Bebelusi de ianuarie- februarie 2006 (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Monica acum pun o poza cu ginerele tau in patru labe insa din pacate nu e prea clara dar se vede totusi ceva ca era pe adormite...insa pana diseara am sa ii fac ceva maimulte ca sa vezi ce bine sta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Simo Aia cu alesul obiectelor e la 1 an la turta sau la mot.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Giova Sunt total de acord cu tine la faza cu lumanarea, dar erau asa de multi in camera cand am facut baita copilului si toti erau de aceeasi parere... incat am preferat asa.

Irina Uite un pentru superbarbatelul Mario!! Bravo lui!!!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Hello si de pe litoral! Se anunta iarasi o zi sufocanta. Noi am fost vreo 30min pe afara dimineata si acum stam in casa unde este placut ca fara deja s-a incins. Acum nu-mi place ca inca n-a crescut frunza la vie sa se faca umbra si racoare in curte.
Ma laudam ca Ioana doarme ziua...da, insa in anumite conditii, in brate sau cu tzitzi lipita de fata ei, cum este lasata jos sau singura se trezeste. Acum am pus-o pe salteluta intr-o pozitie noua si vad ca este interesata de noua perspectiva, deocamdata. Somn nicicum, cred ca o sa ma bag la un leganat sa nu oboseasca prea tare ca-i sculata de la 8 dimineata. Am plecat ca plange...uff

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cata noi inca n-am trecut pe carnita. si cu gripa asta aviara... nu ma risc.
Simo are dreptate Anasebe, la un an se face chestia aia. se punb mai multe obiecte pe tava si in functie de ce alege copilul... aia va deveni.nici eu nu cred in astea.
Irino e mortal creolinul in 4 labe. se vede bine, dar asteptam si alte poze.
Daniela ce am veni si noi la mareeee!!!dar e prea mare distanta. brunetei.

Marco a papat supica si 60 ml lapte. i-am dat si apa si a baut-o. asa ca nu-l mai indop de ceai, mai bagam si apa plata, ca doar n-o fi foc.

Mergem sa ne imbracam si sa iesim, ca nu e fff cald si sufla si putin vantul.
pe mai tarziu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova eu i-am dat Hipp cu carnita de pui...maine ii fac muschi de vita!Oricum nici 10 lingurie nu a papat,dar macar nu a vomat!Bem ceai Baby drink!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Hai ca daca tot doarme Bia m-am tuns si eu singura..era cit pe ce sa ma ciuntesc, dar am reusit! Nasol ca nu-mi pot face si suvite singura ca scapam ieftin!Fug sa calc!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,
Am dat si eu papa la bebe si acum tocmai a adormit, satul si fericit.
GIO, super pozele de la iarba verde, ce dragutel e Marco in carut si cu suzetica in gurita. Un pupic de la tizul lui si de la mine
ANA, asa e, cald rau, eu ies mai pe seara cred ca acum imi moare copilul de cald. Nici mie nu imi place caldura, mie imi plac primavara sau toamna, ca e vremea misto si nici nu e cald sau frig.
DENISA, la faza cu Romania subscriu, it sucks! Acum o fi Romania o tara frumoasa, e adevarat, dar nu traim doar din frumuseti. Cand vezi ca totul in jur e aiurea, ca preturile sunt mari si salariile nu cresc, te apuca nervii. Eu am noroc ca e sotul IT-ist si castiga destul de bine dar in nici un caz nu ne dorim sa ramanem in Romania, ramanem doar daca se schimba ceva si se schimba repede de tot, dar ma cam indoiesc. E adevarat, au inceput sa se mai schimbe lucrurile in bine si in Romania, dar prea incet.
IRINA71, eu ma pregatesc sa depun dosarul pentru CIC saptamana asta dar inca nu am formularul ala tip, o sa il completez la fata locului. Sa vezi ce o sa ma incurc si eu in completarea formularului aluia, da' eu le stresez pe alea de acolo, sa imi zica ce si cum. Ca de aia sunt puse acolo.
Vezi ca la punctul D s-ar putea sa se refere la CIC, asta probabil in cazul in care ai mai avut alt copil si ai beneficiat de CIC si la acel copil. Indemnizatia de maternitate reprezinta cele 126 de zile cred iar indemnizatia pentru cresterea copilului e CIC-ul din cate stiu eu. Eu stiu ca cele 126 de zile reprezinta concediu de maternitate, acum i-o zice si indemnizatie de maternitate, habar n-am.
Nu stiu sigur, sa mai zica si fetele care sunt juriste, ca io am facut facultate de limbi straine.
Nici nu mai stiu ce voiam sa zic, revin eu mai tarziu, acum ma duc sa mai citesc ceva.


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Am mai pus si eu cateva poze in contul comun.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ana Sebe vazut Tibi..nu ma opresc sa ma minunez cit e de mare..faini adidasii si bluza cu urs!Misto de tot bratara! Seamana cu a noastra!
Nu mai stiu cine zicea de bb obsedati sa stea in fund..ne inscriem si noi mai nou in aceasta categorie...cum o iau in brate cum se screme sa se ridice si se face covrig!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput