu zeama. O fac cu Mixy de la zeppter (e blender si face tot) si iese de minune. nu i-am mai bagat telina si papa mai cu spor. Asta depinde de copil. fiecare cu preferintele lui.

De la ce varsta se intoarce copilul daca doarme pe burta, inapoi pe o parte?

Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput