credeti ca bb are sanse?a trecut cineva prin asta?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Dumnezeu va avea grija de el...
Prietenei tale sa ii dea puterea necesara sa treaca mai departe.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Taty, imi pare foarte rau sa aud ultimele vesti.
Acum un an, mai exact pe 22 Mai, si eu am trecut pirntr-o experienta asemanatoare. Fetita mea s-a nascut la aproape 23 de saptamani, nu a supravietuit...
Este ultuitor sa vad cate mamici au trecut prin experiente asemantoare. Sunt in asentiment cu toate si va imbratisez pe toate.

Prietena ta este norocoasa sa te aiba, sunt sigura ca vei sti sa fi alaturi de ea cand va dori sa aiba suport.

Rugaciunile mele sunt cu ea.


Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati.

Apropiati-va de Dumnezeu, si El Se va apropia de voi.
Iacov 4:8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

D-zeu sa o intareasca pe prietena ta si sa o ajute sa treaca peste acest moment ....eu inca nu pot spune ca am reusit sa trec peste (la mine s-a intamplat pe 17 mai ac.)dar e foarte important acum sprijinul familiei si al prietenilor ,deci incearca sa o sustii cat mai mult pe prietena ta in aceste momente pt ca intradevar are nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Va multumesc mult pt cuvintele voastre, conteaza mult sa stim ca sunteti alaturi de noi si ca unele din voi ati reusit deja sa aveti un bb sau o alta sarcina...ne rugam la Dumnezeu sa vindece ranile si sa o ajute pe prietena mea data viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

poate acum sunt foarte sensibila dar plang de nu mai pot....ma rog pt sufletelul micutz!dumnezeu sa aiba grija de el!as muri acum sa i se intample ceva bebelului meu!si toate povestile voastre....imi pare sincer rau!

RAALUCUTZA&RAUL CELESTIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Imi pare tare rau pt prietena ta si sper sa o ajute Dumnezeu sa pastreze bebelusul.
Daca totusi il naste la 22 de saptamani, vor fi probleme. E posibil sa dezvolte infectii respiratorii sau sa sufere o dezlipire de retina (relativ frecventa la prematuri).
Ca sa nu mai vorbim de dezvoltarea neurologica insuficienta.
Sa lupte cat poate ca sa-l nasca cat mai aproape de termen. Sa-si puna speranta in Dumnezeu si ce va fi, va fi.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Ouch, acum am vazut ultimele postari.
Mi-a fost sufletul tare aproape de ea si am raspuns inainte sa citesc tot...
Credeti-ma, e mai bine asa.
Dumnezeu sa-i dea putere prietenei tale si te asigur ca a doua oara va ramane insarcinata mult mai usor.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Multa putere prietenei tale, sa depaseasca momentul asta greu !
Si cat de curand o sarcina dusa pana la capat ii doresc !
Nu vreau sa te sperii, insa moasa mea (30 de ani) a nascut un baietel la 24 de saptamani, 500 g. Copilul traieste, insa e orb, are probleme cu plamanii, nu respira bine, de cand s-a nascut numai prin spitale sta(copilul are un an si doua luni acum). Asa ca riscul e mare...



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Regret nespus de mult ceea ce i s-a intamplat prietenei tale.Inteleg perfect situatia pt ca si eu am pierdut o sarcina la 26 de saptamani in martie.
Dumnezeu sa-i dea putere sa mearga mai departe si cu sprijinul familiei si prietenilor va trece peste durerea care acum ii copleseste sufletul.
Cu siguranta Dumnezeu va avea grija de ingerasul pe care l-a luat la el.
Suntem alaturi de ea
Mirela I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Imi pare nespus de rau
Dumnezeu sa aibe grije de ingeras

multa puterei mamei

Elena12+

Mergi la inceput