Bebelusi de ianuarie- februarie 2006 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni deci tragi chiulul?
Si marco prefera legumele si fructele. dar nu refuza nici branzica.
Simo am dat sa descarce si asta. dar am descarcat 1 ora jumate, ex. cu ganterele Si Cindy Crawford.
S va traiasca mica crestina!!!asteptam poze.
Anasebe ma bucur ca e bine tatal tau si ca-l externeaza. Te-ai trezit degeaba azi sa-l duci la spital, dar deh... trebuia sa fie acolo la vizita dr. de la ora 10, nu?


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Irina 71, CIC-ul poti sa ti-l iei dupa cele 126 de zile de concediu de maternitate sau inainte de expirarea lor, cu conditia sa ai cel putin 43 de zile in postnatal. Eu am luat cele 126 de zile pt ca ma avantajau banii de la indemnizatia de maternitate. Ar trebui sa citesti ordonanata de urgenta 148 si poate te mai lamuresti. Am incercat sa pun un link aici dar nu merge, cauta tu pe google si sigur o gasesti.Eu am depus dosarul pe 9 mai si cica primesc primii bani la mijlocul lui iulie. Oricum pt completarea declaratiei te mai ajuta si fetele de acolo, adica de la Directia pt protectia copilului unde am depus eu.
Succes!


poze Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Gata ma ajuns acasa, din nou. Azi nu mai ies nicaieri nici sa ma bati! E si clad afara, zapuseala. Groaznic.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Saluti fetelor,

Irina ai sa iti raspund si eu cum e cu dosarul ala ...
1. Am vazut ca ai nascut pe 3.03 deci pana in 31.05 ai peste 42 de zile cat iti cere legea asa ca poti sa depui dosarul.
2. eu parca am scris numai concedii medicale ptr maternitate la punctul C
3. La D nu mai stiu exact ce am scris ... parca am scris varianta cu NU am beneficiat ... dar nu sunt sigura
4. banii ar trebui sa vina dupa o luna si ii aduce postasul acasa ... si daca nu te gaseste te duci tu dupa bani la posta.
Sper sa te ajute ...




Angi de motanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Sim ma bucur ca avem inca o crestina..astept poze..di pacate Herastraul e o exceptie, e departe, asa ca nu prea ma plimb pe acolo.Pup..


poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Fetelor, ccam ce se intampla la baitza pe care trebuie s-o facem a doua zi dupa botez? Ca sa stiu cum sa ma organizez pana diseara cand vin nasii.


poze Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Simo Sa-ti traisca crestina.

La baita nu e nimic deosebit, pur si simplu o baita, numai ca in apa mai pui: flori, aur, argint, bani, lapte, miere... (cate bordee atate obicee). Dupa baita nasa o unge pe fata cu uleiul din biserica si gata. Ah, stai ca mi-am adus aminte, la noi lumea a spus sa aprindem si lumanarea de botez in timpul baitei si apoi s-o stingem de tocul usii.
Fetele mai completati si voi.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by anasebe
la noi lumea a spus sa aprindem si lumanarea de botez in timpul baitei si apoi s-o stingem de tocul usii.


ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica



mie mi se pare macabru obiceiul cu lumanarea aprinsa. Nu radeti sau dati cu rosii, dar parca numai la morti se aprinde.
asa ca eu am sarit peste asta.

Simo, cam ce a zis Anasebe am bagat si eu in apa.
Tine si de imaginatie, daca mai vrei ceva in plus.

Marco se joaca singur la noi in camera, e cu usa inchisa.
merg sa vad ce face, ca am terminat de intins si a 2-a masina de haine.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Noi suntem la legumele cu carne si sper sa nu verse...oricum papam mai mult de o groaza!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Si trebuie sa aleaga copilul un obiect din baitza? Imi zicea cineva ieri ca poti sa bagi si un pix, spre exemplu, si daca-l alege se face copilu intelectual... Eu nu prea cred in chestiile astea, dar e distractiv...sa avem poze de aratat la copii mai incolo.


poze Clara

Mergi la inceput